Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj, dneska jsem byla v poradně a dr. mi sdělil, že mám zvýšenou hladinu cukru v krvi. Byla jsem na GTTo. Rovnou mě poslal do diabetologické poradny, kde mi sestřička vysvětlovala spustu věcí. Zapůjčili mi glukometr a mám si měřit cukr.
Jenže jsem nějak přeslechla jak často se měří. Jestli i hodinu před jídlem, nebo jen hodinu po jídle. Ráno na lačno - to vím. Ale zbytek dne???
Máte některá s tím zkušenost??
Díky moc
Iva
Teda, snad nebudu kecat, jsem sklerotická, ale myslím, že jsem to měřila hodinu po jídle…
Ale před jídlem jsem to měřila hned. Prostě změřit - najíst se - hodinu počkat a změřit ![]()
Měří se ráno na lačno a pak po každém jídle - buď hodinu po nebo dvě hodiny po. Potom jsou ale hraniční hodnoty jiné, musela jsi od nich dostat nějakou tabulku, ne?
madi, já tabulku měla, psala jsem tam datum, čas měření a hodnoty, jinak tam nic nebylo. Určitě je to hodinu po jídle.
Já dostala takovou brožuru, kde bylo vše pěkně popsáno a byla tam i tabulka s hodnotami, které jsou hraniční.
Opravdu si můžeš vybrat, jestli budeš testovat hodinu nebo dvě po jídle, to si ještě pamatuju. Ale hodnota, kterou naměříš dvě hodiny po jídle, musí být samozřejmě nižší než ta hodinu po jídle.. Zkusím pohledat na netu, asi to vysvětluju blbě ![]()
Jé, tak to já měla jen hodinu, teď jsem našla papír. A týkalo se to jen snídaně, oběda a večeře, svačin ne.
Holky díky, jen mě zajímalo, jestli i před jídlem. Za chvíli jdeme papkat, tak uvidíme, jak to bude hodinu po jídle.
To abych si nastavila budíka… ![]()
Ne, před jídlem ne. Jenom před snídaní.
To si časem zvykneš ![]()
Tak já jsem si dělala buď malý profil nebo velký profil. Velký byl před a 1h po SN, O, V + ve 22 hod. Malý byl jen 1h po jídle + ve 22h.
Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.
beruškaa82 píše:
Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.
Tak to jsou mi novoty ![]()
Já se měřila na lačno, pak po snídani, po obědě, po večeři.
Ono asi záleží, jestli je zakladatelka jen na dietě (bude se měřit míň) nebo má i inzulín (tam se měří častěji).
Ke konci jsem třeba vynechávala úplně měření na lačno, protože jsem měla šíleně rozpíchané ruce a tu hodnotu jsem mívala vždycky v pořádku.
Příspěvek upraven 16.03.11 v 12:01
beruškaa82 píše:
Tak já jsem si dělala buď malý profil nebo velký profil. Velký byl před a 1h po SN, O, V + ve 22 hod. Malý byl jen 1h po jídle + ve 22h.Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.
Ano tak je to spravne, rano na lacno a potom pred kazdym jidlem a hodinu nebo nejpozdeji hodinu a pul po kazdem jidle
beruškaa82 píše:
Tak já jsem si dělala buď malý profil nebo velký profil. Velký byl před a 1h po SN, O, V + ve 22 hod. Malý byl jen 1h po jídle + ve 22h.Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.
1 hopdinu po jidle do 7,2
![]()
U toho malého profilu ještě teda na lačno.
Velký jsem měla měřit 1× týdně a malý 1-2× týdně.
Byla jsem na dietě.
Evelline píše:beruškaa82 píše:1 hopdinu po jidle do 7,2
Tak já jsem si dělala buď malý profil nebo velký profil. Velký byl před a 1h po SN, O, V + ve 22 hod. Malý byl jen 1h po jídle + ve 22h.Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.![]()
jj
Evelline píše:beruškaa82 píše:1 hopdinu po jidle do 7,2
Tak já jsem si dělala buď malý profil nebo velký profil. Velký byl před a 1h po SN, O, V + ve 22 hod. Malý byl jen 1h po jídle + ve 22h.Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.
![]()
Já jsem měla hodinu po jídle povolenou dokonce 7,3 , nalačno do 5,5 tuším ![]()