Nemluví, mají psychické problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:54
Trest sprchou

Ahoj holky, chci jen říct, že já ještě máma nejsem. Často hlídám svagrovy děti. Jednomu je skoro 5 let a druhému 3 roky. Trápí mě, že ještě ani neumí mluvit, hlavně ten skoro 5 lety. Jejich slovní zásoba jsou 3 slova max. Také tu máme pouze sprchový kout a vykoupat je velmi těžké. Ten nejmenší má úplně hystericky záchvat a to tu sprchu mám vedle a namacim Tam jen houbičkou, aby se tolik nebál. A ukazují mi na sobě, že to nic není a snažím se dělat s nim blbosti. Drží se mě zuby nehty a šíleně řve, jednou se mi i pocural a to mě už docela vyděsilo. Ten druhý trochu řve, dnes už se mi povedlo, že se tam i smál, když jsem dělala blbosti. Nakonec jsem se dozvěděla, že je občas sprchou trestání, sama mi to řekla a že rodiče jim to dělali taky, jenže oni z toho neměli trauma, tyhle děti očividně trauma mají. Navíc začínám pozorovat u mladšího psychické problémy, jako mlácení hlavou o gauč, když ho jdu uspat tak o postel a u toho řve. Je to těžké, hodně se na ně vztekam, ale vím že za to nemůžou. Neumějí si říct, co chtějí, jsou na sebe zlý, ten mladší mi ještě dělá naschváli a schválně silha, když na něj kricim. To občas opravdu člověku rupnou nervy. Sem tam kde mě dostanou přes zadek. U nich stačí jen malinko, řvou jak kdybych je tyrala :D nevím si rady, jak jim pomoct. Jak naučit starší dítě mluvit? Jak je naučit, že sprcha jim neublíží, když je tak občas trestaji?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 20.01.19 10:58

Tak je nehlídej, když ti často rupnou nervy. Od výchovy jsou rodiče. Pokud máš podezření na neuměřené tresty, promluv si o tom se švagrem. Ale rozhodně to nevylepšíš tím, že je trestáš taky.

karkarka
Závislačka 3205 příspěvků 20.01.19 11:00

Tak to je sila. Oni je trestaji sprchou,ty je mlatis. Neverim,ze by doktor neresil,ze v peti letech dite umi tri slova.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 20.01.19 11:00

No jestli je to tak, jak popisuješ, je to spíš na nahlášení sociálce. Je potreba rozlišovat mezi adekvátním trestem a trestem hranicicim s týráním, který zanechává na dítěti trauma. Nebo minimálně na hodně duraznou promluvu se svagrovou a jejím manželem. Nic jiného těm dětem nepomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 11:01

@Čičorečka já je ale netrestam. To, že ode mě dostanou někdy na zadek, tak to jen proto, protože když treba chtěl čokoládu, řekla jsem mu, že nejdřív sní snida i a pak dostane čokoládu a on po mě tu snídani hodil. Zase si jako nenechám vše líbit. To že mi občas rupnou nervy, neznamená, že je biju nebo něco. Prostě se po chvíli uklidnim. A kdo jiný by je hlídal. Jejich máma pořád někam jezdí a táta je alkoholik.

podaji
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 20.01.19 11:02

Tak laskavě řekni švagrové/švagrovi že děti nejsou coklove aby je trestali studenou sprchou. Tohle zkusil můj manžel jednou a byl málem rozvod na stole. To neumí usměrnit 5 leté dítě. Jj to se bude horko těžko odbourávat. Dle toho co píšeš to bude na denním pořádku když mají ze sprchy doslova trauma. No co poradit. Koupit malou vaničku a mýt v ní. Rozhodně už sprchou netrestat a pomalu pak najet na sprchování. Dle tvého popisu to na mě působí že tam je dost nervní prostředí…

karkarka
Závislačka 3205 příspěvků 20.01.19 11:02
@Anonymní píše:
@Čičorečka já je ale netrestam. To, že ode mě dostanou někdy na zadek, tak to jen proto, protože když treba chtěl čokoládu, řekla jsem mu, že nejdřív sní snida i a pak dostane čokoládu a on po mě tu snídani hodil. Zase si jako nenechám vše líbit. To že mi občas rupnou nervy, neznamená, že je biju nebo něco. Prostě se po chvíli uklidnim. A kdo jiný by je hlídal. Jejich máma pořád někam jezdí a táta je alkoholik.

Tak je nahlas na socialku.co jineho.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17478 příspěvků 20.01.19 11:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci jen říct, že já ještě máma nejsem. Často hlídám svagrovy děti. Jednomu je skoro 5 let a druhému 3 roky. Trápí mě, že ještě ani neumí mluvit, hlavně ten skoro 5 lety. Jejich slovní zásoba jsou 3 slova max. Také tu máme pouze sprchový kout a vykoupat je velmi těžké. Ten nejmenší má úplně hystericky záchvat a to tu sprchu mám vedle a namacim Tam jen houbičkou, aby se tolik nebál. A ukazují mi na sobě, že to nic není a snažím se dělat s nim blbosti. Drží se mě zuby nehty a šíleně řve, jednou se mi i pocural a to mě už docela vyděsilo. Ten druhý trochu řve, dnes už se mi povedlo, že se tam i smál, když jsem dělala blbosti. Nakonec jsem se dozvěděla, že je občas sprchou trestání, sama mi to řekla a že rodiče jim to dělali taky, jenže oni z toho neměli trauma, tyhle děti očividně trauma mají. Navíc začínám pozorovat u mladšího psychické problémy, jako mlácení hlavou o gauč, když ho jdu uspat tak o postel a u toho řve. Je to těžké, hodně se na ně vztekam, ale vím že za to nemůžou. Neumějí si říct, co chtějí, jsou na sebe zlý, ten mladší mi ještě dělá naschváli a schválně silha, když na něj kricim. To občas opravdu člověku rupnou nervy. Sem tam kde mě dostanou přes zadek. U nich stačí jen malinko, řvou jak kdybych je tyrala :D nevím si rady, jak jim pomoct. Jak naučit starší dítě mluvit? Jak je naučit, že sprcha jim neublíží, když je tak občas trestaji?

Jak se k těm dětem chovají rodiče? Tohle vypadá na týrané děti. To by asi chtělo odborníka. Ale napřed dávej pozor, jak to v té rodině chodí.

pikola
Neúnavná pisatelka 19893 příspěvků 20.01.19 11:03

To je nějaký podobný téma Jan s tou kolegyní co nechává před prací kočárek :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 11:03

To, že dostane dítě občas přes zadek je úplně normální. Když samozřejmě dítě člověk nereze. Nevím co si představujete pod tím, že řeknu na zadek, prostě dostanou lehce přes zadek a oprávněne.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17478 příspěvků 20.01.19 11:03
@Anonymní píše:

Bezva prostředí. :cert:

pikola
Neúnavná pisatelka 19893 příspěvků 20.01.19 11:04
@Anonymní píše:

Ty nemáš co bít děti co hlídáš 8o na zadek je prostě bití. Vy budete celá rodinka bezva

Enmamma
Závislačka 3390 příspěvků 20.01.19 11:11
@Anonymní píše:

A netýrají je? Já bych byla obezřetná. Týrání nebývá od cizích, ale od nejbližších a rodina to obvykle nechce vidět. Trestat sprchou je zvěrstvo, a že nemluví v pěti letech, by mi také rozblikalo kontrolku, že něco není v pořádku.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7831 příspěvků 20.01.19 11:11

Tak je nehlidej, když na to nemáš nervy… Jestli ti přide že jsou nějak traumatizovaní, zaostalý, rodiče je zanedbávají tak to nahlas na sociálku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 11:12

@pikola tak za prvé, ty děti jsou tady víc jako doma. Já jsem Taky jako malá kolikrát dostala přes zadek, když jsem něco provedla. Takže tohle osocovani na mě nezkoušejte. A promiňte, ale aby po mě dítě hazelo jídlo, kopalo apod. To opravdu dělat nesmí. Ode mě je ani přes zadek nemůže bolet, když je sotva plácnu, ale jak říkám jim to stačí, přestanou. Jestli vy by jste si nechala vše od dítěte líbit bez toho aniž by jste mu ukázala, že se to nesmí je čistě vaše věc, ale z toho taky nic dobrého nevzejde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >