Úzkostná porucha, psychoterapie koněm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sadkid
Nováček 1 příspěvek 21.11.18 16:42
Úzkostná porucha, psychoterapie koněm

Ahoj, má tu někdo zkušenost s psychoterapii koněm? Jemi 16, mám úzkostnou poruchu (depersonalizaci, derealizaci a začínající deprese). Myslíte že by to pomohlo? Koně miluju, ale nejezdím ani s nima nejsem moc ve styku.
Předem děkuju

Reakce:
Ou
Kelišová 5836 příspěvků 21.11.18 16:49

Pokud máte ráda koně, tak najít si v okolí nějaký menší jezdecký oddíl, kde je důležitá ta péče o koně, spíš než výsledky závodů, by vám rozhodně pomohlo a určitě hledejte cestu, jak to zařídit. Ideálně aby se věnovali přirozené komunikaci s koněm.

To chce ale docela dost odvahy ozvat se někomu, koho neznáte a začít chodit do oddílu, kde už se ostatní znají.

Jako mezistupeň si najděte nějakou víkendovku s koňmi - tam povětšinou přijedou lidi, co se neznají a organizátoři jsou připavení na to, že jim potřebují pomoci se seznámit a vysvětlí základy. A víkend přežijete, i když to bude špatné. Jako další krok jsou pak v létě nějaké koňské tábory.

Na jaře se mrkněte sem - teď tam těch akcí moc není, ale brontosauři občas podobné akce s koňmi dělají a počítají s tím, že jim na akce můžou přijet i lidé trošku křehcí a úzskotí. https://www.brontosaurus.cz/…alendar-akci

Petra67
Kecalka 282 příspěvků 21.11.18 18:03

Nevím, jak při takové diagnóze, ale já jezdím na koni od mala a pro mě to tedy je jasná psychoterapie. Teď po porodu jsem se snažila co nejdříve vrátit ke koním, abych se nezbláznila…člověk zapomene, uvolní se, na vyjížďce někde v lese si úžasně pročistí hlavu. I ta práce je fajn, a ještě lepší je, když člověk natrefí na fajn partu kolem koní (to je někdy oříšek). Ale koně jsou pro mě balzám na duši, takže za mě určitě stojí za vyzkoušení :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >