Těhotenství v době Corony=karanténa???

3
18.4.20 14:33

Těhotenství v době Corony=karanténa???

Ahojte, jak všichni víme, Nemoc Covid 19 teď rádi po celém světě. Me by ale zajímalo jak to ovlivnilo vaše těhotenství? Já jsem teď v 8tt. Praci mi zavřeli, takže jsem 100%casu doma v BYTE. Pouze přítel chodí nakupovat protože si nepřeje abych chodila mezi lidi, stejně tak za rodinou. Vrcholem mého dne je vaření, uklízení a odpolední procházka do lesa nebo na pole. Jizdu na kole mi doktor zatrhl.Jsem aktivní člověk a mám pocit, že se zblaznim.Mate stejně tak izolovaný život během Covidu nebo jak tato pandemie ovlivnila váš život v těhotenství?
Díky za vaše zkušenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14066
18.4.20 14:41

@Alouhaaa Tak si představuj, že jsi na rizikovém a prostě ležet musíš, jinak o dítě přijdeš. Navíc to takhle přísné vůbec nemáš, můžeš si chodit na procházky a doma dělat cokoli. Jsem taky těhotná a do práce nejspíš budu muset za chvíli jít, přestože tím významně zvýším riziko, ani zatím nevím, jestli budu mít k dispozici potřebné ochranné prostředky. Chceš si to vyměnit? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2702
18.4.20 14:41

Mě teda nijak. Jsem na mateřské s prvním, těhotná s druhým, manžel pracuje doma na HO a musím se starat o kluka a chodit s nim ven. Takže jsem denně venku, jezdíme na výlety, chodím i nakupovat úplně normálně. Všude jsou desinfekce a přitáhnout to muže úplně stejně tvůj chlap. Takže pro mě se absolutně nic nezměnilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
18.4.20 14:48

Jsem v 9tt a chodím do práce. Vše dodržuju a nehroutím se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
18.4.20 14:56

Dobře, rozšířím ještě svoje otazky:
V době těhotenství:
Chodíte do práce?
Stykate se osobně s rodinou?
Chodíte nakupovat?
Já bych se chtěla alespoň stýkat s rodinou (která o mém těhotenství zatím ještě neví. No nechci jim to říkat po telefonu).Nebo třeba jít a koupit si točenou zmrzlinu. Pritel mi to ale zakazuje.Boji se o nás. A já začínám být zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14066
18.4.20 15:05

@Alouhaaa Ty nejsi zoufalá, ty jsi rozmazlená. Kdyby byla válka, taky budeš po měsíci řešit zmrzlinu? Ne, s rodinou se nevídám, protože jsou mezi námi staří a oslabení, pro které by to mohla být poslední párty v životě, a to za to fakt nestojí.

Situace se vyvíjí příznivě a když se teď nic nepo*, tak jsme za chvíli všichni venku, ale když se nevydrží lidi chvíli omezovat, zatímco se zdravotníci paří v několika vrstvách a mnozí se od svých rodin separovali dobrovolně, aby je neohrozili, někteří v té práci i spí, tak je to dost sobecké a krátkozraké.

Navíc na tu zmrzlinu můžeš, vezměte si roušky, dodržujte odstup a snězte si to někde, kde není nával. Partner se o tebe ale správně bojí, nikdo dosud neví, jak to může ohrozit těhotenství v prvním trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
18.4.20 15:11

@Alouhaaa tyhle veci bych nemela s ohledem na vladni narizeni delat ani jako netehotna. Jako neplatime lidem plosnou ocr, nerucime za najmy,… abychom si z toho udelali prazdniny. Steach z onemocneni ma kazdy ruzny, ve skutecnosti ani v te Cine se jeste nenarodily deti, ktere byly pocaty v fobe koronaviru. Za dost vvv muze hloupa chripka v prvnim trimestru…

Takze ne, nedelam nic z toho, co jsi napsala, ac bych rada delala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
18.4.20 15:12

@Litta presne tak, nacelniku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
18.4.20 15:14

@Alouhaaa a jeste se zeptam, doma jsi proc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
18.4.20 15:31

@Alouhaaa Obě dvě těhotenství mám rizikové. První jsem celých 8mesicu ležela. Druhé od 6tt doma kvůli krvácení pak jsem v 10tt mohla už jít do práce (akutní lůžka) a začala jsem znovu. Takže od 10tt lezim i u druhého.
Buď rada, ze je těhotenství v pořádku. A ty to nemáš nařízené. Třeba já nejdu ani na procházku. Jsem rada, když si vezmu deku na zahradu a tam si hraju se starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14600
18.4.20 15:32

Já měla opravdu rizikový těhotenství a nedělala jsem ani polovinu toho, co ty. Takže jsi šťastný člověk ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.20 15:45

@Alouhaaa nechodím do práce, jsem na MD s miminem, čekám druhý. Do obchodu chodím jen do místního konzumu, do Velkyho chlap. Jinak chodím do drogerky a lékarny. Jezdím s malou na preventivku. Za příbuznýma jezdíme.,vidame se. Ten vir už tu snami stejně zůstane, dodržujeme prisnou hygienu. Ven na prochajdy chodíme.

• Nahlásit
  • Citovat
208
18.4.20 15:52

Tak já pracuju z domu, stýkám se pouze s nejbližší rodinou a to jen občas, a jednou za čas zajedu na nákup když fakt potřebuju. No jako taky mi chybí grilovačky, kafíčka s kamarádkama, lidi v práci nebo courání po obchodech, ale i přes ta omezení jsem já i moje rodina zdravá tak co :nevim: jednou tohle skončí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
18.4.20 19:21

@Alouhaaa stykam se s rodinou, chodim nakupovat tu do vesnickeho obchodu i s manzelem do supermarketu, jen to jdeme az uz opravdu doma nic nemame. Vetsinou jsem doma na homeoffice, ale jednou za tyden do prace jdu. Skoro nikdo tam ale neni. Nijak to nehrotim a nic bych si zakazat nenechala, co sama nechci. Jsi dospela ne? Tak ti pritel muze rict, ze se boji a ty udelej jak myslis. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.20 21:01

Mam mesic do terminu, jsem doma na rodicaku s prvnim. Bydlim na malem meste. Chovam se krome zvysene hygieny rukou a rousky normalne. Vidam se s blizkou rodinou, tak jednou za 14 dni zajdu do nejakeho obchodu, chodim ven a dokonce bydlim v panelaku, kde je prokazane nakazena rodina. Z mostu z toho neskacu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama