Uplakané miminko

16
2.1.19 11:37

Uplakane miminko

Ahoj holky, potřebuju uklidnit. Máme 3 týdenního chlapečka, od začátku hodně pláče. První týden nebyly výjimkou dny kdy třeba 18-12h denně byl nonstop řev s pauzama jen na kojení a potom opět řev. Je to naše první miminko, takže to byl pro mě celkem šok, všichni říkali a všude píšou jak novorozenec spinká až 20h denně a u nás přesně naopak. By jsme i u pediatra, říkal, že je to zdravé miminko, jeho trápí bříško. Zkoušeli jsme všechno rektální rourku, sab simplex, espumisan, bio Gaiu, nahřívání, Pupík..atd. Přijde mi, že bříško přešlo, už nemá křeče. Poslední dny byly celkem fajn, vydržel i chvilkama koukat a neplakat. Dnes už zase place pořád kromě kojení. Vím, že koliky apod můžou trvat dlouho. Co mě spíš trápí je to, zdali je to vážně bříško nebo něco standardního. Internet je plný strašáku v podobě uplakane dítěte a Adhd, autismus apod. Prosím maminky uplakaných děti, uklidnete mě tím, že jste měli podobná miminka a jsou to zdravé děti. Potřebuju se hodit do klidu. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2246
2.1.19 11:41

Dvě děti 7 let a 1 rok. Oba uřvaný a oba v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
2.1.19 11:42

Naše dítě se novorozeneckým a kojeneckým obdobím prořvalo, zlepšilo se to tak po půlroce, když šlo na UM. I málo spal, furt se budil; spaní se zlepšilo až po druhých narozeninách. Dostával protiprdové kapky v nadměrných dávkách, furt mělo na břiše peckový polštář. ADHD a ani autismus nemá.
EDIT pomáhalo mu houpání, takže první půlrok byl hodně v autosedačce, která byla zavěšená na řetězech jako houpačka a houpal se a houpal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 11:45

Sice nemám zkušenost s tak dlouhým brečením, ale zkusila bych jí dát do šátku. Mám třítýdenní holčičku a ta se tam po chvíli vždycky zklidní. Celkově brečí pořád, když není u nás nebo si jí nikdo nechová. Postýlku už nenavštívila pěkně dlouho, protože buď spí s náma nebo v náručí. Ten šátek je fajn, že mám aspoň volné ruce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
2.1.19 11:48

Me mrnousi plakali oba dva. Rodina kolem me chodila a jen litovala jak to muzu vydrzet. U obou mi pomohlo navazat do satku (nebylo 100%nutny, jen to uspisilo uklodneni) a pustit stredne hlasite rytmickou hudbu (dcera ZZ-top, syn AC/DC), tak aby byly dobre slyset basy..asi jim to pripominalo tlukot srdce :srdce: a ja jen s nima tancila a tancila a byl klid :-) mam prakticky protancovany s obema cely koliky :palec: tak to zkus a dej vedet jestli to zabralo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531

Adhd a autismus určitě nepopisují u třítýdenního dítěte. Přestaň číst blbosti a spíš hledej, jak miminku ulevit. My jsme to období měli taky, v noci spal docela hezky, ale přes den se prořval až do 3.měsíce. Zachránilo nás nosítko. Je to nejlepší vynález. Malý se v něm hezky vyprděl, lépe spal a bylo mu dobře u maminky. Pomáhá nošení na tygříka, skákání na míči, masáže. Zkus si najít návod na miminkovské masáže, taky prckům dělají moc dobře. A co se novorozeněte spícího 20 hodin denně týká, je to jen ideál. A velká výjimka. :mrgreen: náš malý nenaspal více než 15 hodin denně. Je mu rok a spí dodnes málo, ald zato celou noc. Pak tak hodinku po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5017

@Liliiii mám 11 týdenního chlapečka a první měsíc byl docela zahul. Je to moje první dítě a já před ním neměla s dětmi vůbec žádnou zkušenost. Malý tedy neplakal 18 hodin v kuse, ale měl své chvilky. Uklidnilo se to až kdyz začal trochu víc vnímat okolí kolem 5-6. týdne. Teď si taky občas zaplace je ale snazší ho něčím zaujmout. Moje rada je vydržet. Vím, že ti to říká každý (jako mě před pár týdny) ale ono opravdu nic jiného nezbývá. A je pravda, že čas letí hrozně rychle a já když vidím dnes to „velke“ mimino tak bych chtěla znova ten malý uzlicek. Jinak na ruzne potravinové doplňky moc nevěřím. Nam pomohlo zavinovani večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 11:51

4 měsíce byli šílené,řvala několik hodin v kuse a přešlo to a ted je to usměvavé hodné miminko ;) a dost nám pomohl i hojdavak,kde jsme ji houpali a ona se uklidnila.takže nebojte se,ono to přejde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 11:51

Dcera prořvala skoro rok.Porad skoro na ruce,aby byl trochu klid.Ted 7 let,zdravá,velmi hlučná a upištěná,ale velmi chytrá :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10222
2.1.19 11:52

@Liliiii Preji pevne nervy. Ja si prvni 3 mesice myslela, ze si hodim masli. To bylo desne :zed: :zed: :zed: Dalsi 3 mesice nebyly nic extra, ale prezili jsme to :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7217
2.1.19 11:55

nejstarsi byl tak urvanec- i jsem se pak u dalsiho ditete furt divila, jak je mala v porovnani s nim v pohode.. myslim, ze to budou ty prdiky a hlavne takova podrazdenost - je mu deset a ma to furt - v urcite mire- spatne se srovnava s fyzickym nepohodlim :) ale autista neni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8276
2.1.19 11:55

nečti internet, zkus šátek a snaž se být co nejvíc v klidu a říkat si, že tohle je krátke období. Za měsíc, týden to může být i jiné. Jsou mu 3 týdny, to je prostě prťavec. Naše prvorozená byla taky hodně ubrečená z a začátku - zlepšilo se to kolem 3 měsíce. A to jsem si na začátku myslela, že nemůžeme ani jedna přežít šestinedělí. Teď je to hrozný lump - necelé 3 roky a žiaden zdravotní problém. Teď druhorozená - proti první o dost lepší - člověk si zvyknul a poslední 2 večery hrozné vztekání a pláč kým usne a zabere. Ale má rýmu a blbě se jí dýchá… Taky z toho lehce nervujeme, pač si člověk zvyknul na něco - že to fungovalo jinak. Ale ono se to u těch prťavců mění často… Vydrž, fakt to stojí za to. Jo a miminko co prespí 20 hodin nemáme ani zdaleka. Teď mí tá trojměsíční dává tak 40 minut max, to spíš výnimky! V kočárku vydrží dýl. Ale doma v postýlce, nebo v šátku obvykle 30 minut… Snažím se nenervovat, ale je to občas těžké. Ale vím, že se to musí vydržet a že pak bude líp. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8276
2.1.19 12:01

jo a přečti si knížku od Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí. Já jsem to četla nahlas prvorozené - aby se taky poučila :D Prostě člověku trochu pak švihá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
2.1.19 12:16

Syn prorval první dva roky života. Později se dal vypnout dudlikem, tak měl dlouho dudlík. Vozili jsme ho v autě, aby spal aspon chvíli. Nosit nechtěl. Snažila jsem se od narození, ale od 2 měsíců při navázání ječel víc než kdy jindy.
Používali jsme i bílý sum, někdy i celý den a celou noc.
Trochu pomohla kolébka. Manžel to vychytal k dokonalosti, když prohlásil, že stačí 193× zhoupnout a spí. Měl pravdu.
U syna byla i souvislost s Vigantolem a čaji pro kojící matky.
U třítýdenního mimina bych ADHD a autismus neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 12:24

@Liliiii u nás to stejné. Malý měl prdiky a alergii, furt opuchly nos a nemohl dýchat. Na ORL že nouzel ale tak malé miminko nemůže žádný léky. Na noc 2kapky fenistilu ale moc to nepomahalo....... Shrnu to, šestinedělí bylo peklo. Už jsem pomalu lezla po zdi, hrozně plakal. Pak ho to přešlo a pohoda. Teď má 8m a už asi 3 týdny zase peklo, prořezávaji se zoubky. Zase nespime, furt řev, furt chce jen maminku. Ale je to zdravý kluk. Mimca hold neumí říct že je něco bolí nebo co jim chybí, tak musí řvát........ Určitě mu nic není a přejde to. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama