Těhotenství, neschopenka a konec pracovní smlouvy

Napsat příspěvek
Velikost písma:
mandy38
30.9.19 19:00

Ahoj,
prosím o radu. Moc se tady v těch věcech nevyznám.. Jde o to, zjistila jsem, že jsem těhotná a běží mi rok pracovního poměru. Smlouva by mi měla končit 3.1.2020. Když bych šla na neschopenku, tak budu mít vůbec nárok na nějaké peníze - mateřskou i v případě, že mi smlouvu neprodlouží? Děkuji všem.. :hug:

  • Citovat
  • Upravit
21091
30.9.19 20:26

Při nástupu na PPM musíš mít odpracováno 270 dnů, tak si to spočítej. Ale pokud máš roční smlouvu, tak by ti to vyjít mělo i s ochranou lhůtou. Pokud budeš zaměstnaná a budeš na PN, tak se ti do toho budou počítat i ty dny na neschopence. Potom už ne, ale PN ze zaměstnání ti poběží, i když ti skončí pracovní poměr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11659
3.10.19 12:56

@mandy38 záleží jestli máš dopracováno 270dni za poslední 2 roky a kdy máš rodit…i když ti smlouva zkončí můžeš být na neschopence ale do 180 dní musíš stihnout od ukončení smlouvy nastoupit na mateřskou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mandy38
3.10.19 13:05

@Kajka9 Jsem na úplném začátku.. pokud vše půjde, tak jak má, měla bych mít porod koncem května/začátek června. Konec smlouvy 3.1.2020..Takže by mi to mohlo těma dnama vyjít, ne? V tomhle se vůbec nevyznám.. omlouvám se za stupidní otázky. :zed:

  • Citovat
  • Upravit
9793
3.10.19 13:27

@mandy38 Ano, to ti ochranná lhůta bez problémů vyjde (počítá se do nástupu na PPM 6-8 týdnů před porodem), takže nárok mít budeš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mandy38
3.10.19 13:35

@Lendeš dekuji moc! :srdce:

  • Citovat
  • Upravit
11659
3.10.19 22:33

@mandy38 ano vyjde

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
746
10.10.19 16:28

Ahoj, taky prosím o radu..
Jsem na PN od 3.6.,kvůli těžké práci, TP mám únor 2020 a končí mi smlouva k 31.10.2019..Posledních 7 let mám odpracovaných bez přerušení. Nastupovala jsem z práce do práce.. Až mi zkončí smlouva koncem tohoto měsíce, mám se někde hlásit? Účetní mi jen řekla, že lístek na peníze mám pořád nosit k nim, víc neví..Jak je to potom s nástupem na MD?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
10.10.19 16:37

@Agáta 84 účetní ti to řekla dobře. Zůstaneš v pn až do nástupu na ppm (8-6 týdnů před TP)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
10.10.19 16:38

@Agáta 84 Musíš to hlásit zdravotní pojišťovně. A lístky na peníze od listopadu můžeš posílat rovnou na příslušnou OSSZ, ale i klidně dál přes zaměstnavatele.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
746
10.10.19 16:44

@Lendeš Takže tento měsíc to nahlásím pojišťovně a to je vše?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
10.10.19 16:48

@Agáta 84 Pojišťovně to nahlásíš do 8 dnů od konce zaměstnání. Jinak nemusíš nic řešit. Pak jim akorát nahlásit i nástup na PPM.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
746
10.10.19 16:52

@Lendeš Super, moc děkuju ;) :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty