Trhání zubu a léčba v Těhotenství

358
21.10.19 13:39

Trhání zubu a léčba v Těhotenství

Ahoj holky :)
Včera v noci jsem skončila na zubní pohotovosti, bolel mě zub úplně šíleně. Prý mám zlomenou 7čku a celá ta půlka je zlomená pod dásní, taky ji mám pěkně nateklou, že ani polykat jsem nemohla. Paní Dr. Mi tam dala dezinfekci (hodně se mi po ní ulevilo, bolí to jako čert ale už pouze při doteku). Prý musí zub ven, ale že mi ho ani můj zubař nevytrhne, musím s tím na chirurgii, kde mi dají injekci a vyndají, případně vysekají, ale já se hrozně bojím toho co nastane potom. Všude čtu horory, jak lidi co jim trhali zuby, tak že až potom vytržení co to šlo k sobě, tak týden až dva jeli ATB+třeba 5 ibalginu denně, aby tu bolest vydrželi. Já jako těhotná ibalgin nesmím a s ATB nevím jak to je… Jsem v 11 týdnu a strašně se bojím, že z toho strachu a ty bolesti pak potratim, už včera mi bylo strašně zle a měla sem i bolesti v břiše, když sem jela jenom na tu pohotovost :? :oops: Mátw někdo zkušenosti??
Díky a omlouvám se za chyby, píšu na rychlo přes mobil a do toho mě tu běhá malá :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.10.19 13:45
@LuSof píše:
Ahoj holky :)
Včera v noci jsem skončila na zubní pohotovosti, bolel mě zub úplně šíleně. Prý mám zlomenou 7čku a celá ta půlka je zlomená pod dásní, taky ji mám pěkně nateklou, že ani polykat jsem nemohla. Paní Dr. Mi tam dala dezinfekci (hodně se mi po ní ulevilo, bolí to jako čert ale už pouze při doteku). Prý musí zub ven, ale že mi ho ani můj zubař nevytrhne, musím s tím na chirurgii, kde mi dají injekci a vyndají, případně vysekají, ale já se hrozně bojím toho co nastane potom. Všude čtu horory, jak lidi co jim trhali zuby, tak že až potom vytržení co to šlo k sobě, tak týden až dva jeli ATB+třeba 5 ibalginu denně, aby tu bolest vydrželi. Já jako těhotná ibalgin nesmím a s ATB nevím jak to je… Jsem v 11 týdnu a strašně se bojím, že z toho strachu a ty bolesti pak potratim, už včera mi bylo strašně zle a měla sem i bolesti v břiše, když sem jela jenom na tu pohotovost :? :oops: Mátw někdo zkušenosti??
Díky a omlouvám se za chyby, píšu na rychlo přes mobil a do toho mě tu běhá malá :oops:

Hele to jsou za mě kolikrát urban legends. Jako jo sytý hladovemu nevěří, ale… Vždycky, když jsem měla strach z nějakého zákroku nebo porodu, šla jsem se „pobavit“, jak lidé popisují právě banalitu vytržení zubu. Trhali mi ve 12 letech trojku nahoře, v 25 letech jedničku dole a v 32 letech zub moudrosti. Dostaneš injekci (vhodnost předpokládám doktoři schválili) a za deset minut je po všem, necítíš absolutně nic. Hodně pak člověk slini, plive krev (jeden den max) a pak hotovo. Když by to náhodou bolelo, dáš si na to led. Tak v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
21.10.19 13:47

@LuSof v Dablicich u mudr Skalickeho mi trhali 2 moudraky v jeden den, v 6 mesici (je to asi mesic a kousek) Bolesti zadne, ani jeden lek na bolest nebyl treba. Ale ja teda nemela bolesti ani predtim zakrokem. Ten den me to trosinku tlacilo ale jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70028

@LuSof Zato kdyz si ho tam s tim zanetem nechas, tak se ani tobe ani diteti nemuze stát vubec nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263

Mě v těhotenství zub vytrhnout nechtěla, pěkně mě tím naštvala :cert: ATB se dají vybrat taková, která se v těhotenství můžou, léky na bolest budou určitě taky. Já teda myslím, že ibuprofen se nesmí až ve třetím trimestru. Jo a mě po trhání osmičky kdysi stačil Ibalgin tak jeden nebo dva a antibiotika jsem nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
21.10.19 13:49

@Bubla Bůčková presne :palec: vsehchno si to delame v hlave hlavne my samy. Ja se klepala v cekarne, brecela jak mala a bez zubu jsem odchazela vysmata :mrgreen: buh vii co mi pichnul :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70028
21.10.19 13:50

@Bubla Bůčková No, pokud tam ma nekdo krasne rozjety zanet, jako nejspis zakladatelka, tak si nejsem jista tim, ze to bolet nebude… Kamarad s takovou banalitou lezel 2 tydny ve spitale a atb plus neco proti bolrsti dostaval kapackou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 13:54
@j.a.n.i1 píše:
@Bubla Bůčková No, pokud tam ma nekdo krasne rozjety zanet, jako nejspis zakladatelka, tak si nejsem jista tim, ze to bolet nebude… Kamarad s takovou banalitou lezel 2 tydny ve spitale a atb plus neco proti bolrsti dostaval kapackou.

Měla jsem zánět taky na osmičce. Prostě jen, není to pravidlo… A pokud zakladatelka sdělila těhotenství, lékaři obvykle dávají ruce pryč, tak tady asi vědí, co dělají a domyšli i komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 13:57

@Payus ahoj, prosim a to jsi byla na ty klinice v Dablicich? Jak je za hrbitovem? Byla jsi spokojena? Moje zubarka posila na thani tam, nebo na Prosekndo Kytlicke a ceka me vytazeni moudraku, tak se porad rozhoduji, kam jit. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70028
21.10.19 13:59

@Bubla Bůčková Stejne jako není pravidlo, ze by to nebolelo. A realne je pravdepodobnejsi, ze to bolet bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
21.10.19 14:01

Tak děkuji za uklidnění, já se nebojím toho trhání ale té bolesti potom no :?
@Payus Přesně k tomuhle lékaři mám jít na trhání toho zubu ;)
Díky všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1551
21.10.19 14:11

Me vysekavali dolni osmicky najednou, no kdyz to prislo k sobe tak to docela rezalo. bolelo me pit, mela jsem tridenni antb, ibalgin snad jeden, otok tyden, bolest nejvetsi ten vecer i mi vyskocila horecka, druhy den lepsi, a treti den to bylo citit jen kdyz se mi tam dostal drobek, lepsi byt na tekute strave a bez vycitek snist kyble zmrzky, ja cucala i led.
Pak mi hodinu rvali dolni ustiplou sestku, no bylo to na siti, ale opet jen rezava bolest a druhej den sem o tom nevedela, treti jsem sla na stehy a rikal ze v pohode, o vikendu jsem uz chroupala orisky. nejdulezitejsi je si NEVYPLACHNOUT, tu krevni srazeninu, to se ti tam dostane zanet raz dva. Mohu doporucit stomatochirurga Ivana Zoralka, je to zlaticko a profik..bud dela na Karlaku v magic smile nebo ma na ipaku vlastni kliniku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5157
21.10.19 14:13

@LuSof Ono to nemusí být tak hrozné ona i stomachirurgie dost pokročila. Dám příklad, po mamce jsem podědila super tvarovanou spodní osmičku, která se nemá šanci vejít do dásně, takže když se pohnula tak šla do čelistního kloubu (bolí to jako blázen). Kořeny byly tak, že dva se dotýkaly a tvořily skoro dokonalý kruh a jeden kořen byl zamotaný do kořene vedlejší sedmičky. Viděla jsem rentgen svůj i mamky a situace byla téměř totožná. Mamce tenhle zub vydávali před 10 lety, rozřízli jí dáseň, rozbili čás čelisti a i tak s osmičkou přišla i o tu sedmičku vedle antibiotika brala měsíc a na analgetikách byla skoro čtvrt roku. Mě ten zub dělali před třemi lety. Zub se kompletně odvrtával skrz vršek, takže v puse jsem měla jeden steh aby se zakryla extrakční díra, antibiotika jsem dostala jenom lokální přímo po extrakci. Dostala jsem analgetika na předpis (Aulin) a nakonec jsem si vzala jenom jeden prášek a ani ne tak že by to bolelo, ale protože jsem se bála že bych se nevyspala. Jinak celý zákrok byl normálně na pojišťovnu, takže žádná soukromá klinika, jediné co jsem platila tak 200 za vstřebatelné šití abych nemusela na vyndání stehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
21.10.19 14:46

@LuSof tak se uklidni oni te pouci, opravdu jsou tam uzasny lekari i sestry, jsou strasne hodni, ja plakala jak mala a sestra me furt hladila…uzasny pristup. Na bolest muzes pak jen paralen jo, nic jinyho si neber. Nakup kase, az to vytrhne tak se ti ulevi, a pokud mas jooo zanet da ti ATB na zaleceni a to by i ta bolest mela ustoupit. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
21.10.19 14:50

@TeSudička jo vystoupis u hrbitova a jdes smerem jako z prahy k zlutemu domu, je to asi 3 min cesty. Chvalim je kudy chodim. Ted mi praskla sedmicka, a mam jen pulku, tak si taky zajdu pro zadanku at mi to vytrhne nez to zacne bolet. Tohle dite me bude stat vsechny zuby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama