Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
aha tak to jo
no na internetu je info opravdu mnoho ,až tak mnoho ,že tam těžko najdu to co máš namysli ty ,abych si nyla jistá ,že je to zrovna to co hledám.
pavlak5 píše:Markéta M píše:A Markéto víte ,že to samé by se dalo říct o vás .Ikdyž stojíte „ns druhé straně barikády“.
Milá Rybko, ty se nerozhoduješ na základě svobodné volby, ale na základě vyvolaného strachu a manipulace neobjektivními až lživými informacemi o vakcinaci. Pokud máš pocit, že jsi svobodná, jde skutečně pouze o iluzi svobody.
Jedni se bojí nemocí ,druzí očkování.
to je přesně tak jak píšeš, o svobodě nemůže být řeč, spíš mi to přijde jako protest a vystupování z řady jen kvůli tomu že je moderní neočkovat v určité skupině lidí a přesně tak i naopak. Nikomu očkování nenutím a ani zbytečné dávat nechci, jen vyjadřuji svůj názor a tato debata byla přesně určena pro ty, co tuto nabídku na test od pediatra dostali a ne pro to se hádat zda očkovat či ne.
Markéta M píše:
Pavlo, každý jsme svého štěstí strůjcem a tím pádem i strůjcem svého zdraví.
Tak třeba tohle, nezlob se na mě, ale co je to za blbost? Příklad úplně z něčeho jiného: Jdu, sednu si do MHD, píchnu se o jehlu do zadku a něco chytnu…(možná blbej příklad, uznávám ), ale to znamená že nemám jezdit busem, mám sedět doma nebo chodit pěšky, usmívat se, být „pozitivní“ a pít byliny?
Tak to na mě působí, že nám chceš toto celou dobu říct. Jak už bylo psáno, v dnešním světě tohle jsou jen moderní výstřelky jak se odlišit od nás co používáme spreje, topíme uhlím a děláme plno věcí, které jsou pro nás běžnou součástí života, byť to bude mít jednou v budoucnu pravděpodobně fatální následky.
Prostě tém chci říct, že sebevětší snahou neovlivníš to, co dělají ostatní a nikdy to nebude ideální a proto si myslím že se očkuje.
Jestli se pletu, tak se ti omlouvám.
Koukám, že se to již dost rozjelo. To se to někomu mluví, když výjimky nechtějí očkovat (a ten rodič je mezi nimi) a pak díky kolektivní imunizaci (většina je očkována a tudíž se nemoc nemá tolik kde šířit a vznikat) může být třeba zdravý. V některých státech není očkování dětí povinné, ale vstup do školy je podmíněn tím, že dítě musí být očkované proti nemocem, aby se v kolektivu pak nešířily. Takováto svoboda se Markétě H, ale asi taky nelíbí.
Kdyby nebylo očkování, exisovalo by běžně mnohem více nemocí. Jen důslednou proočkovaností se zabránilo/zabrání šíření nemocí nebo se podáří původce zcela vymýtit.
Jsem ráda, že jsou ty zodpovědné a rozumné maminky a díky za ně.
rybkabezvody píše:Markéta M píše:
Pavlo, každý jsme svého štěstí strůjcem a tím pádem i strůjcem svého zdraví.
Tak třeba tohle, nezlob se na mě, ale co je to za blbost? Příklad úplně z něčeho jiného: Jdu, sednu si do MHD, píchnu se o jehlu do zadku a něco chytnu…(možná blbej příklad, uznávám ), ale to znamená že nemám jezdit busem, mám sedět doma nebo chodit pěšky, usmívat se, být „pozitivní“ a pít byliny?
Tak to na mě působí, že nám chceš toto celou dobu říct. Jak už bylo psáno, v dnešním světě tohle jsou jen moderní výstřelky jak se odlišit od nás co používáme spreje, topíme uhlím a děláme plno věcí, které jsou pro nás běžnou součástí života, byť to bude mít jednou v budoucnu pravděpodobně fatální následky.Prostě tém chci říct, že sebevětší snahou neovlivníš to, co dělají ostatní a nikdy to nebude ideální a proto si myslím že se očkuje.
Jestli se pletu, tak se ti omlouvám.
Moderní výstřelky? Odlišit se od ostatních tím, že se budu snažit nedělat věci, které budou mít pravděpodobně v budoucnosti fatální následky ti přijde jako snaha se odlišit? To je snaha, myslet na budoucí generace. Kéž bych se neodlišovala a dělali to všichni.
Sluníčko28 píše:
Koukám, že se to již dost rozjelo. To se to někomu mluví, když výjimky nechtějí očkovat (a ten rodič je mezi nimi) a pak díky kolektivní imunizaci (většina je očkována a tudíž se nemoc nemá tolik kde šířit a vznikat) může být třeba zdravý. V některých státech není očkování dětí povinné, ale vstup do školy je podmíněn tím, že dítě musí být očkované proti nemocem, aby se v kolektivu pak nešířily. Takováto svoboda se Markétě H, ale asi taky nelíbí.
Kdyby nebylo očkování, exisovalo by běžně mnohem více nemocí. Jen důslednou proočkovaností se zabránilo/zabrání šíření nemocí nebo se podáří původce zcela vymýtit.
Jsem ráda, že jsou ty zodpovědné a rozumné maminky a díky za ně.
Neočkuji proto, že mi to přijde nesmyslné. Kolektivní imunita je naprostý nesmysl, stačí se nad ní trochu zamyslet a nenechat sebou manipulovat. ![]()
Markéta M píše:Neočkuji proto, že mi to přijde nesmyslné. Kolektivní imunita je naprostý nesmysl, stačí se nad ní trochu zamyslet a nenechat sebou manipulovat.
Markéta má viditelně jiný názor než my ,ale o to víc mě mrzí ,že se s námi nechce podělit o to PROČ si myslí ,že očkování i kolektivní imunita je nesmysl,proč si myslí že očkování bude mít pro budoucí generace fatální následky ?
Ráda bych si vyslechla argumenty a pokud mě přesvědčí ráda se podle toho zařídím.
Pavlo, jistě dobře víš, že jsem argumenty psala již v několika vláknech. Stačí si je přečíst.
Sluníčko, jak velká by měla být proočkovannost, aby se nemoci nešířily?
Markéto, mohu se tě zeptat ještě na tvůj názor na eradikaci neštovic? To nepovažuješ jako důsledek kolektivní imunity?
promin Markéto nějak jsem to nepostřehla ,píšeš pořád jak jsou ty které očkují nesvobodné a zmanipulované(všimni si ,že nepíšu MY ,protože moje baby taky není plně očkované ).A že příroda a zchopnost sebeuzdravení jsou mocným zbraněmi.to mají být ty argumenty ???
Mě by zajímalo proč neočkuješ ,proč jsi proti očkování? Jestli protože to není „přírodní“,nebo jestli máš s očkováním negativní zkušenosti,nebo jestli je to z důvodů nějakého náboženství.
Markéta M píše:
Pavlo, jistě dobře víš, že jsem argumenty psala již v několika vláknech. Stačí si je přečíst.Sluníčko, jak velká by měla být proočkovannost, aby se nemoci nešířily?
pavlak5 píše:
promin Markéto nějak jsem to nepostřehla ,píšeš pořád jak jsou ty které očkují nesvobodné a zmanipulované(všimni si ,že nepíšu MY ,protože moje baby taky není plně očkované ).A že příroda a zchopnost sebeuzdravení jsou mocným zbraněmi.to mají být ty argumenty ???
Mě by zajímalo proč neočkuješ ,proč jsi proti očkování? Jestli protože to není „přírodní“,nebo jestli máš s očkováním negativní zkušenosti,nebo jestli je to z důvodů nějakého náboženství.
www.rozalio.cz
http://www.paprsky1.de/…ekovani.html
http://www.celostnimedicina.cz/…ma-ocima.htm
Stačí si najít na internetu. Jinak ano, s očkováním mám negativní zkušenost.Náboženství v tom fakt není
.