Určení otcovství narozenému dítěti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.7.21 23:58

Určení otcovství narozenému dítěti

Ahojte! S ex přítelem máme spolu 9 měsíčního kloučka. Já zůstala sama už v těhotenství a ex na vše přispíval. Platí synovi alimenty, ale v RL není zapsán. Já jako samoživitelka s rodičovským příspěvkem ve výši 10tis. a s nájmem i službami 9500,– jsem si zažádala o příspěvek na bydlení. První 1 měsíc když jsem pobírala i hmotnou nouzi, do mě hučely kdo je otec dítěte a proč ho syn nemá v RL. Já trpěla těžkou depresí, vzala jsem ten poslední a nejdražší byt, protože už nic jediného mi ani nezbývalo a řekla jsem, že nevím kdo je otec. Poté mi tedy HN zamítly kvůli mateřské, takže už do mě nikdo nehučel a nikdo se mě neptal. Otec bydlí od nás daleko a je nonstop v zahraničí, protože je řidič kamionu. Alimenty tedy platí, ale nikdo o tom neví. Je to domluvou mezi námi, protože já nechtěla řešit soudy. Chtěly bychom s otcem syna zajít na matriku a podepsat otcovství. Já pracuji a žádné příspěvky od státu nepobírám, pouze rodičovský příspěvek. Až bude otcovství podepsáno, kde je potřeba to doložit? A nebudou z toho problémy? Mám strach že jsem udělala něco hodně špatně, ale zároveň chci aby měl syn svého otce v RL. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12857
17.7.21 05:53

Nebudou z toho problémy, normálně se tam do RL dopise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
17.7.21 07:42

Pokud jsi nezadala o porodne (nevim, jestli bys ho nemusela vracet), tak zadne problemy nebudou. Klidne ho zapis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
17.7.21 07:46

Rodičak Ti kvůli tomu rozhodně nevezmou a vzhledem k tomu, že jiné dávky nemáš, tak nevím jaké komplikace by z toho mohly být. Podle mě nic. A nahlásit - asi bych obvolala vše, kam jsi RL dokládala a zeptala se, zda máš doložit nový - zaměstnavatel, čssz… možná po tobě bude pak chtít zaměstnavatel čestné prohlášení otce dítěte, že na něj neuplatňuje slevu na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.21 08:06

@Kosopemi Žádala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4665
17.7.21 08:55
@marsssyadamek píše:
@Kosopemi Žádala

a dostala? Pokud ano, tak tam asi bude jediný problém. Někdo tady psal v jiné diskuzi, že ho chtěli vrátit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
17.7.21 09:09

@marsssyadamek A dostala jsi ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.21 09:28

@mamina2017 Ptala jsem se aji jinde a tam psaly, že to nevadí. Že ho po nich zpět ani nechtěly. Tak nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10193
17.7.21 09:35
@marsssyadamek píše:
@mamina2017 Ptala jsem se aji jinde a tam psaly, že to nevadí. Že ho po nich zpět ani nechtěly. Tak nevím

Kde jinde, na Modrém koníkovi? :lol: Tak třeba se ti na to pak holky složí, no :lol: Počti si třeba tady https://www.emimino.cz/…neho-140794/ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.21 09:37

@Michelle_M Nepotřebuji aby se mi na to někdo skládal. Děkuji za odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11609
17.7.21 10:11

A jak by na to urad prace prisel, ze se na matrice nekdo zapsal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10193
17.7.21 10:17
@PaníBovaryová píše:
A jak by na to urad prace prisel, ze se na matrice nekdo zapsal?

Myslím si, že tam bude nějaké propojení. Při narození druhého dítěte jsem brala přídavky na to první, trochu jsem to zmotala při podání žádosti a přišel mi z pracáku dopis, že bylo zjištěno, že se mi narodilo další dítě a je potřeba žádost opravit. A to jsem fakt podvádět nechtěla :D Případně to někdo „ručně“ může namátkově prověřovat, oni na to mají myslím až tři roky, kdy to po tobě můžou chtít zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11609
17.7.21 10:45
@Michelle_M píše:
Myslím si, že tam bude nějaké propojení. Při narození druhého dítěte jsem brala přídavky na to první, trochu jsem to zmotala při podání žádosti a přišel mi z pracáku dopis, že bylo zjištěno, že se mi narodilo další dítě a je potřeba žádost opravit. A to jsem fakt podvádět nechtěla :D Případně to někdo „ručně“ může namátkově prověřovat, oni na to mají myslím až tři roky, kdy to po tobě můžou chtít zpátky.

já ti řeknu tajemství 8) české úřady nejsou digitálně propojené.

Z pracáku ti přišel dopis, protože jsi tam žádala o rodičák na druhé, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11609
17.7.21 10:46

Druhá věc je ochrana osobních údajů. Ne každý úředník může nahlížet do evidence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.21 10:55

@PaníBovaryová Holky, děkuji vám všem! Na facebooku ve skupině už mě bombardují jak sem zatajila otce dítěte, abych měla porodné :D :D Nechám to být, pokud to budou chtít, v pohodě vrátím. Já se jen chtěla nějak ujistit nebo si zjistit jestli to tak fakt je a na co se připravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat