Tři roky školka ano/ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:22
Tři roky školka ano ne

Ahoj, mám dva kluky.. tři roky a rok a půl. V pondělí šel starší poprvé do školky. Hrozně se těšil, celý prázdniny se ptal jestli už půjde…ve mě se to pralo.. přeci jen jsem doma s mladším, ale zase jsem si říkala že mu to třeba prospěje.. socializace, jiné prostředí, přišlo mi že už mu doma nestačím a že mu ty čtyři hoďky dopoledne rozšíří obzory…na druhou stranu je po mě spíš introvert…no a v pondělí ráno vše super a ve dvanáct když jsme pro něj přišli tak hrozný brek :( je fakt že breceli snad všichni ty prckove. Tak si myslím že ho strhli sebou.. řetězová reakce. dneska nešel, říkal že chce být doma s maminkou celý den :srdce: a prý půjde zítra… tak já teď nevím jestli to zkoušet nebo to odpískat a nechat ho rok doma…nutit ho nechci ale zároveň vidím jak doma prudi a nudí se :nevim: vymýšlím všechno možný, jsme pořád venku… prostě se to ve mě teď děsně mele achjo.. máte to někdo podobně? Zítra to zkusíme ale jestli bude zase fnukat :( nevím jak se rozhodnout zda mu ta školka prospěje nebo mu nic neuteče a půjde až za rok.. okolí se přiklání k tomu že to moc resim a ať chodí..je fakt že jsem si taky říkala že si uziju mladšího. Vezmu ho na kolo. Máme domluvené plavání a vůbec větší klid než když se pořád postuchuji :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3136 příspěvků 04.09.18 21:32

@Fonty Po prvním dnu bych nedělala žádné závěry,školku bych nerušila,jen ať chodí. Máš výhodu,že jsi doma,tak nemusí každý den,nebo může domu po obědě,zvykat nanasilně… Nakonec se většině dětí ve školce líbí. :)

Limi123
Závislačka 3331 příspěvků 04.09.18 21:33

@Fonty Ja bych ho tam jeste parkrat dala, kdyz rika, ze pujde… A kdyz se mu tam nebude libit, tak bych ho nenutila. Pres odpor bych nesla .. (mam podobne stareho a bude tam chodit, kdyz sam bude chtit, jinak ne).

Megane 123
Kecalka 261 příspěvků 04.09.18 21:34

@Fonty já to měla podobne, dcera měla tři a měli jsme malé mimco, nechala jsem ji ještě rok doma … Šla až ve 4 a stejně celý rok probrecela. Já si ji teda nechala doma hlavně skrz nemoci ze školky…mladší byla malinká a nechtěla jsem ji zahulit skolkovyma bacilama. Rozhodnutí nelituji, dcera byla opravdu skoro celý první rok nemocná :roll:

Když už jsi ho tam dala asi bych ho zas nenechala doma…mohl by si zafixovat, že když chce být doma tak zakňučí a bude :nevim:

Limi123
Závislačka 3331 příspěvků 04.09.18 21:35

Proste bych dala na sve pocity. Myslis, ze tam spis chce a jen potrebuje prekonat ten blok, nebo ze tam spis nechce?

ivašot.
Kelišová 6429 příspěvků 04.09.18 21:35
@Limi123 píše:
@Fonty Ja bych ho tam jeste parkrat dala, kdyz rika, ze pujde… A kdyz se mu tam nebude libit, tak bych ho nenutila. Pres odpor bych nesla .. (mam podobne stareho a bude tam chodit, kdyz sam bude chtit, jinak ne).

Uděla bych to stejně.
Snažila bych se vodit co nejpozději a vyzvedávat hned po O. Ono těm tříleťákům je to dopoledne hodně dlouhé.

Helileli
Závislačka 2879 příspěvků 04.09.18 21:39

Jestli ti pak na podzim začne tahat školkove bacily, tak si toho klidu moc neuzijes. :nevim:
Já osobně bych tak malé dítě nedala, pokud by nebylo opravdu extrémně společenské.
Ale po jednom dnu bych nedělala závěry a hlavně bych nenechala dítě rozhodovat, jestli půjde či ne.

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:42
@Limi123 píše:
Proste bych dala na sve pocity. Myslis, ze tam spis chce a jen potrebuje prekonat ten blok, nebo ze tam spis nechce?

No to je přesně to co nedokážu rozluštit :( bych potřebovala kamery a sledovat ho tam online…je fakt že něco mi líčil i nadšeně.. navíc on vypadá starši a je vysoký a pak tam brečel s těma menšíma detickama přitom je sám nejmladší… vyspělý na to je, záchod jídlo oblíkání… všechno zmakly ale je to takovej můj zlatous no :oops: já si taky říkám že jsem na něj možná moc fixovana já sama :nevim: no asi tomu dám ještě čas

@Megane 123 z toho mám taky obavy.. kňučel dnes a nešel :nevim: ale přece ho tam nepotahnu za nohu

ivašot.
Kelišová 6429 příspěvků 04.09.18 21:42
@Helileli píše:
Jestli ti pak na podzim začne tahat školkove bacily, tak si toho klidu moc neuzijes. :nevim:
Já osobně bych tak malé dítě nedala, pokud by nebylo opravdu extrémně společenské.
Ale po jednom dnu bych nedělala závěry a hlavně bych nenechala dítě rozhodovat, jestli půjde či ne.

jo, jo, nemocnost to je kapitola sama pro sebe :)

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:43

Jinak jasný že jen na dopoledne…na spinkání jen pokud by sám měl o to zájem

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 04.09.18 21:45

Treba z tebe tu nejistotu citi a sam nevi. :kytka: Nebalila bych to po jednom dnu, zvlast kdyz rika, ze tam chce jit. Zkus to jeste par dni a uvidis. Mas obrovskou vyhodu, ze ho davat nemusis. Tak ji zkus vyuzit a bud v pohode. Taky se ho muzes zeptat, proc plakal, jestli bude schopny odpovedet. ;)

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:50

@Zuzka2012 jo to on mi řekl že se mu stýskalo po mamince, proto plakal :srdce: Já se hrozně snažím být nadšená a pozitivní ale tak ty děti to vnímají je mi to jasný ;)

Netopirek
Echt Kelišová 7759 příspěvků 04.09.18 21:51

Já do školky nedávala, že jsem doma. A každé ráno brečí, že do školky nejde. Takže si nevybereš :nevim:
Já bych mu dala měsíc. Pokud by pláč neustal, stáhla bych ho.

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:51

@ivašot. Jsem nasadila glukanek a věřím v zázrak :mrgreen: ale je fakt že kluci az na klasické nachlazení nemarodi, tuk ťuk ťuk

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.09.18 21:55
@Netopirek píše:
Já do školky nedávala, že jsem doma. A každé ráno brečí, že do školky nejde. Takže si nevybereš :nevim:
Já bych mu dala měsíc. Pokud by pláč neustal, stáhla bych ho.
:D no oni netuší co je tam čeká, Adámek byl taky děsně nadšený…jj dám tomu ještě čas… jen se mi taky nechce denně volat že Ada zase nepřijde 8)
Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >