Těhulky od 35 let, a více - připadáte si jako staré matky?

22.7.13 08:08

Těhulky od 35 let a více

Ahojky holky a těhulky. Chci se Vás zeptat zda se některá z Vás setkává nebo setkala s tím, že jste byla pojmenovaná a nazývána starou matkou? Mě je 40 let a s tím to se setkávám dosti často. Dle mého názoru je věk jen číslo. Já se tedy na starou vůbec necítím. Jsem ve 33 tt a těhu si přímo užívám. Sice to nebylo vůbec plánované a myslela jsem si, že jdu do přechodu :lol:.Doma mám již dvě dospělé děti ve věku 22 let a 20 let. A nejmladšímu bude 8 let.Ze všech stran slyším : ta je, ale blbá na starý kolena si pořídí dítě :(. My všichni se už na tu naší prdelku moc těšíme. Těhotenstvím proplouvám úplně jako ryba ve vodě takže suprově :).Jediné co mě trápí je vysoký tlak, ale s tím sem už bojovala před těhu. No a samozřejmě nesmím zapomenout na záda :lol:.Teď jsem byla v nemocnici kvůli tlaku a taky, že jsem měla zvýšenou cukrovku.Ale dle výsledků je vše v pořádku. Ale co mě tam fakt dostalo byl přístup, některých sester 8o. Při natáčení monitoru, který trvá cca 20 min. jsem se nemohla zvednout a pomalu i jít. A věta, kterou si prostě sestra neodpustila byla to víte to je tím stářím :evil:.Myslím si, že ze zády bojuje skoro každá těhule a není to jen o věku… :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58543
22.7.13 08:14

Moje ségra měla první vymodlené dítě po 16cti letech a to ve 38, druhé ve 42 :mrgreen: jestli si přišla stará, to fakt nevím.. švagrová to samé, první dítko 36, druhé 38 let. A sousedka 2 děti odrostlé, pak si pořídila sviště ve svých 45ti, ve stejnou dobu rodila i její starší holka, a mladší měla 6ti měsíční. Takže mají veselo - holky ročního bráchu, máma 2 vnučky - rok a půl a 9 měsíců :mrgreen: proč si připadat stará? znám hodně mamin, co je jim kolem 40tky a staré si nepřijdou ;) na hlupáky dlabej :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
22.7.13 08:16

Ahoj :mavam:, mě je 41 a čekám třetí (21 a 15 let). Zatím se mi ještě nestalo, že by mě někdo nazval „starou“ matkou. Je fakt, že na monitoru jsem ještě nebyla :) Kolem sebe mám i starší těhulky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
colafit
22.7.13 08:20

Tak já ještě do stanovené kategorie nespadám. Je mi 32 a plánuji třetí dítko tak za 5 let a rozhodně si nemyslím, že bych byla blbá. Pracovat mám do 70, a na to bych stará být neměla a na dítě po 35 ano? Ať si všichni trhnou nohou. Ale jestli k tomu dojde, to se nikdy dopředu neví.

• Nahlásit
  • Citovat
2443
22.7.13 08:23

Ahojky, mě je 37 a „starou matkou“ mě v podstatě nazval gynekolog. Měla jsem ZT, tak mi bylo řečeno, že hold v tom vyšším věku je větší pravděpodobnost…

Jinak teď se staře necítím, ale když si vezmu, že budu mít puberťáka po 50-ce, tak to už stará matka budu. Už nebudu chodit na diskošky s dítětem jako jeho kámoška, tak jako to mají některé moje kamarádky, které měly děti brzy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
22.7.13 08:29

Taky mám dvě „téměř“ dospělé děti 18, a 17 let, k tomu 2leté batole :palec: a v prosinci k nám přibude další a asi poslední dítko ;), porodím si ho na své 40tiny :pankac:. Zatím jsem se setkala jen s jednou „zvláštně negativní“ reakcí bývalé spolužačky- komentovala to slovy „Aha… hmmm, to jsem nějak nepobrala…“ (že budu mít v mém věku ještě miminko a k tomu 4.dítko). Jinak ohlasy velmi pozitivní, přejícné, občas obdivné, že jsme si ještě na jedno troufli…
@Ramona1229 - tlak zatím drží :palec:, test na cukrovku mě teprve čeká (ale poslední těhu jsem ji měla, dokonce na inzulinu), ale nemyslím si, že je to jen věkem… a záda? Jé, jak si stěžují budoucí maminky o generaci mladší, tak takhle fňukat zatím nemusím :jazyk:. Ale kecala bych, že je ráno snadné vyskočit z postele ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
22.7.13 08:33

Mně je 39 a čekám za pár týdnů třetí (19 let, 1,5 roku)
zatím jsem se nesetkala s tím, že by někdo rýpal kvůli stáří… spíš naopak… když mojí gyn. dr. řeknu, že jsem stará matka, tak mi řekne, že staré matky jsou po pětačtyřicítce :mrgreen:

Jinak těhotenství mám zatím (ťuk ťuk na dřevo) v pohodě… jen mě berou kříže když dýl sedím nebo ležím v jedné poloze… ale jinak jsem naprosto fit… zvládám domácnost, zahradu a celodenní zápřah a pobíhání za 1,5 starým špuntem, kterého nosím, zvedám, lozím s ním po kolenou (nezastírám, že vstát ze všech čtyřech je s tím pupkem čím dál obtížnější, ale myslím si, že tři týdny před porodem by se blbě vstávalo i dvacítce :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
22.7.13 08:33

@Ramona1229 ahoj… já jsem měla třetí dítě v 37 a čtvrté ve 40 letech, ale s nějakými hloupými poznámkami ohledně „stáří“ jsem se nesetkala… a v nemocnici už vůbec ne…
Prťata budou mít v létě dva roky a pět let, nejstarší dcera 23 a syn 20 a já jsem tak strašně ráda, že je všechny mám… tak na řeči nedej, užívej si to, co se dá, je to nejspíš naposledy, tak ať to stojí za to… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
colafit
22.7.13 08:37
@pepřenka píše:
Ahojky, mě je 37 a „starou matkou“ mě v podstatě nazval gynekolog. Měla jsem ZT, tak mi bylo řečeno, že hold v tom vyšším věku je větší pravděpodobnost…Jinak teď se staře necítím, ale když si vezmu, že budu mít puberťáka po 50-ce, tak to už stará matka budu. Už nebudu chodit na diskošky s dítětem jako jeho kámoška, tak jako to mají některé moje kamarádky, které měly děti brzy :think:

Tak to ti povím, to bych nedělala ani, kdybych měla děti v 18. Moje máma takhle občas vyrazila a neskutečně mě to štvalo. Navíc teď je mi 32 a když někam vyrazíme (už dlouho ne), tak jsme tam byli jak pedagogický dozor :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2443
22.7.13 08:45

@colafit
tak asi záleží jaká je máma pařmenka :D Jedna z těch mých kámošek má dvě dcery v rozmezí dvou let a obě mamku přemlouvají ať jde s nima. Ale mají spíše takový kamarádský vztah než klasika matka - dcera.

Já si spíš říkám, jestli budu umět být ta chápající matka, když už si tu svoji pubertu vlastně ani nebudu pamatovat :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 08:47

Tak Vám všem moc děkuju za kladný přístup. Teď se už necítím jak nějaký exemplář :lol: :lol:.A jak říká můj mužský prď na lidi :mrgreen:.Holt se vždy najde nějaký ten blbec a rejpal :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
22.7.13 08:49

@Ramona1229 přesně tak, co si myslí cizí lidi, to ti může být jedno… důležité je, co chceš ty a tvůj muž a jak si to uděláte vy dva… a to ostatní, do toho je všem víš co… ;) však oni za vás váš život žít nebudou a živit vás taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
22.7.13 08:49

Mně přijde, že si ty poznámky špatně vykládáš a hrozně negativně to vztahuješ k tvému věku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
22.7.13 09:13

Hele, ber to z ty druhy stranky - spolecnost mladych lidi omlazuje a udrzuje te v obraze moderni doby :P
Az tem mladym maminkam bude sedesat, budou uz mit proklate stare deti…
No a kdyz to tak vypocitam, az budou mit nase deti svoje deti a my budem babickama, jeee, my budem takovy ty krasne stribrovlasy babicky jak z pohadky :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
22.7.13 09:21

Mně je 41 a v zimě bych chtěla jít na minimálku. Děti mám odrostlé ( 22,20 a dvojčata 16)a stará si teda v žádném případě nepřipadám. Vykašli se na řeči a užívej si miminka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama