Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Lendeš píše:
@Denny97 No ale musíš to doručovat na OSSZ podle zaměstnavatele, tu která ti bude nemocenskou vyplácet, ne na libovolnou.
Jo takhle… takže asi když zaměstnavatel má sídlo v Praze tak bude OSSZ v Praze co… a tam by se to muselo osobně že.
@Denny97 Buď podle jeho sídla nebo podle mzdové účtárny, pokud ji má jinde. A stačí poštou.
@Lendeš píše:
@Denny97 Buď podle jeho sídla nebo podle mzdové účtárny, pokud ji má jinde. A stačí poštou.
Obojí mají v Praze.. teď co je lepší… poštou do bývalého zaměstnání nebo na OSSZ.. obojí by muselo jít stejně poštou.. asi lepší bývalé zaměstnání co.. tam mám jistotu kam to posílám..
@Denny97 píše:
Obojí mají v Praze.. teď co je lepší… poštou do bývalého zaměstnání nebo na OSSZ.. obojí by muselo jít stejně poštou.. asi lepší bývalé zaměstnání co.. tam mám jistotu kam to posílám..
No, klidně na OSSZ. Nevíš za jak dlouho to odešlou. Takhle to doporučeně budeš mít hned.
@P4ja píše:
No, klidně na OSSZ. Nevíš za jak dlouho to odešlou. Takhle to doporučeně budeš mít hned.
Ještě takový hloupý dotaz… jak zjistím které OSSZ to je? Je mi to blbé se tak ptát.. ale vůbec nemám zkušenost s takovými věcmi… nechodím na nemocenskou natož takhle s ukončení práce
@Denny97 Podle sídla firmy nebo účtárny. Zkusila bych sídlo firmy a adresu účtárny bych hledala třeba na potvrzení k daním. Jinak bych zavolala přímo na OSSZ v místě sídla firmy.
@P4ja píše:
@Denny97 Podle sídla firmy nebo účtárny. Zkusila bych sídlo firmy a adresu účtárny bych hledala třeba na potvrzení k daním. Jinak bych zavolala přímo na OSSZ v místě sídla firmy.
Děkuji ![]()
@Denny97 Pokud je to firma nad 25 zaměstnanců, tak to bude Trojská.
@j.a.n.i1 píše:
@Denny97 Pokud je to firma nad 25 zaměstnanců, tak to bude Trojská.
To rozhodně… je to velká firma… děkuji ![]()
Ahoj chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na mateřskou smlouvu mám do 31.12.2019 ale půjdu na neschopenku a mám rodit koncem března a odpracovano mám přes 2 roky u stejného zaměstnavatele sice na dobu určitou ale to asi nevadi chci se zeptat zda se vejdou do těch 180 dnů a budu mít nárok na mateřskou?? Děkuji předem za odpovědi.
@Domca1994 vejdeš se uplně v pohodě, na ppm nastoupíš v únoru, do té doby budeš na pn
@Domca1994 a proč by ne to bude 90 dní takže fo 180 se vejdes
@Kajka9 píše:
@Domca1994 a proč by ne to bude 90 dní takže fo 180 se vejdes
ono se to počítá do nástupu na ppm, takžže to bude méně
Tak to jsem rada a ještě jsem se chtěla zeptat když mi konci smlouva 31.12.2019 a na mateřskou nastoupil v únoru jestli jsem v naky ochrany lhůtě a bude mi ji platit zaměstnavatel nebo jestli semnou už ukončí pracovní smlouvu a budu muset na socialku??
@Domca1994 zůstaneš na nemocenské do nástupu na ppm, tj.8-6 týdnů před porodem
teda můžeč po konci smlouvy na up, ale to by sis nepomohla