Jak dlouho těhotná

Anonymní
20.10.19 23:43

Jak dlouho těhotná

Ahoj. Jak dobře pozná gynekolog stáří těhotenství a dle toho tedy naplánuje porod? Já si nepamatuji datum poslední menstruace, bohužel nikdy jsem si to nepsala, takže jsme odhadovali doslova.
Momentálně mám mít 35+2. To gynekolog pozná dle velikosti miminka nebo jak? Každé přece roste jinak. Dle prvotrimestr. sc. je to o den víc, ale gynekolog si hledí svého odhadu. Chápu, že je to fakt hloupý dotaz, ale napadlo mě tak, aby náhodou nebylo starsi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6405
20.10.19 23:45

Datum porodu se vypočítává podle poslední MS. Když si ji nepamatuješ, tak se musí něčeho chytit a to jediné možné je UTZ. Bere to prostě podle odhadu a průměru, což je ale tvoje vina. Samozřejmě může být i starší nebo také mladší, což by mohl být třeba větší problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 23:51

@Aduš8 Bohužel. Vždycky si udělám pozn. v mobilu, jenže zjistila jsem, že je telefon sám maže po čase. Rozhodně jsem poučena a příště tištěný kalendář :palec: mladší asi ne, malý je prý celkem velký. Má být teda po kom, taťka je taky dlouhán. Tak mě to prostě napadlo no.

• Nahlásit
  • Citovat
668
20.10.19 23:54

Vetsinou se ridi podle. velikosti miminka na prvotrimestr. utz, protože mívají přesnější ulzrazvuky, ale jestli se to lisi den dva tak to je jedno. A počítají to podle velikosti plodu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
20.10.19 23:56

Dle utz v prvotriestrálním screeningu. A jestli se liší o den, už fakt nehraje roli, tam to může haprovat o hodně víc. Jak jinak než dle velikosti dítěte bys to chtěla odhadnout? Ono kolikrát i ženské, co tu poslední MS znají, mohly ovulovat třeba o 14 dní později, na den to sedne fakt málokomu. A porod neplánuje doktor, porod přichází sám obvykle během měsíce mezi 38+0 a 42+0 - pokud by se přenášelo víc, tak se porod vyvolává. Což se může dít i z mnoha jiných zdravotních důvodů, v těch posledních týdnech jsi sledovaná každu chvíli, po termínu už třeba obden, takže kdyby se dítku jakkoliv nedařilo, vyženou ho ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 00:10

Přesné stáří plodu spočítás podle termínu oplodnujici soulože. Pokud to datum neznáš, tak je pak nejpřesnější screening na konci 1 trimestru, tam jsou ta miminka podle daného období vždy zhruba stejně velká.. Pozdější Ultrazvuky už prukazne nejsou, protože každé dítě má jiné geny, roste různě rychle apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 05:39

Termín by se měl brát dle prvotrimestráního screeningu. Ale rozdíl den až dva je fakt nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
21.10.19 06:35

Buď úplně v klidu. Já vím naprosto přesně, kdy jsem měla mentruaci, vím naprosto přesně, kdy proběhlo oplodnění (IVF) a stejně je malej o víc jak 10 dní napřed.. ;) výpočty jsou pořád jen výpočty. však on si rozhodne sám, až bude připraven jít ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 07:09

Znám přesně datum poslední menstruace, vím, kdy jsem měla ovulaci. Dle prvotrimestr. utz, dle kterého se stanovil termín porodu, došlo k oplodnění v den, kdy ani nebylo technicky možné souložit a ani vzdáleně se to nepřiblížilo ovulaci. Takže asi tolik k přesnosti stanovení termínu porodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama