Ukvapené podepsání smlouvy na byt

30.3.20 08:12

Ukvapené podepsání smlouvy na byt

Dobrý den.
Ukvapeně jsme podepsali rezervační smlouvu na byt v paneláku, chceme z 2kk do většího bytu. Nyní toho ale litujeme a nevíme, jak z toho ven.
Zjistili jsme na bytu nějaké nedostatky, s tím už ale teď bohužel nemůžeme operovat. Mám nervy v háji a nespím už 3 týdny.
Kupní smlouva ještě podepsaná není.
Je nějaká cesta, jak z toho ven? :( moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24131
30.3.20 08:18

Tak podle toho, co máte v té smlouvě o rezervaci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 08:21
@pikola píše:
Tak podle toho, co máte v té smlouvě o rezervaci :nevim:

Propadne rezervační poplatek a prodávajícím padne pokuta 150 000. Ale zajímá mě, zda se nedá třeba nějak domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
30.3.20 08:35

A s nedostatky vás seznámili? Uvedu příklad. Kdyby třeba byla v bytě plíseň, tu by pretřeli a ta nebyla při prohlídce viditelná a po složeni zálohy by se ukázalo že tam je, tak bych to řešila klidně i přes právníka. Jde o to, jestli vás nějakým způsobem oklamali, nebo jestli jste o všem věděli a najednou se vám do toho nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 08:35

Pracuju v realitce. Samozřejmě rezervační poplatek má svůj význam a nevrací se. Respektive ano, vrací, po odečtení nákladů, pokud ale klient má důvod k odstoupení od této smlouvy. Pak bychom odečetli náklady a většinu poplatku by dostal zpět. Pokud je ale důvodem jen „rozmysleli jsme si to“, tak bychom nevraceli nic. Upřímně, to bychom si nevydělali ani na slanou vodu.
Pokud jde o pokutu prodávajícím, tak tu v rezervačních smlouvách nemáme, bereme na sebe odpovědnost za to, jakého klienta prodávajícímu vedeme a dle mě je to pěkná sviňárna.
Za mě bych Ti doporučovala kontaktovat realitku a pokusit se s nimi PO DOBRÉM domluvit. Budete mít větší šanci se s nimi dohodnout, než když na ně vletíte, že chcete peníze zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
30.3.20 08:59
@Anonymní píše:
Pracuju v realitce. Samozřejmě rezervační poplatek má svůj význam a nevrací se. Respektive ano, vrací, po odečtení nákladů, pokud ale klient má důvod k odstoupení od této smlouvy. Pak bychom odečetli náklady a většinu poplatku by dostal zpět. Pokud je ale důvodem jen „rozmysleli jsme si to“, tak bychom nevraceli nic. Upřímně, to bychom si nevydělali ani na slanou vodu.
Pokud jde o pokutu prodávajícím, tak tu v rezervačních smlouvách nemáme, bereme na sebe odpovědnost za to, jakého klienta prodávajícímu vedeme a dle mě je to pěkná sviňárna.
Za mě bych Ti doporučovala kontaktovat realitku a pokusit se s nimi PO DOBRÉM domluvit. Budete mít větší šanci se s nimi dohodnout, než když na ně vletíte, že chcete peníze zpět.

Co je prosím svinarna? Pokuta navíc i prodavajicimu nebo odstoupení od rezervační smlouvy?
Pán nám totiž tvrdí, že pokud nepodepíšeme kupní smlouvu, tak on si nechá ten poplatek 150 000 a nad to ještě Prodávajícímu dáme 150 000.
Samozřejmě víme, že rezervační poplatek propadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
30.3.20 09:18

@janulicek89 tři tydny nespis místo toho aby jsi kontaktovala právníka, který Vám tu smlouvu projde a řekne jaké mate možnosti? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22593
30.3.20 09:21
@janulicek89 píše:
Co je prosím svinarna? Pokuta navíc i prodavajicimu nebo odstoupení od rezervační smlouvy?
Pán nám totiž tvrdí, že pokud nepodepíšeme kupní smlouvu, tak on si nechá ten poplatek 150 000 a nad to ještě Prodávajícímu dáme 150 000.
Samozřejmě víme, že rezervační poplatek propadne.

a jaké vady ten byt má? Věděli jste o nich předem?
Jinak je otázka, je - li ted rozumné kupovat nemovitost, pokud to není nezbytné…S velkou pravděpodobností půjdou ceny dolů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
30.3.20 09:22

@janulicek89 no co nejdříve kontaktuj realitku a zkuste se domluvit. Záleží co přesně máte v RS.
Většinou propadne záloha a RK hledá dalšího kupce. U nás se o tu zálohu podělí RK a prodávající.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
30.3.20 10:45

Tohle udělal i můj švagr, ten poplatek musel zaplatit ikdyz dům nakonec nekoupil, unahlil se s podpisem. Asi záleží, co máš ve smlouvě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
30.3.20 10:57

Prostě se jich zeptej. Nám takhle jednou cukla paní po podpisu rez. smlouvy, ale řekla nám to hned, za tři dny po podpisu, tak jsme to nehrotili a nic jsme po ní nechtěli. Vy jste jim ale sebrali tři týdny, kdy mohli shánět někoho jiného..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
30.3.20 11:02

Hm, pravidlo č. 1 - nikdy nic nekupovat/neprodávat přes realitku. Řídím se tím už nějaký pátek a ušetřil jsem hromadu nervů a několik set tisíc. Realitní makléř, finanční poradce a politik je totální žumpa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5418
30.3.20 11:06
@Zumpa píše:
Hm, pravidlo č. 1 - nikdy nic nekupovat/neprodávat přes realitku. Řídím se tím už nějaký pátek a ušetřil jsem hromadu nervů a několik set tisíc. Realitní makléř, finanční poradce a politik je totální žumpa.

Jak kteri, ja mam zkusenosti dobre.:)

Příspěvek upraven 30.03.20 v 11:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
30.3.20 11:07

Jinak jako 3 týdny nic neřešit, to je také obdivuhodný výkon. Jaké jsou na to bytě vady, že ho nyní nechcete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5418
30.3.20 11:10

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu