Trhání tří osmiček v těhotenství

Anonymní
4.1.21 22:01

Trhání tří osmiček v tehotenstvi

Ahoj holky,
přešla jsem k jinému zubari co mi udelal rentgen a zjistil ze mam osmičky všechny položené a musi ven… Tak jsem se naobjednala na 3 termíny 3 osmiček jenze ouha jsem tehotna… Mam to podstupovat, kdyz to neni vubec akutní záležitost a ani o nich nevím? Nic me nebolí. Diky za rady :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6106
4.1.21 22:08

Domluv se s doktorem. Umrtvení ti můžou dát, ale asi by bylo horší kdyby si dostala zánět a z toho třeba teploty. Ale zas pak lítat tam až budeš mít mimino je taky nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
4.1.21 22:08

Ahoj měla sem jít taky teď na trhání v těhu 30tt ptala jsem se gynekologa a nedoporučuje to spíš až po porodu tak sem volala zubnímu a řekla jsem jim to a mám se ozvat po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
4.1.21 22:11

Dělali ti rentgen a jsi těhotná? Jestli si úplně v začátcích, tak bych se asi poradila i s gyndou. Me trhali v nemocnici 2 osmicky naraz, umrtvili a za chvilku to bylo venku, ale když nepomohla dostatečně zmrzlina, tak bruen jo a to bys ted asi neměla. Az budes mit mimi, tak to už vubec řešit nebudeš. Porad se s gyndou a zubařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
4.1.21 22:12

Určitě bych nepostupovala. Dokonce jsem v těhotenství přeobjednala i vrtání. Pokud to není akutní, tak to není nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
4.1.21 22:17

Musí to i řezat? Já těhotná nebyla, řezali do dásní. Nechala jsem si vyrvat obě spodní zaraz, dostala jsem atb proti zánětu. Bolelo to, musela jsem brát analgetika, po 24 dnech jsem díky oslabené imunitě chytla nějaký moribundus co dotáhl malej z jeslí s měsíc jsme oba měli zase ATB kvůli kašli.
Osobně bych si v těhotenství nenechala dělat žádný úkon, který není úplně nutný. Shodou okolností jsem dnes byla na preventivní u zubního a ten mne nedoporučil ani blbou dentální hygienu na které normálně baziruje, že to mám nechat až porodim a budu ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
4.1.21 22:18

Mám všechny osmičky venku, horní šly jako po másle, ale jednu dolní mi páčil na tolik, že mi poranil nějaký nerv a min. 3 týdny jsem byla nadopovaná nejrůznějšími tišícími prostředky, jelikož bych nevydržela. Bylo i podezření na zánět trojklaného nervu, nikomu bych takovou bolest nikomu nepřála (kam se hrabou moje tři porody). Kdybych měla být do toho těhotná, tak tedy nevím, nevím. Trhání druhé spodní jsem se bála jako čert kříže a to bylo úplně v pohodě (i uzdravování po zákroku). Takže z toho plyne, že může to být v pohodě a nemusí… Za mě - pokud to nespěchá (nebolí), tak bych to nechala až po porodu. Jinak jsem i v těhotenství absolvovala vrtání kazu (s lokálním umrtvením) a to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
4.1.21 23:01

Já tedy byla trhat jednu osmičku v druhém trimestru a v pohodě. Záleží asi z jakého důvodu, jak velké má kořeny, atd. Moje byla malinká, bez komplikací. Byla jsem ráda, že jsem to vyřešila ještě tehdy, protože několik měsíců po porodu jsem teda byla hotová a navíc skoro bez hlídání dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
5.1.21 21:55

Určitě bych do toho nešla, zvlášť pokud to není akutní. Mám venku tři osmičky z toho první dvě úplně v pohodě a u třetí teploty a prasky na bolest, které jsem sezobala jako lentilky a ještě jsem byla skemrat o další. Takže za mě to není dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
5.1.21 22:08

Pokud nezpůsobují teď problémy, tak bych to odložila. Mám položené obě spodní a dokud nebudou zlobit, tak zůstanou, je tam u mě riziko poškození mandibularniho kanálu a nervů, jsou moc blízko. Sama zubařka radila vyčkat. V těhotenství bych trhání neriskovala, bez komplikací by to asi šlo, ale u osmiček člověk nikdy neví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat