Těhotenství, neschopenka a konec pracovní smlouvy

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2218
21.8.19 18:33
@Lendeš píše:
@Denny97 No ale musíš to doručovat na OSSZ podle zaměstnavatele, tu která ti bude nemocenskou vyplácet, ne na libovolnou.

Jo takhle… takže asi když zaměstnavatel má sídlo v Praze tak bude OSSZ v Praze co… a tam by se to muselo osobně že.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
21.8.19 18:44

@Denny97 Buď podle jeho sídla nebo podle mzdové účtárny, pokud ji má jinde. A stačí poštou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2218
21.8.19 18:47
@Lendeš píše:
@Denny97 Buď podle jeho sídla nebo podle mzdové účtárny, pokud ji má jinde. A stačí poštou.

Obojí mají v Praze.. teď co je lepší… poštou do bývalého zaměstnání nebo na OSSZ.. obojí by muselo jít stejně poštou.. asi lepší bývalé zaměstnání co.. tam mám jistotu kam to posílám..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
21.8.19 19:02
@Denny97 píše:
Obojí mají v Praze.. teď co je lepší… poštou do bývalého zaměstnání nebo na OSSZ.. obojí by muselo jít stejně poštou.. asi lepší bývalé zaměstnání co.. tam mám jistotu kam to posílám..

No, klidně na OSSZ. Nevíš za jak dlouho to odešlou. Takhle to doporučeně budeš mít hned.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2218
21.8.19 19:06
@P4ja
@P4ja píše:
No, klidně na OSSZ. Nevíš za jak dlouho to odešlou. Takhle to doporučeně budeš mít hned.

Ještě takový hloupý dotaz… jak zjistím které OSSZ to je? Je mi to blbé se tak ptát.. ale vůbec nemám zkušenost s takovými věcmi… nechodím na nemocenskou natož takhle s ukončení práce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
21.8.19 19:35

@Denny97 Podle sídla firmy nebo účtárny. Zkusila bych sídlo firmy a adresu účtárny bych hledala třeba na potvrzení k daním. Jinak bych zavolala přímo na OSSZ v místě sídla firmy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2218
21.8.19 19:36
@P4ja píše:
@Denny97 Podle sídla firmy nebo účtárny. Zkusila bych sídlo firmy a adresu účtárny bych hledala třeba na potvrzení k daním. Jinak bych zavolala přímo na OSSZ v místě sídla firmy.

Děkuji :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101958
21.8.19 19:38

@Denny97 Pokud je to firma nad 25 zaměstnanců, tak to bude Trojská.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2218
22.8.19 09:20
@j.a.n.i1 píše:
@Denny97 Pokud je to firma nad 25 zaměstnanců, tak to bude Trojská.

To rozhodně… je to velká firma… děkuji :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.8.19 19:07

Ahoj chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na mateřskou smlouvu mám do 31.12.2019 ale půjdu na neschopenku a mám rodit koncem března a odpracovano mám přes 2 roky u stejného zaměstnavatele sice na dobu určitou ale to asi nevadi chci se zeptat zda se vejdou do těch 180 dnů a budu mít nárok na mateřskou?? Děkuji předem za odpovědi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
22.8.19 19:13

@Domca1994 vejdeš se uplně v pohodě, na ppm nastoupíš v únoru, do té doby budeš na pn

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11659
22.8.19 19:21

@Domca1994 a proč by ne to bude 90 dní takže fo 180 se vejdes

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
22.8.19 19:28
@Kajka9 píše:
@Domca1994 a proč by ne to bude 90 dní takže fo 180 se vejdes

ono se to počítá do nástupu na ppm, takžže to bude méně

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.8.19 19:30

Tak to jsem rada a ještě jsem se chtěla zeptat když mi konci smlouva 31.12.2019 a na mateřskou nastoupil v únoru jestli jsem v naky ochrany lhůtě a bude mi ji platit zaměstnavatel nebo jestli semnou už ukončí pracovní smlouvu a budu muset na socialku??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
22.8.19 19:35

@Domca1994 zůstaneš na nemocenské do nástupu na ppm, tj.8-6 týdnů před porodem
teda můžeč po konci smlouvy na up, ale to by sis nepomohla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty