Má někdo dobrovolně 3 děti do čtyř let?

13
25.9.20 22:21

Tři děti do 4 let, má někdo dobrovolně?

Hezký večer, máme dvě děti, syn bude mít teď v říjnu 3 roky, dcera má 7 měsíců a uvažujeme o třetím dítěti. Já bych chtěla co nejblíže té mladší, chci aby byli děti parťáci, aby měli podobné zájmy, abych nemusela být na mateřské ještě dalších 6 let atd. Manžel si myslí že jsem blázen a ještě bych počkal. Máte někdo dobrovolně taky tři děti s tím že dva mladší jsou od sebe třeba rok a půl?. Dá se to zvládnou?, jaká v tom vidíte pozitiva a negativa? Co třeba dovolené, dá se to zvládnou i se třemi malými dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
897
25.9.20 22:24

Nejsem sebevrah :D ale preju at to zvladnete :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.9.20 22:28

@ocean.mama tak mě přijde že ty dvě děti jsou brnkacka. Nevidím moc rozdíl mezi jedním a dvěma, tak že si myslím že by jsme to v pohodě zvládli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18471
25.9.20 22:30

Jestli někdo nevidí rozdíl mezi jedním a více dětmi, tak ta péče tedy musí vypadat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
25.9.20 22:34

Já bych tedy tak brzy po sobě do dalšího dítěte nešla, asi by mě ranila mrtvice. Zvládnout se to určitě dá, vždyť bys nebyla jediná, ale většina si tedy dává větší časový odstup…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.9.20 22:35

@terien tohle miluju. Neznáte mě a soudite. Někdo zvládne 5 děti, někdo ani jedno. Starší syn má 2 kroužky, mladší chodí od půl roku na plavání, denně jsme několik hodin venku, chodíme do herniček atd, vše jsem obětovala dětem. Syn kojený do 2 a půl let, dcera zatím plně kojená. Obě děti se mnou spí od narození v posteli. Přijde vám že je zanedbávám? A jediný rozdíl co vidím mezi jedním a dvěma je více prádla, větší bordel :lol:, a méně času na sebe, jinak mi to opravdu horši nepříjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2476
25.9.20 22:36

My máme tři kluky během přesně 5 let a pohoda. Ale o rok menší rozestup bych nechtěla, to by u mě na pohodu nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
25.9.20 22:36

Dvě děti pro mě byla brnkacka, o to víc jsem zůstala v šoku, jakej je mazec děti 3 :lol:. Zůstaly mi teda obě děti po tretim porodu doma díky nouzovému stavu, domácí učení. Žádné hlidani, noci probdene, manžel zaměstnaný, tak se bohužel téměř nezapojuje. Takže z mého pohledu, pokud jsi na tom stejně, tak jsi blázen :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31683
25.9.20 22:38

Tak já jsem chtěla i menší odstupy mezi dětmi, nešlo to asi k vůli kojení :mrgreen: Pokud jsi takto naladěna, nechte tomu volný průběh. Nikde není psáno, že otehotnis na první dobrou, i kdyby to u těch starších tak bylo. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18471
25.9.20 22:38
@Aja44 píše:
@terien tohle miluju. Neznáte mě a soudite. Někdo zvládne 5 děti, někdo ani jedno. Starší syn má 2 kroužky, mladší chodí od půl roku na plavání, denně jsme několik hodin venku, chodíme do herniček atd, vše jsem obětovala dětem. Syn kojený do 2 a půl let, dcera zatím plně kojená. Obě děti se mnou spí od narození v posteli. Přijde vám že je zanedbávám? A jediný rozdíl co vidím mezi jedním a dvěma je více prádla, větší bordel :lol:, a méně času na sebe, jinak mi to opravdu horši nepříjde.

Jsi úplně nejvíc nejlepší a fantastická :palec: můj názor to ovšem nemění. Pár supr čupr matek už jsem potkala, umí se perfektně vychválit, ale tam jejich dokonalost končí. Klidně si jich pořiď 15, třeba tě pak ten rozdíl trkne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26730
25.9.20 22:41
@terien píše:
Jsi úplně nejvíc nejlepší a fantastická :palec: můj názor to ovšem nemění. Pár supr čupr matek už jsem potkala, umí se perfektně vychválit, ale tam jejich dokonalost končí. Klidně si jich pořiď 15, třeba tě pak ten rozdíl trkne.

A jeje, ty jsi fakt chudak :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
25.9.20 22:42

@blueberryx souhlasím. Dvě děti byla pohoda. Přišlo třetí a já nevím kde mi hlava stojí :zed: Ale my máme větší rozestupy a o to to je možná horší. Každý je jinde a řeší něco jiného. Je to opravdu mazec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
25.9.20 22:42

Se mi zježily chupy, když jsem viděla název diskuze :mrgreen:

Já bych to tak nechtěla, děti mám od sebe 3,5 roku a krásně si spolu hrají taky. Dělám pro ně vše, co můžu a umím, ale tohle bych nezvládla podle svých představ… jako neříkám, že bychom to nepřežili, ale za jakou cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18471
25.9.20 22:43
@PaníKadrnožková píše:
A jeje, ty jsi fakt chudak :roll:

A to víš, že jo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.9.20 22:45

@terien tak že všechny matky co mají více jak jedno dítě jsou špatné a dětem se nevěnují :lol:. Já se tu obhajovat nemusím, vím jak to máme a co pro děti dělám. Máme na tři děti finance, prostor, a hlavně cítíme že ještě nejsme kompletní. Ted je jen otázka zda počkat ještě třeba rok, nebo se začít snažit už teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama