Už jsem unavená - 5 let a nehraje si sám

Anonymní
3.11.19 08:28

Uz jsem unavena - 5 let a nehraje si sam

Mám toho teď moc. Mám zlomenou nohu, nechodící sádru a francouzské berle. Uz 3 týdny jsem jen doma. Do bytu vede hroznych schodu a jsme bez vytahu. Sadra je tezka, ruce a zada uz me hrozně boli, dr. už se rozčiluje že neodpočívám a na noze mám pořád otok. S manželem se hádáme každý den, když ví že jsem doma a nemusí spěchat vyzvednout malého ze školky, zůstává v práci déle. Jsem skoto samostatná, hodne věcí doma zvládnu sama, a na něm zůstalo to nejnutnější. Věci, které dělal i dříve a prý ho dostatečně neopěvuju, co vše pro mě děla. Nakup, vindá myčku a sušičku a vaří každý víkend už několik let, protože ho to naví. Za to vždy poděkuji a ocenim. Jediné, co dělá na víc je to, že mě každý týden odveze na chirdu.
Syna do školky odváděla jeden týden kamarádka. Teď už je dva týdny doma se zelenou rýmou. Neumí si hrát sám, doma se nudí, pořád chce, abych mu vymýšlela program. Chvíli pul dne si hrajeme ale už slyším “mami” a sem permanentně protivná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2471
3.11.19 08:40

Neboj se ho nechat nudit, aspon vymyslí, co by jindy nevymyslel :D prostě trvej na tom, že ted ne, bude fnukat, je zvyklý na animátora, ale po chvíli si určitě nějakou hru vymyslí. nebo začni tím at neco postaví, že se k nemu po chvíli přidáš. to dělám, když m, ě dcera pořád otravuje a já musim neco dělat, dám ji kostky a řeknu, zatim postav nějaký domeček pro zvířátka, pak si budem hrát a jde, někdy to trvá, pak začne a někdy to projde, že si vyhraje i pak sama, jindy po chvíli trvá, at se přidám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
3.11.19 08:42

No mozna sklidim kritiku, ale co pohadky v telce? 5 let uz je myslim dost, aby na nejakeho krtecka nebo neco takoveho mohl koukat? Aspon nakou chvilku byste mela klid… jestli si to muzete financne dovolit, zaplatila bych si nejakou vypomoc a take plastovou sadeu, je lehka a vodeodolna a neni az tak draha, divim se, ze Vam ji lekar nenabidl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
3.11.19 08:49

Poprosit, zaplatit, někoho, kdo ho vezme a hodinku ven i se zelenou rýmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9409
3.11.19 09:14

Je manžel s tebou u vyšetření u lékaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
3.11.19 09:37

Mam petiletou a vetsinou o ni ani nevim. Je velky, nech ho, at si hraje sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1838
3.11.19 09:50

Máte krizovou situaci, takže nasad krizový režim. Pust klukovi krtka a hoď nohy na stůl. Nech ho postavit v bytě bunkr - to ho zabavi na dlouho. A neasistuj mu. Tyhle nesamostatné děcka jsou za trest, ale ony se naučí zabavit se samy. Jen to musí vzejít od rodičů. Já si takto naučila nejstarší a byl to očistec - sama si neumela ani prdnout. Na zelenou rýmu pamycon. A vycházky. Takže chlapa vyhnat s klukem ven - žádné vysedavani v práci. On si totiž ten tvůj muž krizove situace nevšiml. On vidí protivnou ženskou a nechápe proč - z jeho pohledu máš totiž leharo. A ty ho fakt máš- jen v kombinaci s ponorkovou nemocí a otravnym děckem. A to není fajn kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
3.11.19 12:52

Porid mu sourozence :) ne fakt, je logicky, že se nudi, co by asi tak měl pořád sám doma dělat, že… ale jinak doporucuju postupne začít učit samostatnosti. U nás taky funguje říct, ať třeba postaví garáž a já pak přijdu za ním. Někdy na mě přítomnosti trvá, jindy zapomene a hraje si pak sam. A musíš to samozřejmě vyvazovat temi společnými aktivitami. Není ani od věci striktně říct, že teď prostě ne. Není ti dobre, potřebuješ ležet, tak mu nabídni čtení, kreslení, plastelinu, pohádku…něco, u čeho se nemusíš hýbat. I můj 4 letej pochopil, že když mi je blbě, hrát si s ním fakt nebudu. Kdybych měla zlomenou nohu, pochopil by omezení snad i ten nas mladsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat