Ublíží hroznové víno miminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ifar
Kecalka 174 příspěvků 10.03.19 18:18
Ublíží hroznové víno miminku?

Ahoj holky. Jsem v porodnici a v rámci dobré vůle mi bylo donešeno hroznové víno. Jelikož jsem neměla to štěstí první dítě kojit, u druhého mě jaksi nedocvaklo, že by se nemělo a snědla jsem hrníček hrozna dneska i včera. Přišla sestra, totálně mě sjela, jak jsem hrozná matka, že ať se připravím na bezesnou noc a den, jak miminko víno neumí ztrávit, jak bude trpět, jak bude čůrat krev a bude mít totálně do krve opruzenou prdelku, že i tři kuličky mu můžou hrozně ublížit. Dost mě vykolejila a teď mám pomalu strach, že mi dítě umře 8o

Přitom jsem trs vína snědla už včera odpoledne, a do teď absolutně žádný problém. Dítě kadí a čurá normálně, prdí průměrně… To už skrz něj muselo snad během 24 hodin projít, ne? 8o

Mám se stresovat? Nebo se na to vyprdnout? Stejně s tim už nic neudělám. Přehání to sestra nebo se mám připravit na peklo? Je možný, že by mu to nic neudělalo? Pardon, jsem trošku úzkostlivá a tenhle přístup mě hodně vyděsil…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineProfZav
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 10.03.19 18:19

A řekla ti, proč ho konkrétně to dítě nesmí? Já o tom teda nikdy neslyšela..

Tichošlápek
Extra třída :D 13661 příspěvků 10.03.19 18:20

Sestra je blbka :lol: nenech se rozhodit, jedla jsem ihned vše a oba kluci úplně v klidu. Jako takhle desit prvorodicky. Škoda, ze tam nebyl nikdo, kdo by ji trochu usadil.

Ivana 85
Závislačka 3439 příspěvků 10.03.19 18:22

@Ifar pokud to je jak rikas,tak bych klidne sla za dr a stezovala si na sestru.Za prvy,ze kdyz uz neco tak ti to ma rict normalne a za druhy,ja mam teda 2 deti a tohle jsem v zivote neslysela.

Jana525
Kelišová 5411 příspěvků 10.03.19 18:22

V zivote jsem to neslysela. Nektere sestry jsou vyslovene svinky, ze to tak napisi. Pani je bud totalne vyhorela a ta prace ji proste nebavi a nebo ma nejake dalsi problemy. Ani si nestezuj, stoprocentne to zapre.

iwa83
Echt Kelišová 7508 příspěvků 10.03.19 18:22

@Ifar Hoď se do klidu a nastav se na případnou pohotovost. Už s tím nic neuděláš. A stres na Tvé straně mu rozhodí klid určitě.
Sestra je koza - takhle sjet matku po porodu. Fakt by některé měly chodit na kurz empatie…

Uživatel je onlineProfZav
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 10.03.19 18:23

Jsem si to googlila a o hrozně h nikde nic nepisou . Jsou sladké, ale novorozenců se běžně podává glukóza v roztoku, takže to by ublížit nemělo. Spíš bych si teď hlídala, aby to víno nebylo napichane hnojivem nebo jinou chemii, když není sezóna. Ale to platí pro většinu ovoce a zeleniny. Za den už bys reakci mimca poznala.

Ifar
Kecalka 174 příspěvků 10.03.19 18:24

No sice jsem druhorodička, ale kojení je pro mě španělská vesnice :D Prý to kvasí a dítě neumí ztrávit ty enzymy nebo kyseliny. Že je to to samý jako s jahodama, borůvkama, malinama, citrusama,… Jako fakt to podala tak, že bych si v tu chvíli nejradši otevřela okno a vyskočila. Připadala jsem si jako dítě, který provedlo nějakou koninu a rodič to nafukuje do extrému, abych si připadala co nejhůř. Tak jen jestli je to adekvátní a mám to brát jako reálnou hrozbu nebo jestli nad tim nemám moc přemejšlet :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 13661 příspěvků 10.03.19 18:25

@Ifar ne, je to v klidu. A příště bych ji odkázala do patřičných mezí. Fakt se někdy chovají hrozně

Sany80s
Kelišová 7205 příspěvků 10.03.19 18:25

Jako ono je každé dítě jiné, některé je schopno oprudit se z lecčeho.
Ale zrovna hroznové víno mi nepřijde jako závadná potravina. Normálně jsem ho při kojení jedla.
Osobně si myslím, že horší pro tebe může být ten stres, do kterého tě uvedla.
Myslela bych si něco o skotu a tím bych to asi uzavřela.

Jana525
Kelišová 5411 příspěvků 10.03.19 18:26
@Ifar píše:
No sice jsem druhorodička, ale kojení je pro mě španělská vesnice :D Prý to kvasí a dítě neumí ztrávit ty enzymy nebo kyseliny. Že je to to samý jako s jahodama, borůvkama, malinama, citrusama,… Jako fakt to podala tak, že bych si v tu chvíli nejradši otevřela okno a vyskočila. Připadala jsem si jako dítě, který provedlo nějakou koninu a rodič to nafukuje do extrému, abych si připadala co nejhůř. Tak jen jestli je to adekvátní a mám to brát jako reálnou hrozbu nebo jestli nad tim nemám moc přemejšlet :nevim:

Jez vse s mirou, proste se tim nenacpi moc. Jedine co ctu nektere deti mohou mit koliku, melo by se to jist s mirou a ne driv nez za dve hodiny dalsi ovoce.

Ifar
Kecalka 174 příspěvků 10.03.19 18:27

Stěžovat si nebudu, zítra jdu snad domů, nemáme jedinej problém s ničim, tak si nebudu dělat zlou krev na pár hodin. Ale málem jsem se tu rozbrečela a to vydržim hodně 8o :zed: A googlim jak magor a přijdu si na hlavu už…

Ifar
Kecalka 174 příspěvků 10.03.19 18:29

Supr holky, dekuju vam moc, hodim se do klidu a budu se tesit na zitra :srdce:

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 10.03.19 18:29

Ježíš či to bylo za husu :roll: nic ti to neudělá a miminku už vůbec ne a sestru bych kopla do zadku a to že z rozběhem :zed: a jestli budeš mít bezesnou noc tak z toho že tě vynerovovala

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 12 inzerátů 10.03.19 18:30

Klid, já jedla v porodnici rajčata, meloun, broskve, prostě cokoliv mi chlap donesl. Žádnej problém dítě nemělo. Kdyby mi něco takového sestra řekla, tak ji pošlu do háje, protože nám klidně k obědu servírovali květákovou nebo čočkovou polévku a fazolkovou omáčku. :cert: Jo a vlastně, když nás přijímali na oddělení, tak nám řekli, že můžem z ovoce jen banán a jablko. :pocitac:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama