Tvrdnutí břicha 22+ tt, kašel a rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 15:58
Tvrdnutí břicha 22+ tt, kašel a rýma

Ahoj, prosím o radu.
Mám asi týden rozjeté astma (nejspíš to začalo nějakou virozou), kašlu třeba celou noc, mám několikaminutové záchvaty, kdy nemůžu vykašlat hlen, prostě nic příjemnýho pro břicho a k tomu hodně ucpaný nos, kde smrkám taky dost přes sílu asi milionkrát denně, opšt je to cítit na břiše, ale nemůžu s tím nic dělat. Jinak jsem na neschopence, po dobu nemoci v podstatě jen ležím. Přesto jsem v této době začala pozorovat, že mi dost často tvrdne břicho. Netuším, kolikrát denně, protože to skoro necítím, nebolí to, jen někdy si všimnu takového divného pocitu v břiše, šáhnu a břicho jak šutr. Mně to nějak nevadí, spíš mám strach, zda je to ok, protože nedokážu spočítat, jak často za den se to stane, já mám pocit, že každou chvíli, a to nemusím každé ztvrdnutí zaznamenat, a navíc to není přes námahu, ale v podstatě pokaždé v sedě nebo v leže. Mám trochu strach, abych ustavičným kašlem a obtížným smrkáním, když už to trvá tak dlouho, něco nezpůsobila. Zaléčená jsem, ale přišla jsem na to pozdě a teď už to nijak neurychlím. Navíc posledních pár dní mám při záchvatech kašle drobný únik moči - aspoň doufám, že to je moč a ne plodovka. Četla jsem tu podobné diskuze a radilo se tam vzít vložku a jet s ní do nemocnice, jenže to je fakt pár kapek, na kalhotkách kolečko 3cm a na vložce to ani nepoznám.
Do poradny jdu až za týden. Co myslíte? :?

Reakce:
Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 10.02.19 16:09

nejaky magnesium beres? delohu muze drazdit kasel. vlozku si nech par hodin pokud na ni neco bude vem ji do porodnice. tam ti minimalne nasadi magnesko v tabletkach.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 16:18

@Teresa.p Magnesko neberu. S tou vložkou je to fakt na prd, pár hodin by nestačilo, protože mě se to stane max. párkrát za den. Navíc já si toho ani nevšimnu, protože to je malé množství, takže to zjistím až na wc, že mám trochu mokro :oops:

Sany80s
Kelišová 6849 příspěvků 10.02.19 16:25

Testovací tekutina na plodovku se dá koupit i v lékárně.
Jinak musím říct, že bych měla docela obavy, ono nachlazení není obecně extra nebezpečné, ani rýma, ale silné opakované záchvaty kašle bych nepodceňovala.
Minimálně bych v pondělí zavolala svému lékaři, popsala situaci s tím, jestli máš přijet.
Kdybys tam měla jít, tak by v tvém stavu bylo vhodné, abys šla na řadu přednostně, takže nejlpe po domluvě.

Jasmina81
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 10.02.19 17:06

Na ten kašel pozor, ja měla záchvaty kašle asi 25tt teď přesně nevím a začala jsem se otevírat od malého, udělala si mi tzv nalevka, beru magnesium a musela jsem jenom ležet,žádný sex,nic těžkého nenosit a za 14 dní to bylo ok,radši utíkej na tam na kontrolu a držím pěsti :*

cernycajscitronem
Stálice 56 příspěvků 10.02.19 17:10

.

Katyhi
Stálice 84 příspěvků 10.02.19 17:40

Taky bych to nepodcenovala. Kamaradce kvuli zachvatu kasle v 36tt praskla voda a skoncila na cisari. Nejde o to kolik toho na te vlozce bude, ale CO to bude. Jak pise nekdo vys, v lekarne se da koupit roztok, ktery po natreni/nastrikani na vlozku zmodra, pokud jde o plodovou vodu.

michaela1310
Kecalka 433 příspěvků 10.02.19 17:50

Ahoj já mám tvrdnutí břicha už od 18 týdne ale u mě to naštěstí nic neznamenalo, beru magnosolv 1× denně. Jinak od toho 18. týdne mám také hojný vodový výtok několikrát denně a plodovka to taky není. Teď mi zbývá 9 týdnů do porodu. Ale radši pokud máš pochybnosti bych zašla ke svému dr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >