Únik moči při cvičení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12907
11.9.13 13:17

Únik moči při cvičení

Ahoj holky, taky se vám někdy stává, že při cvičení(když se hopsá, běhá)a vy máte plný močový měchýř tak vám to trochu „ujede“ :oops:?Mě se to stalo sice jen dvakrát, ale stejně mě to znepokojuje. Je ale pravda, že jsem zvyklá před i během cvičení hodně pít a někdy cítím že se mi chce na wc.
Porod jsem neměla jednoduchý(víc jak hodinové tlačení, nástřih, šití i na čípku…)ale nikdy mi moč neunikla-ani v šestinedělí. Pánevní dno jsem měla povolené, chodila jsem na rehabilitace, poctivě cvičila doma a skoro po roce se to srovnalo a doktorka říkala, že už to mám opravdu dobré(předtím se právě divila že mi moč neuniká-soudila z toho pánev. dna). Tak nevím, jestli to může být ještě spojené s tím teď už míň posilovaným dnem :oops:, anebo je to normální když se mi chce na wc? Znepokujuje mě to, protože dřív ještě před těhotenstvím a porodem se mi toto nikdy nestalo-ani když jsem v sobě měla dva litry vody.
Máte nějakou radu nebo se vám to občas stane také???Anebo se s tím musím po porodu už smířit??? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4118
11.9.13 13:22

Před rokem se mi to dost stávalo, teď už ne (ťuk, ťuk), každopádně si radši na každé „skákací“ cvičení beru vložku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
11.9.13 13:25

Ahoj,
přesně jak píše @Ywett také si na každé cvičení na trampolínách beru vložku. Do porodu jsem s tím nikdy neměla problém. :nevim: Teď při prudkých skocích taky cítím učurknutí. Není to hodně, ale pro pocit klidu tu vložku prostě mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
11.9.13 13:27

Já mám za sebou 2 porody, z toho jeden CS a jeden bezproblémový, po půlhodině bylo hotovo. Od letošního léta vím, že trampolína je můj nepřítel :cert:. I když jsem vyprázdněná, tak při výskoku vždy cítím, že je zle. Radu bych také potřebovala, tak si s dovolením počkám s tebou, jestli někdo písne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
11.9.13 13:30

@1024 jinak já myslím, že je to prostě povolené pánevní dno. Dokážeš při čůrání přestat? jako na chviličku přerušit? já třeba ne, a to jsem četla, že je právě povolené pánevní dno. Jedinně opravdu poctivě posilovat, což já nedělám :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12907
11.9.13 13:34

To jste mě moc nepotěšily :(
@Janafugi přerušit čůrání dokáže bez problémů :nevim:.Nevim asi je to fakt tím že hodně piju, ale nějak se s tim nedokážu smířit, když se mi to předtím nestávalo :(
Asi to řekne na gyndě až půjdu na prohlídku-jestli teda překonám stud :oops: a taky stalo se mi to zatím jen dvakrát no, tak si říkám, že mi určitě řekne že je to po porodu normální :nevim:.Jediný prostě co mě napadá je ještě víc posilovat to dno a ne to flákat jako já-jakože jeden den ano pak deset nic :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
11.9.13 13:35

@Janafugi Jo, v tom problém nemám :nevim: normálně dokážu přestat. Navíc to mám docela rychle za sebou, neb moč jakoby vytlačuji, tudíž mám strašně silný proud. Kamarádka se divila, byly jsem v lese a odskočily jsem si a já měla prý chcaní jak slon :oops:
Jinka porod mám za sevou před skoro 10lety, CS před 3 a ten by na to vliv mít neměl :think:

Příspěvek upraven 11.09.13 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
11.9.13 13:35

Holky, můj gynekolog mi říkal, že problémy s únikem moči řeší ve větší míře ženy, které rodily rychle nebo porodily velké dítě (nad 4kg) - já jsem 2× střihla extrémně rychlý porod většího dítěte :roll: A jediné, co mi doporučil, bylo zavčasu začít cvičit pánevní dno. No taky to flákám :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
11.9.13 13:37

@Ywett Aha,no to je možmá ono, já měla jen půlhod. kontrakce a na 2 vytlační byla malá venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12907
11.9.13 13:38

@Ywett tak to já měla pomalý porod :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
11.9.13 13:43
@1024 píše:
@Ywett Aha,no to je možmá ono, já měla jen půlhod. kontrakce a na 2 vytlační byla malá venku

Já jsem si myslela, že 2 vytlačení je standart :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7090
11.9.13 13:44

@ametyst co venusiny kulicky? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
11.9.13 13:45

@Ywett Tak to nevím, moje kamarádky tlačily několik nimut :nevim:. U mě jedno hlava, druhé tělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
11.9.13 13:48
@1024 píše:
@Ywett Tak to nevím, moje kamarádky tlačily několik nimut :nevim:. U mě jedno hlava, druhé tělo

To bych tam umřela. Obdivuju všechny ženy, které porodily normálně, tzn. několikahodinové bolesti. A hlavně ty, které trpěly celý den a pak byly hnány na císaře - to bych tu porodnici vzteky roztřískala :mrgreen:
Já trpěla až u druhého porodu, asi hodinu, už jsem fakt hysterčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12907
11.9.13 13:51

@Ywett tak to já jsem máslo, tlačila jsem asi hodinu a půl, chudák malej :(
@fifinka609 měla jsem je a jsou mi strašně nepříjemné :( a zdají se mi hlavně hrozně velký na mě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat