Ten kdo rozumí invalidnímu důchodu

Anonymní
5.2.18 10:21

Ten kdo tomu rozumí - důchod

Dobrý den, moje maminka nyní bere třetí stupeň invalidního důchodu, za dva měsíce má jít do plného důchodu, a paní vedoucí ji řekla, že pokud chce smlouvu na 5 let musí zůstat na třetím invalidním důchodu a na klasický důchod nastoupit nesmí 8o 8o, pokud chce setrvat v práci na klasickou smlouvu, má paní vedoucí pravdu, a nebo ji jenom sprostě vydírá? Chápu, pokud neučiní její kroky, že ji vyrazí, ale nevím, proč když je s ní spokojená :pocitac: :pocitac: Že klasický důchod už je pro firmu potupa?? Prosím, poraďte

Jak to je, jaký je rozdíl mezi třetím stupněm důchodu a normálním důchodem?
Prosím anonym, kdyžtak smazat!!!

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
628
5.2.18 10:34

Je pravděpodobný, že zaměstnavatel bere na maminku, která je v invalidním důchodu peníze od ÚP. Nebo pracovní místo, je určeno výhradně pro invalidu a proto zaměstnavatel jednoduše nemůže zaměstnat někoho kdo pobírá starobní důchod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
286
5.2.18 10:36

Z hlediska zamestnavatele mne napada, jestli mu nahodou nejde o pracovni misto pro invalidu jako takove - splni si povinny pocet osob se ZPS a nemusi platit specialni poplatek statu… nebo nejaka uleva na danich… ptz ohledne obycejnych starobnich duchodcu zamestnancu to neplati

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20880
5.2.18 11:25

Dobrý den,

poptejte se také v Poradně rodinných financí na eMiminu, kde Vám poradí přímo odbornice na danou tématiku.

Držím palce :kytka:
adminka Eliška

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.18 18:43

@Safija @Online děkuju, nakonec to maminka podepíše, ale nevím, maminka si nešla ještě drobný přivýdělek a smlouva ji říká, že nesmí být druhou smlouvu na pracovní poměr, tak jak to je, může mít normálně smlouvu a nebo ne?? Díky holky
přijde mi ta smlouva opravdu přitažená za vlasy :nevim:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat