ÚP a jejich doporučenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:25
UP a jejich doporucenky

Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:26
Jde mi o o že...

Přišla jsem o práci kvůli snižování stavu. Nahlásila jsem se na UP, jsem tam měsíc.
Když jsem přišla na první schůzku tak jsem ji říkala, že spěchám, že mám pohovor tak mi paní na úřadě odpověděla, že mě Teda dneska nechá být, ale příště dostanu hned doporučenku, ať si nemyslím, že budu sedět doma.
Dala mi další termín, ale opět mě čekal pohovor tak mě předobjednala a bohužel se to stalo i na po třetí.
To už byla opravdu nastvana a důrazně semnou mluvila že příště už mi to tolerovat nebude a jak přijdu tak mě nepustí hned na nějaký pohovor a mám se těšit na doporučenku.
Na UP jsem byla už jednou ale ani ne měsíc a hned jsem si našla práci a vůbec mi paní nic takového neříkala.
Vím, že se dávají doporučenky, ale hned tak brzo?
Chtěla bych vědět vaše zkušenosti popripadne jak to chodí.
Práci chci a aktivně si ji hledám, spíše me zaráží to jednani tě paní na UP. Řekla to dost razne a arogantně, ze příště mě nepustí na pohovor.
Výmluvy to nebyly, opravdu chodím po pohovorech. Ukazovala jsem ji i email kde to mám a ani se ne podívala a jen nahodila priblbly úsměv jak bych si vymyslela.
O doporučenkach vim, ale když jsem se bavila s okolím tak říkali že se dávají až tak po půl roce a koukali že ani ne měsíc a už mě někam chce posílat.
Jde mi i o to, že řada bych si našla práci podle sebe a ne nějakou od nich abych tam za každou cenu nastoupila protože mě vzali a mě to nebude bavit. Když to nevezmu, vyhodí mě z UP :think:

Dekuji předem za odpovědi.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 08.11.18 16:30

Já tohle vůbec neznám. Na pracáku jsem byla jednou a měli blbé řeči, jestli vůbec něco hledám, že není možné abych dva měsíce nemohla nic najít. :roll: U nás nikam neposílají. Nikoho, známá nepracuje dlouhodobě a nikdy jí nikam neposlali. Ale jinak bych jim asi takhle ty schůzky pořád nerušila, zkoušela bych se radši domluvit v dané firmě na jiném času pohovoru.

LennyL1
Kecalka 398 příspěvků 08.11.18 16:39

Např. v Brně už nikoho nikam neposílají a ani se neptají, jestli něco hledáte aktivně sami, což je taky zvláštní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:39
@Serpentini píše:
Já tohle vůbec neznám. Na pracáku jsem byla jednou a měli blbé řeči, jestli vůbec něco hledám, že není možné abych dva měsíce nemohla nic najít. :roll: U nás nikam neposílají. Nikoho, známá nepracuje dlouhodobě a nikdy jí nikam neposlali. Ale jinak bych jim asi takhle ty schůzky pořád nerušila, zkoušela bych se radši domluvit v dané firmě na jiném času pohovoru.

Věřte, že to nedělám naschvál, ale nechci přijít o možnost mě vybrat a zaměstnat :,( myslela jsem si, že ji i tím potěším, že chodím na pohovory, mám i důkazy, ale jak si nezájem :think: … Jiný kraj, jiný mrav… Každý říká jiné zkušenosti :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 16:42
@LennyL1 píše:
Např. v Brně už nikoho nikam neposílají a ani se neptají, jestli něco hledáte aktivně sami, což je taky zvláštní.

Hmmm :think: … Malá nezaměstnanost nebo jim je to jedno? :think:
Nechci dlouho sedět doma ale vše taky není hned… Odešlu CV a než odepisou, než je pohovor a než mě vezmou :nevim:

Halamka
Závislačka 3645 příspěvků 1 inzerát 08.11.18 16:49

Je málo lidí na práci a oni asi musí vykazovat aktivitu. Ale je fakt, že některé baby jako by si v tom úředniceni libovali.

anniething
Povídálka 35 příspěvků 08.11.18 16:59
@Anonymní píše:
Jde mi i o to, že řada bych si našla práci podle sebe a ne nějakou od nich abych tam za každou cenu nastoupila protože mě vzali a mě to nebude bavit. Když to nevezmu, vyhodí mě z UP :think:

No a proc jsi teda v evidenci? Kdyz zadas o zarazeni tak jinymi slovy rikas „pracaku, najdi mi praci“. Tohle je to, co delaj. A bejt na pracaku neni povinny, jestli si chces jet svym tempem, tak proc evidenci neukoncis?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 17:05
@anniething píše:
No a proc jsi teda v evidenci? Kdyz zadas o zarazeni tak jinymi slovy rikas „pracaku, najdi mi praci“. Tohle je to, co delaj. A bejt na pracaku neni povinny, jestli si chces jet svym tempem, tak proc evidenci neukoncis?

Protože jsem přišla o práci a každý měsíc si platit všechno sama bez výdělku? Ano chápu, jsem tam zařazena a jejich povinnosti je mi najít práci. Jde mi o to, že jim je fuk co mi najdou a jestli mi se to líbí… Mám pracovat někde kde mě to nebude bavit? Zaplatit prohlídky a být tam? Nehledám práci na chvíli, ale na dlouhobe zaměstnání… Kdybych byla už déle na UP, chápu, že mě nekam posílají, ale sama si aktivně hledam práci a chodím po pohovorech, šlo mi o jednání a zkušenosti…

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 08.11.18 17:09

@anniething Prosim te, co to mas za nenavistny postoj? Pracovni urad je podminkou k tomu, abys mela uhrazeno zdravotni pojisteni. Urednice ma individualne posuzovat kazdeho klienta a pomoci mu napriklad s zivotopisem, zhodnotit jeho aktivitu a az po pul roce byva zvykem davat doporucenky, tady mi to pripada jako zbytecna buzerace. Uz by si jednou meli ty urepice uvedomit, kde se berou penize na jejich vyplatu.

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 08.11.18 17:12

No ano dávají doporučenky, je to jejich práce.
Zaráží mě tvůj přístup, když ti někdo nahlásí dva pohovory v jednu dobu, tak uděláš co? Zkusíš se s nimi domluvit na jinou dobu jako každý normální člověk.
Na úřadu práce máš schůzku, když už nic jiného, tak ti platí zdravotní a ty k nim nemáš ani takovou úctu, že by sis domluvila pohovory tak, abys byla schopna dostát svým závazkům a být na úřadu tu dobu, kterou je to potřebné?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 17:16
@Sany80s píše:
No ano dávají doporučenky, je to jejich práce.
Zaráží mě tvůj přístup, když ti někdo nahlásí dva pohovory v jednu dobu, tak uděláš co? Zkusíš se s nimi domluvit na jinou dobu jako každý normální člověk.
Na úřadu práce máš schůzku, když už nic jiného, tak ti platí zdravotní a ty k nim nemáš ani takovou úctu, že by sis domluvila pohovory tak, abys byla schopna dostát svým závazkům a být na úřadu tu dobu, kterou je to potřebné?

Já tam byla osobně říct že mám v danou chvíli pohovor, zda mám si ten pohovor posunout? Sama mi vzala kartičku, skrtla datum a preobjednala a to jsem tam byla o tři dny dříve než měla být schůzka na UP.

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 08.11.18 17:23
@Anonymní píše:
Já tam byla osobně říct že mám v danou chvíli pohovor, zda mám si ten pohovor posunout? Sama mi vzala kartičku, skrtla datum a preobjednala a to jsem tam byla o tři dny dříve než měla být schůzka na UP.

Ty úřednice nejsou všechny zase takové megery, jenže co si má o tobě myslet, když toto děláš stále a práci stále nemáš.
Klidně bys mohla být nějaký vyčůránek, který to na ni hraje.
Já neříkám, že jsi. Ale koukni se na to z jejího pohledu.
Já taky chodím na pohovory, jenže zároveň chodím i do práce, takže ty pohovory musím přesouvat často a v těch firmách jsou zvyklí a když ti to neumožní, tak ta firma asi nebude nic moc.
Vyplňovala jsi v těch papírech i svoje představy o tom, co bys chtěla dělat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 17:28
@Sany80s píše:
Ty úřednice nejsou všechny zase takové megery, jenže co si má o tobě myslet, když toto děláš stále a práci stále nemáš.
Klidně bys mohla být nějaký vyčůránek, který to na ni hraje.
Já neříkám, že jsi. Ale koukni se na to z jejího pohledu.
Já taky chodím na pohovory, jenže zároveň chodím i do práce, takže ty pohovory musím přesouvat často a v těch firmách jsou zvyklí a když ti to neumožní, tak ta firma asi nebude nic moc.
Vyplňovala jsi v těch papírech i svoje představy o tom, co bys chtěla dělat?

Chápu, že to není snadná práce a rozčilovat se s lidmi… Ta firma mi bohužel neumožníla jiný termín, tak jsem se zašla zeptat na UP a ta udělala to co jsem psala… Ano ano vypisovala, ale už na první schůzce mi říkala, že tam pro mě na práci na ŽL jako obchodník ikdyz tohle jsem nedávala jako pozici kterou hledám… Tak doufám, že tady tu doporučenou mi nedá :think:

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 08.11.18 17:32
@Anonymní píše:
Chápu, že to není snadná práce a rozčilovat se s lidmi… Ta firma mi bohužel neumožníla jiný termín, tak jsem se zašla zeptat na UP a ta udělala to co jsem psala… Ano ano vypisovala, ale už na první schůzce mi říkala, že tam pro mě na práci na ŽL jako obchodník ikdyz tohle jsem nedávala jako pozici kterou hledám… Tak doufám, že tady tu doporučenou mi nedá :think:

Neměla by.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >