Tipy na zavařená jídla

783
23.3.20 19:11

Tipy na zavařená jidla

Ahoj, kdo prosím máte tipy a zkušenosti se zavařovanými jídly sem s nimi :kytka: potřebuji, aby to bylo komplet jídlo, dispozici pro ohřátí bude jen mikrovlnná trouba. Já se zavařováním takhle hotových pokrmů nemám vůbec zkušenosti, tak bych ráda něco osvědčeného. Vyčetla jsem, že se dají zavařit i polévky, máte někdo zkušenost?
Případně uvítám i tipy na dobrá kupovaná trvanlivá jídla, ale opět je tu ta podmínka, aby to stačilo připravit jen v mikrovlnce.
Abych osvětlila situaci, čeká nás s dětmi pobyt v léčebně a kvůli koroně platí zákaz opouštění areálu po celou dobu pobytu. A vzhledem k tomu, že místní strava je naprosto šílená (v minulých letech jsme přežívali díky návštěvám restaurací, mohli jsme si zajet něco koupit atd., což teď nepůjde), chci se s sebou co nejvíce zásobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1237
23.3.20 19:15

@vedma007 Zeptám se mimo tvůj dotaz… které lázně aktuálně přijímají pacienty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11723
23.3.20 19:24

Jakože chceš zavařovat rýži, knedlík, brambory, tarhonu? tak to asi ne, ne?

jinak doporučuju express menu, co si pamatuju z jednoho balení pro 2 se v klidu najedli 2 průměrně hladoví dospělí a dvě malé děti :think: a moc dobrý…

na klasické zavaření mě napadá maso ve šťávě, guláš, kuře na paprice, asi jakákoli omáčka s masem, ale bez cibule, ta má tendenci zavařeniny ničit. Jo i polívky jdou, vřelý naliješ do čistých sklenic, pořádně utáhnout, otočit dnem vzhuru a nazdar babi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 19:27

Nemají tam alespoň ještě rychlovarnou konvici? Pak by se dal snadno chystat kuskus jako příloha. V nouzi by se dala ta voda přivést k varu i v mikrovlnce a pak jí kuskus zalít. Jiná příloha mě nenapadá. A k tomu různé omáčky, ty se dají celkem uspokojivě zavařovat - rajčatová, s bazalkou, s olivami, guláš, kari omáčka. Asi by šly i nějaké polévky. Zásobit se ovocem a zeleninou (jak dlouho tam budete?).
Ale teda jestli je lepší jíst týden kuskus, než místní jídlo, tak to musí být tedy opravdu lahůdka. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 19:31

@klamonožka Mrkni na to.

http://www.hame.cz/news/show/cs?…
https://www.hotovky.cz

Příspěvek upraven 23.03.20 v 19:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9027
23.3.20 19:32

Expres Menu je fakt dobré - je to poctivá bezlepková závodka, slušná porce masa apod. (byli jsme na dovolené se známými, kde jsou 2 z rodiny na bezlepkové dietě, a měli tam od nich všechno možné a dávali nám pochybovačům ochutnat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 19:34
@smutny klaun2 píše:
@klamonožka Mrkni na to.http://www.hame.cz/news/show/cs?…

No, těmhle věcem já moc neholduju, ale tak třeba to zakladatelku osloví.

Ani na treky na hory si nevozíme takové ty „hotovky v pytlíku“, raději si připravím a odvážím předem různé suché/sušené suroviny a z těch pak vařím, ale tam je to jiné, tam máme vařič a limitující není ani tak způsob přípravy, jako váha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
23.3.20 19:36

No ono občas se to dá, ale je to nemocniční klasika - převažuje UHO s něčím. My jsme doma zvyklí se stravovat uplně jinak, hodně zeleniny do jídel, to tady prakticky neexistuje. Člověk dostane jablko nebo pomeranč, což je veškerý příděl ovo-zel na den :roll:
Asi budou záchranou ty polévky, doma často děláme zeleninové krémové, tak si je zavařím a na místě doleju jen smetanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 19:42
@klamonožka píše:
No, těmhle věcem já moc neholduju, ale tak třeba to zakladatelku osloví.Ani na treky na hory si nevozíme takové ty „hotovky v pytlíku“, raději si připravím a odvážím předem různé suché/sušené suroviny a z těch pak vařím, ale tam je to jiné, tam máme vařič a limitující není ani tak způsob přípravy, jako váha.

My jim také neholdujeme, ale jezdíme s karavanem a vím, že někteří kolegové to kupují a pokud vím-nestěžují si na kvalitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
23.3.20 19:44

To expres menu také nevypadá uplně marně, to vyzkoušíme, díky za tip :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1692
23.3.20 20:21

Hotovky.cz polivky maji super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
24.3.20 13:09

Tak problém vyřešen, léčebny už také pozastavují nové pacienty, takže náš nástup se odkládá na neurčito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
24.3.20 13:45

Najdi si popis tyndalizace a podle něj postupuj, nezavařuj to jako kompot, okurky, nebo nedej bože marmeládu. Jinak riskuješ otravu botulotoxinem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama