Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj snažilky a maminky ![]()
Jdu si pro vaše zkušenosti ohledně těhotenství.
Je možné, že můžu být těhotná, když mám pocit spíše na zánět močových cest.
Popíšu to trošinku do podrobna ![]()
Poslední měsíčky jsem měla 5.února, podle bazální teploty mi proběhla ovulace 20.února. Řekla bych že od té ovulace chodívám častěji čurat, i když piju tak nějak stejně, většinou déle jak hodinu nevydržím.
Když jsem se kolikrát snažila to zadržet, čurání mě tolik tlačilo, že pak to byl strašný tlak v podbřišku.
Proto raději nezadržuju a chodívám častěji.
Dnes je to 7.den po ovulaci a přidal se ještě zvláštní tlak, jakoby před zánětem močových cest a zvláštní jakoby brnění-šimrání-nedokážu to úplně popsat.
(zánět močových cest jsem občas měla, takže vím jak to probíhá, ale zase ten se ukázal nejpozději do dvou dnů a to s velkou bolestí a hlavně pálením při čurání, každá žena zná)
Nemám jiné problémy, žádný výtok, pálení a jiné co k tomu zánětu patří.
Ještě dodám, nijak se to nezhoršuje, je to pouze velký tlak a zvlátní mravenčení…
O miminko se snažíme, né denně, ale zrovna 18.jsme se tulili(2dny před ovulací),takže nějaká pravděpodobnost by byla.
OTÁZKA ZNÍ
měla jste to některá taky a později jste byla těhotná, nebo to spíše bude zánět???
Je mi jasné, že to může být obojí, nikdo nejsme jasnovědkyně.
Jde mi o vaší (stejnou) zkušenost, zda to některá zažila stejně???
Díky všem za názory ![]()
Mela jsem to podobne, pořád jsem chodila na malou a kontrolovat, zda jsem to uz dostala. No, nedostala, je z toho 5ti letá dcerka. Ale manželovi jsem pořád tvrdila, ze urcite nejsem tehotna, ze mam jen nejaky zanet… ![]()
Jo, taky jsem myslela že jsem přistydlá a bylo to těhotenství.
@00000000 Tak tenhle,,zánět močáku,, mám už 20 týdnů a ještě to nepřešlo
začalo mi to cca jako tobě asi tak 7-8 DPO myslím, běhala jsem čůrat každou chvíli a tak to mám do teď, takže těhotenství by to být mohlo.. ale stejně tak i ten zánět no.. to nikdo neřekne, ale aspoň jsem se podělila o zkušenost ![]()
@Michalka80 píše:
Mela jsem to podobne, pořád jsem chodila na malou a kontrolovat, zda jsem to uz dostala. No, nedostala, je z toho 5ti letá dcerka. Ale manželovi jsem pořád tvrdila, ze urcite nejsem tehotna, ze mam jen nejaky zanet…
No prave ze si toho vsiml hlavne manzel, ze jdu treba dvakrat do hodiny curat a to mam velky tlak a pritom curam jen ???? trosku.
Pri dcerce si tak nejak nepamatuju do detailu, bude to deset let????
Jen vim, ze jsemchidila taky ty prvni mesice, ale ze by uz tyden po ovulaci????
Zapomnela jsem napsat, ze mesicky oocekavam teprve kolem toho 6. brezna nejdriv.Mam je skoro pravidelne po 30-34dnech.Mam cas a dozvim se to nejdriv za tyden, jen me spise zajima, jestli je to mozne. Vidim ze jo????
@00000000 píše:
No prave ze si toho vsiml hlavne manzel, ze jdu treba dvakrat do hodiny curat a to mam velky tlak a pritom curam jen ???? trosku.
Pri dcerce si tak nejak nepamatuju do detailu, bude to deset let????
Jen vim, ze jsemchidila taky ty prvni mesice, ale ze by uz tyden po ovulaci????
Zapomnela jsem napsat, ze mesicky oocekavam teprve kolem toho 6. brezna nejdriv.Mam je skoro pravidelne po 30-34dnech.Mam cas a dozvim se to nejdriv za tyden, jen me spise zajima, jestli je to mozne. Vidim ze jo????
Ty otazníky měly být smajlíky, psala jsem z mobilu ![]()
Díky za zkušenost, no snad se z toho nerozjede opravdu zánět. Budu raději pro to těhotenství ![]()
Spíše jsem si říkala, aby to možné těhotenství neskončilo právě nějakým blbým zánětem, to by mě mrzelo.
Už jednou jsem potratila v ukončeném 12.týdnu.
To už bych snad i měla strach snažit se o mimčo ![]()
No myslím na to nejhorší, snad bude vše v poho ![]()
@00000000 píše:
No prave ze si toho vsiml hlavne manzel, ze jdu treba dvakrat do hodiny curat a to mam velky tlak a pritom curam jen ???? trosku.
Pri dcerce si tak nejak nepamatuju do detailu, bude to deset let????
Jen vim, ze jsemchidila taky ty prvni mesice, ale ze by uz tyden po ovulaci????
Zapomnela jsem napsat, ze mesicky oocekavam teprve kolem toho 6. brezna nejdriv.Mam je skoro pravidelne po 30-34dnech.Mam cas a dozvim se to nejdriv za tyden, jen me spise zajima, jestli je to mozne. Vidim ze jo????
Aha, já teda zacala tolik chodit na wc až v době očekávané menses, tj. 14 dni po ovulaci. Jak dlouho vas to trapi? Ja jeste takto casto chodila den pred tim, než se mi rozjela ledvinová kolika. Bylo to jak pisete, vzdy velke nuceni a pak jen troška… ale doufam, ze u vas je to diky miminku, koliku bych vam teda neprala
@Michalka80 píše:
Aha, já teda zacala tolik chodit na wc až v době očekávané menses, tj. 14 dni po ovulaci. Jak dlouho vas to trapi? Ja jeste takto casto chodila den pred tim, než se mi rozjela ledvinová kolika. Bylo to jak pisete, vzdy velke nuceni a pak jen troška… ale doufam, ze u vas je to diky miminku, koliku bych vam teda neprala
To častější čurání začalo krátce po ovulaci, ale opravdu krátce, možná asi 3.den,jenže teprve dnes(7.den po ovulaci) se právě přidalo to jakoby mravenčení, není to pálení, ale prostě to cítím v podbřišku tlak a mravenčení a pak při čurání je to citlivější jako dole, ale jak jsem psala, nebolí, ani nepálí..
Ještě k té ledvinové kolice, myslím si, že to by mě bolela aspon trošku ledvina, si myslím.
Opravdu nemám žádné jiné problémy.
Jinak mě ani nebolí prsa, vaječníky, nic.
No zítra se může přidat klidně ještě něco ![]()
Nechci právě plašit doktorku a navíc se ted k ní nějak nedostanu, protože chodívám do práce a časově bych to nestihla. Určitě kdyby se přidal jiný problém, jako třeba výtok, svědění, nebo dokonce pálení, tak bych všeho nechala a mazala bych k ní ![]()
Já tohle měla a pořád mám, dokonce jsem už byla i na urologii, občas je to močení vážně nepříjemné :/ Ale moč mám úplně čistou, takže už vím, že je to prostě jen mimi ![]()
@00000000 píše:
To častější čurání začalo krátce po ovulaci, ale opravdu krátce, možná asi 3.den,jenže teprve dnes(7.den po ovulaci) se právě přidalo to jakoby mravenčení, není to pálení, ale prostě to cítím v podbřišku tlak a mravenčení a pak při čurání je to citlivější jako dole, ale jak jsem psala, nebolí, ani nepálí..
Ještě k té ledvinové kolice, myslím si, že to by mě bolela aspon trošku ledvina, si myslím.
Opravdu nemám žádné jiné problémy.
Jinak mě ani nebolí prsa, vaječníky, nic.
No zítra se může přidat klidně ještě něco
Nechci právě plašit doktorku a navíc se ted k ní nějak nedostanu, protože chodívám do práce a časově bych to nestihla. Určitě kdyby se přidal jiný problém, jako třeba výtok, svědění, nebo dokonce pálení, tak bych všeho nechala a mazala bych k ní
To mate pravdu s tou ledvinou. Tak vam moc preju at je ten „zanet“ miminko!!! Vsak uvidite, jak se to bude dal vyvijet…
@Michalka80 píše:
To mate pravdu s tou ledvinou. Tak vam moc preju at je ten „zanet“ miminko!!! Vsak uvidite, jak se to bude dal vyvijet…
Diky snad to bude to ocekavane mimi
@Michalka80 píše:
To mate pravdu s tou ledvinou. Tak vam moc preju at je ten „zanet“ miminko!!! Vsak uvidite, jak se to bude dal vyvijet…
Diky snad to bude to ocekavane mimi
Ahoj, měla jsem to taky tak, ale asi týden před očekávanou MS, tak nějak jsem i vnitřně tušila, že je to těhotenství. No a dnes má ten „zánět“ téměř dva a půl roku????
Jsem zvědavá, jak to dopadne u Tebe, držím palce ????
Ahoj,
psala jsem v pondělí, to jsem měla pouze to brnění a lítání i dvakrát do hodiny na záchod.
V Úterý se to malinko zmírnilo a přidala se zvláštní kovová chut na jazyku a ráno mě bolela dost hlava, asi tak 2hodiny, dýl ne.
Večer jsem vařila guláš z vepřového masa, mám ho ráda a tak nějak jsem se úplně těšila až bude hotový.
Po ochutnání první lžíce jsem řekla, tak to nedám a šla jsem to vylít.
Měla jsem takovou chut a nakonec jsem si namazala chleba s máslem ![]()
Nezvracela jsem.
Dnes ráno mi bylo dobře, nutkání na wc je stejné, dopoledne mi bylo slabo a cítila jsem se, jako bych se měla pozvracet. Trvalo to zase maximálně 1,5 hodiny. Celý den normálně jím a piju, žádná změna. Jinak odpoledne mě píchalo hodně na pravém vaječníku a to bylo přes den tak 3× po hodině asi…
Jinak ještě menší migréna chvilkama.No tak jsem na sebe opravdu zvědavá.
Test mám dokonce koupený ![]()
Ted si říkám, jestli není brzy na testování. Myslím si, že když byla ovulace toho 20.února, tak od pondělí(toho 27.) to mohlo být třeba uhnizdování, no kéž by to tak bylo ![]()