Příkrmy a pití čaje

9
23.4.21 14:32

Prikrmy a pití caje

Ahoj předem se omluvami za novou diskuzi určite se to tu už probíralo.
Chtěla bych se zeptat na následující. Začínám s prikrmy malýho jsem kojila do 4 měsíců pak bohužel odešlo mlíko a jsme na Bebe. Malymu je teď 5 měsíců. Začala jsem s prikrmy. Jídlo bere dobře. Jela jsem zeleninu a vše tak jak se má. Teď se mu snažím už nahradit dávku mléka za jídlo. Sni prez 120g úplně v pohodě. A pak brečí že by chtěl ještě. Myslíte že mu mám dát mléko? Pije 180ml tak třeba dát jen půlku? Když ho dám spinkat tak mi usne tak pak taky nevím jestli má hlad nebo je ospaly. Napadlo mě dát mu čaj a vypili 100ml toho sunaru Šípkovy čaj. Ale četla jsem tam že 100ml je jedna dávka na celý den. Já mu chtěla nabízet čaj po celý den. Vodu ani bylinný čaj mu nechutná. Jak vy jste dávali prikrmy a pití?
Malej má 8.5 kg ale je dlouhý. Není tlusty.
Děkuji za odpovědi trochu se teď č tom placam že nevím co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63660
23.4.21 14:43

@Pajisha mám podobně starého, dám příkrm a čaj. Stridej značky a druhy a je to v klidu. Můj tedy jídlo statečně odmítá, ale i tak :mrgreen: mléko po prikrmu ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
23.4.21 14:45

@Pajisha Ja byt tebou bych nedavala ten sunarek nebo to fakt hodně ředila. Jednou jsem to taky koupila a namichala dle navodu a bylo to šíleně sladky. Kup ovocné čaje pro malé děti, maly si časem zvykne. Furt ten caj nebo voda je, aby si dítě postupně zvykalo, mliko je furt top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4277
23.4.21 14:49

Přesně ten Sunar caj je nejvíc sladký kekel. Zkus dat normální dětský caj. Syn má taky pět měsíců a stridam fenyklový, bylinkovy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.4.21 15:00

Takže po prikrmu mu mléko nedávat. Dát třeba za 3 hodiny? Já ho krmim většinou po 3 hod. Bylinný jsem zkoušela a to vůbec nechce. Zkoušela jsem to opravdu dlouho. Napadlo mě třeba to s tím sunarkem naredit bylinný a tenhle od sunaru. Mám i ovocný čaj pro děti ale je tam napsáno že může jeden šálek denně. Kolik vy dáváte dětem toho čaje za den? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16707
23.4.21 15:17

Dala bych klidně ještě pár lžiček toho příkrmu a zapít vodou. Proč čaj? Jestli jsem to dobře pochopila, máš ten granulovaný? To je strašně moc zbytečného cukru, ten rovnou vyhoď. Dávej buď neslazený dětský (fenyklový, ovocný..) nebo úplně nejlíp tu čistou vodu. Věř mi, když si ho zvykneš na sladké, bude ho vyžadovat pořád. A jinak mé děti byly taky velcí jedlíci, takže po týdnu snahy o dodržení dětské porce (100-120g zeleninového příkrmu) jsme přešli na cca 150 a to už jim stačilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
23.4.21 15:49

Pokud je to ten granulovany, tak je uplne jasny, ze mu chutna, protoze to je sladky jak ho.vno z nutrie :lol: ja bych ho na to nezvykala…dcera nechtela dlouho nic, pila malicko (neslazene cajicky, vodu). Pak zacala pit jen vodu, nic jineho nechce, caj nevypije. Pije max vodu nebo mliko. Sama od sebe odmita dzusy, stavu,…kdyz ji to nekdo dava a ja jsem i rada :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.4.21 19:57

Tak já zkusím navýšit dávku prikrmu a změním čaj. Snad pak už nebude chtít ještě UM. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat