Tři malé děti, máte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.6.22 07:22

Tři malé děti, máte ?

Dobre rano. Mám holčičky kterým bude na konci srpna přesně 2,5 roku, a mladší necelých 1,5 roku. Holcicky jsou od sebe o 11 měsíců. Otěhotněla jsem neplánovaně hned po šestinedělí. Nejak na mě teď přišlo období že bych asi chtěla ještě jedno. Manžel pořád že dvě stačí, a najednou úplně otočil. Že třeba za rok, za dva. Momentálně rekonstruujeme vnitřek baráku, takže to teď stejně nejde. Na podzim bych konečně chtěla jít na rovnátka, takže to vidím za ty dva roky asi jako ideál. Ale, dá se to zvládnout? Je třetí dítě velký skok? Druhá dcera zapadla do režimu jako po másle, ani jedna z holčiček nebyla nijak náročná. Starší dcera jde v září do školky, a mladší nejspíš zkusím na jaře na pár hodin. Školka má hrozně málo dětí, tak není problém s místem. Je to velká finanční přítěž? Jak byste se rozhodli vy? Máte tři malé děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16130
28.6.22 07:34

Máme 5 let, 2 roky a sedmiměsíční miminko. Finančně zatím dobrý, ale řekla bych že ta finanční zátěž bude až později, ale to zase budu chodit už do práce. Miminko toho moc nepotřebuje, vybavicku mám po dětech, kojim, takže víceméně jen plenky. Teď už teda nějaký příkrm ještě zeleninovy. Ovocné dělám svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7589
28.6.22 07:35
@Anonymní píše:
Dobre rano. Mám holčičky kterým bude na konci srpna přesně 2,5 roku, a mladší necelých 1,5 roku. Holcicky jsou od sebe o 11 měsíců. Otěhotněla jsem neplánovaně hned po šestinedělí. Nejak na mě teď přišlo období že bych asi chtěla ještě jedno. Manžel pořád že dvě stačí, a najednou úplně otočil. Že třeba za rok, za dva. Momentálně rekonstruujeme vnitřek baráku, takže to teď stejně nejde. Na podzim bych konečně chtěla jít na rovnátka, takže to vidím za ty dva roky asi jako ideál. Ale, dá se to zvládnout? Je třetí dítě velký skok? Druhá dcera zapadla do režimu jako po másle, ani jedna z holčiček nebyla nijak náročná. Starší dcera jde v září do školky, a mladší nejspíš zkusím na jaře na pár hodin. Školka má hrozně málo dětí, tak není problém s místem. Je to velká finanční přítěž? Jak byste se rozhodli vy? Máte tři malé děti?

3 děti dneska nejsou vůbec žádná výjimka.
Takže zvládnout se to dá.
Ale jinak samozřejmě každé dítě navíc je poznat. A je potřeba počítat i s možností, že bude mít nějaké speciální potřeby, atd…
A samozřejmě že to finančně a časově poznáš, což tedy ve 2,5 letech ještě není ani zdaleka.
Ale pokud chcete a cítíte to tak, tak není to noc, co by nešlo zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
28.6.22 07:48

Mame tri deti, na podzim jim bude 2,4 a pul a 6 let. Nejvetsi zmena byla s prvnim ditetem, druhe dite zapadlo do domacnosti lehceji a treti uplne snadno. Co se tyce financni, kazde dite nas stoji stejne. Neplati u nas, ze treti dite nic nestoji. U nas jsou nejvetsi polozky za vzdelavani deti a za jejich sportovni/umelecke aktivity a ty se nasobi poctem deti. Co je horsi je zvladani urcitych aktivit, ale je to dano tim, ze jsou deti jeste male. Vzit dve deti 3 a 5 let na lanovku je problematicke, pustit 5 lete dite samotne na horskou drahu take moc nejde. Takze ted se ridime aktivitami, ktere zvladne to nejstarsi dite zcela samo, protoze jeden dospely je vzdy zamestan nejmensim ditetem. Nebo se hodne stridame. Na druhou stranu starsim detem nejmladsi sourozenec prospel, protoz se zbavily nalepky starsi/mlasi a terminu skorodvojcat. Z dvojce nejstarsi-prostredni je ted casto dvojice prostredni-nejmladsi a detem ta zmena svedci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6947
28.6.22 07:49
@Anonymní píše:
Dobre rano. Mám holčičky kterým bude na konci srpna přesně 2,5 roku, a mladší necelých 1,5 roku. Holcicky jsou od sebe o 11 měsíců. Otěhotněla jsem neplánovaně hned po šestinedělí. Nejak na mě teď přišlo období že bych asi chtěla ještě jedno. Manžel pořád že dvě stačí, a najednou úplně otočil. Že třeba za rok, za dva. Momentálně rekonstruujeme vnitřek baráku, takže to teď stejně nejde. Na podzim bych konečně chtěla jít na rovnátka, takže to vidím za ty dva roky asi jako ideál. Ale, dá se to zvládnout? Je třetí dítě velký skok? Druhá dcera zapadla do režimu jako po másle, ani jedna z holčiček nebyla nijak náročná. Starší dcera jde v září do školky, a mladší nejspíš zkusím na jaře na pár hodin. Školka má hrozně málo dětí, tak není problém s místem. Je to velká finanční přítěž? Jak byste se rozhodli vy? Máte tři malé děti?

Ne staci mi jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3419
28.6.22 07:52

Me teda skorodvojcata ztraumatizovala :lol: a se tretim sme si pockali 5 let. Nemuzes vsadit nato, ze i treti dite bude „snadnoudrzbove“. Se trema malyma detma uz je lecos resit problem - nemoci, logopedie ci co ja vim …..pokud nemas hlidani. Staci navsteva zubare. No a financne je to rozdil az u vetsich deti…. ale to uz zase budes asi pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9433
28.6.22 08:19

Vetsi rozdil clovek pozna az kdyz jsou deti v puberte a zacnou potrebovat treba Nike boty za tri tacy…ze se rozpadnou za pul roku jako boty za litr je vubec nezajima :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
28.6.22 08:23

My budeme mít 3 během 4 let, teď jsem 20tt, jinak mám kluky 3,5 roku a 2 roky. Tak si pak můžeme povědět. To třetí těhotenství mí dává nějak víc zabrat, ale zase nic rizikového (zaklepávám), jen jsem prostě unavená jak nikdy v životě a docela se těším až se ochladí, nebo spíš až jednoho krásného dne porodím :lol: Skorodvojčata nás právě namotivovala že zvládneme ještě třetí, ale samozřejmě uvidíme jaký bude ten reálný rozdíl. Podle mě ty první roky materiálně v pohodě, navíc to asi bude třetí kluk, takže dědění skoro všeho zaručeno. A pak holt zase nastoupím naplno do pracovního procesu a ze dvou výplat by měly jít utáhnout i zvýšené náklady na větší děti. Já jsem ze tří sourozenců s velkými věkovými rozdíly, tak mě ten život nějak přivedl naopak k téhle variantě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
28.6.22 08:32

Mám 3 děti, 7, 3 roky a 5 měsíců. Mít je jako ty tak rychle po sobě, tak mě švihne :D prostřední byl do dvou let celkem v pohodě, ale teď má nějaké období a je na ránu :D období vzdoru v plné palbě. Vědět to, tak bych se třetím ještě aspoň rok počkala :mrgreen: nicméně, zásah do rozpočtu to je, už jenom tím, že nejstarší je už ve škole, má kroužky a výpadek toho druhého příjmu je znát. Navíc to chtělo nové auto, protože se 3 do starého nevesli. Mimco moc nestojí, ale ty dva starsi už jsou finančně náročnější, krom té školy, školky apod už třeba platíme všude vstupné apod, takže třeba i výlety se prodraží atak no. Co se týče té organizace, tak to zatím jde, ale po dvou satanech mám princeznu za odměnu, nejhodnější dítě na světě :D mít dalšího ďábla, tak už budu padat na hubu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
28.6.22 08:37

Tak ty naše uz nejsou uplne malé, mame holčičku 8let a kluky 6let a 2 měsíce. Jak je vyse psáno, nejhorší byl skok z nuly na jedno. Druhe a treti relativně pohoda. Jeste bych rekla, ze od nějakých 3 deti uz ten pocet je fuk. Starší deti tu maji porad nejake kamarady, takze se to občas sejde a mame tu odpoledne deti treba 12 :nevim: Mame velikou zahardu, tak se to rozmělní. Finančně zatim rozdíl nepocitujeme. Obleceni mame z 90% po starších dětech a bratrancich, vybavicku komplet podedenou, plen jsme dostali zásobu, takze jeste porad jedeme z daru. Az se dostane do skolkoveho a školního věku, pujde to nahoru. Dve starší uz jsou poměrně nákladné diky různým akcím, jako skolky a skoly v přírodě, lyžařské kurzy, kina, školní vylety, kroužky. Syn hraje fotbal, takze každou chvilku kupujeme nové kopačky a do toho jezdíme po zápasech. Mam výhodu v tom, ze o příjem jsme nepřišli. Mame s manzelem firmu a ja normalne pokračuji v praci… i kdyz část mých veci ted přešla na manžela, abych mela vic času na deti a domácnost. Kazdopadne ted ze třetím dítětem teprve cítím, ze uz jsme kompletní a konecne mam cas si ho užit. Starší deti od sebe jsou jen 18m, tak to byl spis boj o přežití nez užívání si miminek.

Příspěvek upraven 28.06.22 v 08:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18298
28.6.22 08:40

Mam tri 10r, 8r a 5r. Dokud se nechodilo do skoly, tak to byla uplna pohoda, treti zaplulo do rodiny naprosto bez problemu. Behem prvni tridy nejstarsi jsem ale dostala nabidku prace, takze nejmladsi putovala do jesli. Od te doby je to organizacne narocnejsi. Financne se skolaky tez, ale tim, ze nemame hypo a oba pracujeme, tak nas to zatim nijak netizi. Jinak velka rodina je fajn, me to bavi, i kdyz jsou samozrejme chvili, kdy by clovek zatouzil po „nude“ se dvema detmi :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
28.6.22 08:52
@Agrion píše:
Me teda skorodvojcata ztraumatizovala :lol: a se tretim sme si pockali 5 let. Nemuzes vsadit nato, ze i treti dite bude „snadnoudrzbove“. Se trema malyma detma uz je lecos resit problem - nemoci, logopedie ci co ja vim …..pokud nemas hlidani. Staci navsteva zubare. No a financne je to rozdil az u vetsich deti…. ale to uz zase budes asi pracovat.

To je pravda, zrovna zítra nás čeká zubař a jen to plánování je náročné. Protože nejmenší k němu ještě nechodi(bere od dvou let), předposlední zítra nejde. Takže ty dva musí někdo hlídat(v případě úplné rodiny by to byl nejspíš otec), ale i k tomu zubaři někdo s námi musí. Protože jdu já a zbytek dětí a nechci spoléhat na to, že až budu ležet v křesle, tak budou v klidu sedět. Takže jeden kamarád bude hlídat a kamarádka nás tam vezme a bude asistovat tam. Zubaře máme dál, takže se nevyplatí, abych jeden den byla objednaná já, další den školák, další den školkové. To by šlo, kdyby jsme měli zubaře v našem městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
28.6.22 08:58

@Fiveone tak u nas se dela zubar tak, ze chodime vsichni k jednomu a na prohlidky chodime najednou. To zrovna neni zadny problem. Ono kdyz mas vic deti, tak jsou proste vic vycepovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
28.6.22 09:04
@Cuddy píše:
@Fiveone tak u nas se dela zubar tak, ze chodime vsichni k jednomu a na prohlidky chodime najednou. To zrovna neni zadny problem. Ono kdyz mas vic deti, tak jsou proste vic vycepovane.

Tak mně všichni říkají, že mám děti vycepované, ale ten věkový rozdíl mezi nimi není tak velký. Takže mít sebou třeba dvě batolata, dvě školkové a jednoho v přípravné třídě není nic moc. Přímo do ordinace se všichni nevejdou a v čekárně nechat batolata nejstaršímu je blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13667
28.6.22 09:13

Zustali jsme u dvou, bracha ma tri…co vim, u tri malych co vim je po financni strance hlavne o prodlouzeni doby, kterou zena travi na rodicaku, i kdyz ty uz mas 2 rychle po sobe, svagrova mela takhle mladsi 2, takze je to o ten rok. A pak pripadne auto, aby se vesly 3 sedacky. Vybavu vetsinou uz mas…a pak to naskakuje az kdyz jsou vetsi - dovolena, krouzky, tabory, vybaveni atd…Treba pak kdyz nastane zase nejaka pandemie a se 3 detmi resit domaci vyuku, to bylo pry taky solidni…a podobne veci.
Jinak sama jsem ze 3 deti ale jedno je z vetsim odstupem, a spis znam rodiny s timto „modelem“ - takze to trochu pak trochu zmirni tady ty pozadavky, starsi si zacali vydelavat, nez mladsi najel do toho narocnejsiho obdobi…Mozna, kdybych ty deti mela driv, tak bych do toho sla taky, ale kvuli veku uz nechci…i kdyz, zase se vracet k plinkam a mliku, kdyz uz si clovek zvykne na trochu normalni zivot :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat