Těhotenství, únava, vyčerpání, je normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 10:56
Těhotenství, únava, vyčerpání, je normální?

Ahoj holky,
potřebuji se z toho vypsat, slyšet, že je normální a nejsem v tom sama.
Jsem ve 14 tt a trápí mě tak šílená únava, že už nejsem schopna ani výlezt z postele. Od 7 tt jsem zvracela, minimálně jedla a zhubla 5 kg. Od 12.tt se to zlepšilo, nezvacím, žaludek mám stále na vodě, nemám chuť k jídlu, výdržet se to ale dá. Ta neskutečná únava, slabost a točení hlavy ale zůstalo :zed: Mám doma tříletého prcka, takže bych potřebovala fungovat, ale nezvládám to :(. Ohřeji mu max oběd, přes den po něm poklidim, ostatní ale zůstává na manžela, který dohání večer po práci.
Už jsem na to špatně i psychicky a říkám si, proč jsem se do dalšího těhotenství vrhla. Je mi 37 let, tak jsem možná na to stará :lol:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 14. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 13.01.19 11:02

Normální to je, já jsem 21tt jsem věčně unavená, syn naštěstí chodí do školky, že ho ráno vyprovodim a pak si ještě lehnu, ale víceméně celé dopoledne vždy proležim. Taky čekám kdy se mi trocha energie objeví :roll: taky to připisuju částečně tomu počasí, jak je pořád zataženo člověk je o to ospalejší a nic se mu nechce… Navíc já taky něco zhubla, donedávna jsem nemohla skoro nic sníst, člověk pak nemá ani energii z toho jídla. Je to jedno s druhým, nezbývá než to nějak chvíli vydržet, já doufám že až bude lepší počasí, trochu sluníčka, opadnou nevolnosti, tak bude i víc tý energie a chuť něco dělat :)

Halamka
Závislačka 4051 příspěvků 13.01.19 11:02

Tak určitě to dá v tomto věku zabrat víc než dvacítce, o tom žádná.
Zkoušela jsi si dojít nakoupit krev? Nechybí tu minerály? Doplnit vitamíny?
Když jsem čekala dceru, tak jsem usinala ve stoje, fakt. To bylo šílený a bylo mi 33 a neměla jsem povinnosti ve druhém ditku.
Zkusila bych ty minerály.

Rive
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 13.01.19 11:03

Jo, únava je normálni, taky jsem to tak měla ve všech těhotenstvích, v druhém trimestru už to bylo lepší…

Monchichik
Echt Kelišová 9090 příspěvků 13.01.19 11:08

Je to normální, já jsem ty začátky vždycky skoro prospala, to byla hrůza, udržet se v bdělém stavu :lol: . Nejhorší je, když už dítě máš a musíš se o něj starat a neusnout :lol: . Neboj se nic, to přejde.

Pantalaimon
Kecalka 193 příspěvků 13.01.19 11:09

Ahoj řekni si na gynekologii ať ti naberou znovu hematologii jestli nejsi chudokrevna. Já čekám třetí je mi skoro 35 a řekla bych že jsem taky víc kantare než před třicítkou. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:11

@Halamka
V úterý jdu k Dr. tak se zeptám, jak mi dopadla krev, jestli něco nechybí a pak něco koupím v lékárně. Tím zvracením jsem se dle mě rozhodila. Žádné vitamíny jsem v té době ale nemohla ani polknout, tak je to taky těžký.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:13

@Pantalaimon V úterý jdu na screening a budou tam mít výsledky z krve, byla jsem minulý týden.

Pantalaimon
Kecalka 193 příspěvků 13.01.19 11:23

Před screeningem se berou jiné parametry ale nevím každý Dr to může dělat jinak třeba máš nabranou i hematologii tak se kazdopadne zeptej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:33

@Pantalaimon Měla jsem papír i na ni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:40

@Kriss Tina To počasí je samozřejmě na prd, kdyby bylo hezky vylezla bych alespoň na zahradu a lehla na lehátko. Takhle se doma placáme celé dny. Syna jen na chvilku vypustím na zahradu a jsem doma, protože stát nevydržím a seď tam v té zimě, že..
Mám okolo sebe tři kamarádky, které jsou těhotné podobně jako já, všechny jsou akční, chodí do práce a dvě ještě staví barák. Tak si člověk říká, proč jen já jsem tak neschopná :zed:

Tkanicka26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
potřebuji se z toho vypsat, slyšet, že je normální a nejsem v tom sama.
Jsem ve 14 tt a trápí mě tak šílená únava, že už nejsem schopna ani výlezt z postele. Od 7 tt jsem zvracela, minimálně jedla a zhubla 5 kg. Od 12.tt se to zlepšilo, nezvacím, žaludek mám stále na vodě, nemám chuť k jídlu, výdržet se to ale dá. Ta neskutečná únava, slabost a točení hlavy ale zůstalo :zed: Mám doma tříletého prcka, takže bych potřebovala fungovat, ale nezvládám to :(. Ohřeji mu max oběd, přes den po něm poklidim, ostatní ale zůstává na manžela, který dohání večer po práci.
Už jsem na to špatně i psychicky a říkám si, proč jsem se do dalšího těhotenství vrhla. Je mi 37 let, tak jsem možná na to stará :lol:
Únava v tehotenstvi je normální a ve Vašem věku se není čemu divit.Odpocivejte vždy když můžete.
migmina
Kecalka 280 příspěvků 13.01.19 11:54

Je to normalni.kdyz jsem na zacatku chodila do prace myslela jsem ze tam usnu nekde v regale :D pak jsem byla uz doma a prospala jsem cely dny.vek na to ma taky vliv.drzim palce

ugluk
Hvězda diskuse 47047 příspěvků 13.01.19 11:58

Ano, zrovna včera jsem to tu řešila. První trimestr byl masakr (byť jsem nezvracela, ale bylo mi fakt blbě, paradoxně jsem - asi ze vzduchu - tehdy pět kilo nabrala), zvlášť v práci, ve druhým se to nějak usadilo, ale teď už to mám za pár a pocit, že s vypětím všech sil sotva přejdu byt :) Z prvního těhotenství to taky neznám a věk už mám taky „pokročilý“, tak to svádím na to :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 12:24

Holky děkuji :kytka: První dítě jsem měla ve 33 a takhle jsem tedy netrpěla, tak proto jsem překvapena. Odpočívám co se dá, naštěstí už má syn trochu rozum a nechá mě odpočívat. Prostě musím doufat, že to s přibývajícími týdny poleví a budu schopna alespoň něčeho.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama