Urna miminka a hrob

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra131
Kecalka 269 příspěvků 31.07.18 13:37
Urna miminka a hrob

Ahoj holky, mám takový zvláštní dotaz, a ani nevím kam ho zařadit…
Zemřelo nám miminko, urnu máme doma, byli jsme domluveni že jakmile se udělá náhrobní kámen že malého uložíme na hřbitov, ale já si to teď nějak nedokážu představit, že bych ho tam měla dát. Možná někdy časem…
Chci se zeptat, máte některá urnu doma (je jedno koho) a na rodinném hrobě ho napsaného? Nebo se to takhle nedělá a mám ho tam nechat napsat až bych se případně rozhodla ho uložit? Všichni se mě ptají kdy už tam bude, že by chtěli nějaké místo kam mu můžou donést kytičku… já si to ale teď opravdu nedokážu představit :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 13:41

prosím anonym
babička měla doma dědu několik let a na hrobě byl normálně uvedený
jinak upřímnou soustrast

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 31.07.18 13:43

:hug: :hug:
naštěstí tuhle zkušenost nemám, ale napsala bych ho na náhrobní kámen. Okolí bych řekla, že jsme tam urnu uložili sami s partnerem, aby neotravovali s dotazy, kdy už ji tam dáte. A skutečně bych tam urnu uložila až ve chvíli, kdy bych se na to cítila. Oni budou spokojení, že mají to své místečko, kam mu můžou chodit zapalovat svíčku a ty budeš mít v rámci možností klid.

Janli
Kelišová 5980 příspěvků 9 inzerátů 31.07.18 13:44

Nech si ho doma dokud se s tím nesrovnáš a na ostatní kašli. Kvůli jejich potřebě nosit kytky si přece nebudeš drásat duši ještě víc. Na hrob bych ho nechala zapsat až po uložení.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19879 příspěvků 31.07.18 13:46

Mám urnu miminka doma. Zpočátku jsme uvažovali o rozptýlení nebo uložení k někomu z prarodičů,ale nějak se nám do toho nechce. Na desce by nic napsané nebylo,miminko bylo 16 tt velké,nemělo ještě jméno, nevíme jistě ani pohlaví. Jinak bych možná ten nápis nechala a uložila až by přišla vhodná doba. Mladší syn napřed chtěl ať ho dáme do hrobecku,aby měl kde nosit kytičky,ale teď čekáme další miminko,tak na to trochu zapomněl,takže neví,že máme urnicku doma. Počítám že to přijde s dušičkami. Že si vzpomene. Tak ještě nevím co mu řeknu. S manželem spíš chceme si urnu nechat a ať pak jde k někomu z nás.
Udělejte jak to cítíte a na ostatní vemte ohled až v druhé řadě.

terinka4444
Hvězda diskuse 67743 příspěvků 31.07.18 13:46

Udělala bych to asi stejně jako Lucenka, švagr měl švagrovou doma dlouho, několik let, ale oni neměli rodinný hrob, takže nebyla nikde napsaná. Já bych mu to místečko v tom hrobě držela, napsala na náhrobní kámen, aby i ostatní měli tu možnost za ním zajít a nechala si ho doma tak, jak dlouho bych potřebovala. Je mi to líto :hug: :hug:

Kattynka000
Závislačka 3019 příspěvků 31.07.18 13:47

Ja to mam ještě jinak… Urnu mám doma, ale je prázdná - respektive jsou v ní malého věcičky - dudlík, capáčky, první plysacek, jeho otisk nožičky a jmenovka z porodnice, popel jsme rozsypali na jednom krásném místě a na tom místě necháváme kytičky, j to pro nás pietní místo, nechtěla jsem dělat hrob, ale syn vážně zemřel v prvních dnech, kdyby zemřel později, hrobecek bych asi udělala, ale i tak si nechala urnu doma, minimálně do doby, než bych byla připravena uložit ho pryc… Mimochodem, v říjnu to budou tři roky a už mám téměř dvouletou dcerku.. I tak ho do rodinného hrobu dát zatím nechci… Zvykla jsem si mít urnu doma…

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 31.07.18 13:47

Můžeš si ji nechat doma, jak dlouho budeš potřebovat. Nápis dělá kameník, který nebude kontrolovat, zda je urna už umístěná. Mnohdy to je naopak, urna uložená je, ale nápis ještě není. Známí to asi myslí dobře a neuvědomují si, jaký na vás vyvíjí tlak. Je na tobě, co jim řekneš. A je mi to líto :hug:

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 31.07.18 13:52

Nejprve uprimnou soustrast :hug: Udelej to tak, jak citis. Po smrti milovaneho dedecka jsem jela vyzvednout urnu a zustala mi doma rok. Proste jsem nedokazala ho „odsunout“ na hrbitov. Rok od umrti jsme ho s manzelem ulozili do kolumbaria. Driv, kdyz by mi nekdo rekl, ze to udelal, prislo by mi to zvlastni. Hodne sily cele rodine :srdce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2433 příspěvků 31.07.18 13:52

Moje babicka ma dedu doma asi dvacet let, nema misto na hrbitove, ale ma mistecko doma. Ma tam normalne kytku, fotku a svicky, na urne jmeno. Pokud ma nejaky vyroci, nebo jsou svatky a podobne, nejezdime pokladat kvetiny na hrbitov, ale k babicce. Nikdy mi to neprislo zvlastni.

Hodne sil, je mi to lito.

heevi
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 31.07.18 13:53

Upřímnou soustrast :,( :hug: Máme urničku s malou doma, nedokážu ji zatím dát mimo dům, a to už to byl teď rok. Původně jsme ji chtěli zakopat na zahradu pod vzpomínkový kámen, byli jsme se podívat i na lesním hřbitově v Ďáblicích, ale zatím ji potřebuju mít u sebe, i když není nikde vystavená…
Nespěchej na sebe, jméno bych na desku možná nechala dát a ostatním řekla, že na miminko můžou vzpomínat tam, ale prostě ho tam dám, až se na to budu cítit… drž se :hug:

Petra131
Kecalka 269 příspěvků 31.07.18 13:55

Právě že jsem všem řekla že teda jak se udělá kámen, ale čím víc se to blíží tím víc cítím že ho tam dát nemůžu. Přítel asi taky nechápe že ho chci mít doma, ale vždy respektuje moje rozhodnutí, je strašně tolerantní okolo těchto věcí, takže myslím že mě přemlouvat nebude. Už jsem mu to i řekla, ale pořádně mi neodpověděl. Syn taky ví že tu ,,brášku" máme.

Petra131
Kecalka 269 příspěvků 31.07.18 13:58

@lucenka jenže my bychom urnu ukládali do takového toho okýnka, takže by všichni viděli že tam není. A právě že kvůli toho mám i tak nějak stach že by mi ho někdo odnesl, zničil…

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 31.07.18 14:00
@Petra131 píše:
@lucenka jenže my bychom urnu ukládali do takového toho okýnka, takže by všichni viděli že tam není. A právě že kvůli toho mám i tak nějak stach že by mi ho někdo odnesl, zničil…

tak kup ještě jednu urnu a tu tam dejte. Nikdo nemusí vědět, že je prázdná.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 31.07.18 14:01

Asi pujdu proti proudu ale nemela by si s tim otalet a urnu tam ulozit Proste aby se to alespon i trosku pro vas uzavrelo a vase rodina- rozumej ti kdo ziji s tebou v byte- se zase mohla nadechnout a udelat dalsi krok- umrti ditete je strsna udalost v rodine ale nechavat urnu v domacnosti ten stav proste jeste zhorsuje. Melo by to pro vas vsechny mit nejakou definitivu. :hug: je mi to lito.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >