Trizomie 18, šance 1:847

3
4.6.21 09:15

Trizomie 18, šance 1:847

Dobrý den,

Ráda bych slyšela názor ostatních na mou situaci. Jsem podruhé těhotná, první těhotenství naprosto v pořádku. Teď jsem ve 13tt a včera jsem byla na 1. screeningu. Podle ultrazvuku je miminko ukázkové, má vše co má mít a vypadá to v pořádku. Ale podle krve vyšlo, že mám větší riziko na trizomie 18. Mě osobně to zase až tak velké riziko nepřijde, ale jsme prý v tzv. šedé zóně. Vyšlo mi to 1:847, ale po ultrazvuku se to navýšilo na 1:1168. Co myslíte vy, je to velké riziko, nebo máte někdo podobnou zkušenost? Ve středu jsem objednaná na konzultaci u genetiků, ale osobně žádný zákrok podstoupit nechci. Šla bych jedině na ten odběr krve, ale10000,– mi přijde přehnané.
Zatím se tím nestresuju. Přece jen, je to dost závažné postižení a myslím si, že by se to na ultrazvuku poznalo, ale možná se mýlím?

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
4.6.21 09:17

Asi takto, jedno z tvých 847 těhotenství není ok.. Co myslíš, jaká je šance? Že mě výsledek super, měla jsem 1:150

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7545
4.6.21 09:20

@Vendelka řídila bych se tím co řeknou doktoři. Myslím, že by zbytečně ženu do testů nehnali. Ale je samozřejmě na Tobě jestli je podstoupis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
4.6.21 09:22

1:1168 znamená, že na 100000 dětí se rodí jedno z 1168 dětí s touto vrozenou vadou… Já osobně jsem měla riziko jiné vady 1:168 i po ultrazvuku a malej se narodil v pořádku… Takže podle mě je to dobrá prognóza… Já jsem pak chodila na ultrazvuky každých 14 dní… Pokud doktor nic neříkal, tak bych se tím zbytečně nestresovala a užívala těhotenství a těšila se na léto… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
4.6.21 09:25
@Veny89 píše:
1:1168 znamená, že na 100000 dětí se rodí jedno z 1168 dětí s touto vrozenou vadou… Já osobně jsem měla riziko jiné vady 1:168 i po ultrazvuku a malej se narodil v pořádku… Takže podle mě je to dobrá prognóza… Já jsem pak chodila na ultrazvuky každých 14 dní… Pokud doktor nic neříkal, tak bych se tím zbytečně nestresovala a užívala těhotenství a těšila se na léto… ;)

Pokud se jedna o riziko zeny, ne populacni, tak to u zakladatelky znamena, ze by jedno z jejich 1168 deti mohlo mit vadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
4.6.21 09:26

@Vendelka pokud to lekar vyhodnotil jako sedou zonu, vybrala bych si NIPT. S odberem choriovych, nebo plodovky ti ho nabidnou i na genetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
4.6.21 09:37

Máš ještě možnost integrovaného screeningu v 16tt, jedná se jen o odběr krve a posouzení výsledků společně s prvním screeningem. To ti taky nejspíš na genetice navrhnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
4.6.21 09:47
@Vendelka píše:
Vyšlo mi to 1:847, ale po ultrazvuku se to navýšilo na 1:1168.

Riziko se nenavýšilo, ale po ultrazvuku se skoro o třetinu se snížilo ;) řídila bych se výsledkem, který se ovlivněný UZ, protože sleduje i fyziologii plodu a nespoléhá jen na výsledky krve a byla bych v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
4.6.21 10:06

Hele rid se tím, co ty citis. Pokud stejně nechceš jít na žádný zákrok, tak se na to vykašli a nenechej se zbytečně stresovat.

Já jsem na ty testy nesla vůbec, k cenu taky, když bych stejně nesla na potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
4.6.21 11:57

@Semtex
Asi máte pravdu. Zatím mě nikdy moje intuice nezklamala, i když se mě kolikrát okolí snažilo přesvědčit o opaku… Cítím, že je vše v pořádku, tak věřím, že to tak i bude. Každopádně, jsem si teď přečetla zprávu od lékaře a tam se píše: riziko 18 chromozomu je přibližně stejné jako běžné populační riziko stejné věkové kategorie. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
8.6.21 17:51

Já měla riziko 1:606 po prvním screeningu, tedy šedá zóna. Zvolila jsem placený NIPT test, v Ostravě za 9600Kč ve Fetmedu, pro naši vlastní jistotu a klid, je to zanedbatelná částka oproti tomu, co by se mohlo stát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
8.6.21 18:06

Souhlasím se @saniska ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.6.21 19:36

Ahoj, já měla riziko 1:265 (kombinace špatne biochemie a věku). Zaplatili jsme v gennetu Prenascan a výsledky nám volali do 3 pracovních dnů!!! Je to v pořádku. Za ten klid to rozhodně stojí
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat