Téměř dvouleté dítě a míchaná vajíčka

26.4.21 08:56

Téměř dvouleté dítě a míchaná vajíčka

Ahoj maminky :mavam:, chci se zeptat jestli se něco stane když téměř dvouletému dítěti které je zvyklé jíst vesměs všechno v rámci možností dám míchaná vajíčka samozřejmě dělaná na keramické pánvi téměř bez tuku a dostatečně tepelně upravená. S manželem si to občas děláme a malý hrozně smutně kouká dělá psí očíčka ale nevím jestli mu to taky můžeme trochu dát co myslíte? :nevim: Nebo případně prostě odkdy to dítě může jíst?
Děkuji za názory a přeji hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
417
26.4.21 08:59

Nevidim duvod, proc by 2lete dite nemohlo michana vejce. Vejce se zavadi v cca 3/4 roce. Ja davala od roka..🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7805

Uplne v pohode, proc by dvoulety dite nemohlo vajicka? Normalne na masle mu je udelej, at jsou dobry…

Příspěvek upraven 26.04.21 v 09:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53525

A vadit by to mělo konkrétně v čem? :think: Já dávám prakticky od doby, kdy byl zavedený bílek i žloutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
26.4.21 09:01

Ja krmim deti tim, co jime my. Jime klasickou běžnou stravu, ani příliš nezdravé, ale ani ultra zdravé. Bude mu rok a pul a když projeví zajem o vejce, normálně ho dostane, stejně sni jen trochu. A dá se udelat i bez smažení, delavam casto v hrnecku v mikrovlnce, jen propichnu žloutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.21 09:04

Moc děkuji za odpovědi. Tak nějak mě napadlo že se mu snad nic nestane ale radši jsem se zeptala. :lol: jinak malý právě vajíčko už papá ale míchaná ještě neměl, zatím papal jenom vařený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.21 09:05
@JOHNDENVER píše:
@kulíšek_s_bambulí to je opravdu vážně míněny dotaz? Že ty jsi v těhotenství nejedla cheesecake?

Právě že jedla :lol: já se přiznám že v tom těhotenství jsem tu stravu moc neřešila ale spíš teď jsem asi opatrnější nějak no :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
26.4.21 09:06

:lol: :lol: klidně i na másle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17486
26.4.21 09:07

Ve dvou letech řešíš vejce? 8o Vždyť to je úplně normální, já v tom věku dětem dělala míchačky na normální pánvi, na másle a klidně s trochou jarní cibulky nebo kvalitní šunkou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
26.4.21 09:07

@kulíšek_s_bambulí tak od roku úplně v pohodě. Co si myslíš, že se mu asi může stát? A docela by mě zajímalo, čím jej krmis normálně. On doteď nikdy neměl vejce? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
26.4.21 09:10

@kulíšek_s_bambulí Dvouletý dítě může všechno co dospělý člověk. Samozřejmě protože se tvoří návyky tak je dobrý mu dávat zdravé potraviny nesolit mu moc nekořenit zbytečně nedávat sladkosti a nedávat moc smažené lépe tedy vůbec atd. Míchaná vajíčka jsem dávala po roce. A vajíčka do stravy (žloutek) od 8. měsíce. Míchaná vajíčka jsou u mého dítěte dost oblíbená snídaně nebo i lehký oběd když má ještě polévku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17486
@kulíšek_s_bambulí píše:
Moc děkuji za odpovědi. Tak nějak mě napadlo že se mu snad nic nestane ale radši jsem se zeptala. :lol: jinak malý právě vajíčko už papá ale míchaná ještě neměl, zatím papal jenom vařený.
:mrgreen: A jaký je v tom prosímtebe výživový rozdíl? :lol:
Jako vážně, ty se ptáš, jako by mu bylo 10 měsíců a ne 2 roky! To už opravdu drtivá většina dětí jí to, co dospělí. My už touto dobou s dětmi běžně jedli po restauracích, dostali většinou třeba svíčkovou nebo nějaké rizoto, klidně i řízek a kaší :nevim: A to jsem na tu stravu dost dbala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9451
@baal7513 píše:
Nevidim duvod, proc by 2lete dite nemohlo michana vejce. Vejce se zavadi v cca 3/4 roce. Ja davala od roka..🤷‍♀️

Přesně, naše je milujou, hlavně od táty, kterej je dělá tak akorát a samo na másle. Malá má ráda i posypané trochu sýrem (ten chce skoro na všechno teda:)), příp. je dobrá na to pažitka nadrobno, a taky je baštili od roka, roka a půl max - u prvního jsem byla opatrnější, druhé už jedlo prakticky vše s náma, co viděla, to chtěla ochutnat a taky mi jí líp než její 8letej brácha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50396
26.4.21 09:22

Míchaný vajíčka jedlo moje dítě v tomhle věku už dávno, cca od roku. Ve dvou letech už jedlo se mnou normální jídla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
26.4.21 09:28

@kulíšek_s_bambulí ano může. Co prosím jedlo do teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat