Ulomený zub

1808
30.11.12 16:37

ulomený zub

Ahoj holky, před asi 14 dny se mi zlomil zub stolička 6 nahoře vlevo a teď poslední týden to bolí a dneska teda hodně…mám ho zlomený podélně nějak.....na pohotovost nejdu vydržím do pondělí ke své mudře ale chci se zeptat nevíte jestli se zlomený zub trhá nebo dostavuje? Jo a když sním nebo vypiju něco studeného nebo vypláchnu pusu studenou vodou tak je to citlivé-bolí to :,( Jak nejdýl dlouho jste nechali bolet zub?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20710
30.11.12 17:01

To ti nikdo nepoví, musí to posoudit zubař.. Ale většinou se snaží zub zachránit. A potom se řeší, jestli se dovyplní nebo se na něj udělá korunka.. Vytržení je až poslední možnost, pak se totiž musí udělat asi celý můstek, protože korunka logicky už nemá na čem držet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:04

@gabriela82 A co je můstek? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:06

V pondělí hned fičím k zubaři, nebojím se ale teď přes týden nebyl čas lítala jsem s dcerou po doktorce :roll: Říkám si stejně mě to nemine tak čím dřív tím líp-já jen nesnáším vrtání :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
30.11.12 17:07

Zuby, pohroma huby! :D Ja mam ulomenou celou zadni pulku jednicky, az dolu do dasne (jakoby vertikalne), takze jsem desna krasavice :mrgreen: Problem byl, ze nez jsem dorazila k felcarum, udelal se mi v dasni zanet a tri tydny jsem tam behala na cisteni kanalku. Pak to pan doktor zaflikoval a ted mi ten zub bude dostavovat, rikal, ze bude vypadat uplne normalne. Takze uricte jak pise gabi, se fakt snazi to nejak dostavet, kdyz je „ceho se chytit“. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:10

@Kacise Takže to máš taky podlouhlé zlomené? ne vodorovně? a bolelo tě to? Já jen že mě to bolí jestli nemám odhalené nervy či co? :roll: a citlivé na studené :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14502
30.11.12 17:10

S ulomeným zubem, také šestkou chodím ted k zubaři a dělá mi korunku. Ale mě to tedy nebolelo (jeden kanálek jsem měla už zaplněný). Poslala mě na rentgen s tím, že pokud tam bude zánět nebo něco se najde, tak bude muset zub ven. Pokud to bude dobré, udělá mi korunku. Rentgen odhalil dva nezaplněné kanálky ještě, ale jinak dobrý. Takže je zaplnila, zbrousila mi to, udělala otisk a ted čekám na pondělí, kdy asi bude dělat inlej a následně snad už dostanu také korunku. Sranda za 6000, ale na díru v puse se ještě necítím a další věci už jsou zase dražší. Tak snad se to povede.

Ale měla jsem teda to, že mě ten zub nebolel. Od ulomení si mě pozvala až za týden a poté až za další měsíc…takže uvidíš, jak tvůj zubař má volno. Ale jen, že jestli tě to bolí, tak bych to moc neodkládala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20710
30.11.12 17:12

@verunka84 no to je právě, když ti chybí celej zub - tak se ta díra jakoby přemostí - máš tam umělej zub a ten je nějak přichycenej k těm zubům vedle.. Teda aspoň myslím, mě to teprve čeká.. Přesně jak tu někdo psal - dr mi zub čistil, vytáhl nerv (myslím) a chtěl ho zachránit, ale mezitím jsem měla angínu a do zubu jsem chytla takovej zánět, že musel ven.. Tak mě čeká můstek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:13

@Miriska No já tam ani volat nebudu hned v pondělí tam narukuju že zub bolí tak mě musí vzít, nechci se zbytečně cpát práškama, které už potom stejně nezabírají :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14502
30.11.12 17:15

Mam ulomenou vnější podélnou stranu, po zbroušení tam mám nechanou tu zadní a ted je to zapláclé čímsi. No jdu tam v pondělí. Jinak ta moje použila anestezii, takže čistění a plnění kanálků mě nebolelo, jen je to nepříjemné. Broušení taky nebolelo (zub už byl vlastně mrtvý, dělala to až druhý den), ale příjemné to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:16

@Miriska No zubařu si ještě užijem ale lepší než porod :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14502
30.11.12 17:17

Ovšem ten první kanálek mi dělala bývalá zubařka před 10ti lety a to mě bolelo pekelně. Takže ti přeji, aby ti to mrtvil, mně to dělala za živa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14502
30.11.12 17:18

Taky tvrdím, že neznám maminu, co by u porodu brečela slzy, zatímco u toho zubaře to až tak neobvyklé není…fakt lepší rodit, než chodit k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
30.11.12 17:18

A ještě mám jeden z toho mi v těhu vypadla výplň a pak se zlomil napůl, takže ten půjde asi taky ven, ale ten nebolí je už asi mrtvý :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14502
30.11.12 17:20

Pokud ten druhý nebolí, tak ti ho pravděpodobně zachová aspon kořeny a třeba půjde ta korunka. Mně zubařka řekla rovnou, že u 6 se zachranuje, co se dá. Prej i kořeny jsou dobré do budoucna na případnou zubní náhradu, která se na ně upevní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama