Reklama

V 11. měsících vstává ve 4 ráno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 14.04.18 06:11
V 11. měsícich vstává ve 4 ráno

Syn má teď 11. měsíců. Kojím už jen ráno a večer, ale syn se stále pravidelně budí kolem 4 hodiny a už neusne. Beru si ho k sobě do postele a snažím se ho tu udržet do těch 6, jinak je ten den prostě strašně dlouhý. Když ho nechám v postylce tak řve jak pominutej. Když mu dám mléko v těch 4, tak už taky neusne. Chodí spát kolem 8. Zkoušeli jsme mu to i posunout, ale vstává stejně. Nemáte nějaký tip prosím? Přejde to? Posune se to? Kdyby vstával v 6 tak bych jásala. Chceme další dítě tak si to všechno nějak nedovedu představit. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 14.04.18 06:22

Jak spi pres den?

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 14.04.18 06:28

S největší pravděpodobností to je jen obdobi a prejde to. Ja s prvním synem cely první rok vstavala nejdyl v 6, spis tak kolem půl 6. Pak se to protáhlo na vstavani po 6 (jupi), pak zase po 5, a ted ve dvou letech konečne tak do 7… mladší ted začíná chytat podobný manýry jakoze v půl 6 uz je uplne happy… no nenadelas asi nic, bud radikálně změnit denní rezim tak aby proste šel spat později, nebo vydržet az z toho vyroste…

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.18 06:40

Tohle byl běžný stav u našich dětí - prostě funguji podle světla/i když v zimě vstávali také dřiv/, ale ne tak brzy. I já s tím mám problém prostě do konce června vstávám podle slunka, pak už se pomalu srovnávám - v červenci se jednak pomalu rozednívá později a já jsem zmožena horkem a ráno se lépe spí.

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 14.04.18 07:04

@-Evka- no my máme blackout závěsy, takže tma jak v pr… ale stejně to nepomáhá :lol:

@Marie432875 radikálně nic měnit nechci, já se špatně přizpůsobuju, takže by to mohlo být (pro mě) ještě horší :lol:

@Verun83 spí dopoledne cca 1h (do obědě nevydrží ani náhodou) a pak odpo zhruba 1,5 - 2h (od 13:30 do 15:00, zhruba okolo)

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 14.04.18 07:21

Moje mladsi tak vstavala rok, od 1 do 2 let. Nepomohlo nic. Pak se to posunulo na 5, coz uz bylo super, tak vstavame vsichni. Do peti jsme se mazlily v posteli, v 5 se tatka chystal do prace, tak sla na nej se starsi zirat, ja mezitim uvarila obed a v 7 jsme meli vse hotovo a mohli vyrazit ven. Proste jsem si tomu prizpusobila den.

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 14.04.18 07:26

@kacakaca no to jo, taky už mám v 7 uvařeno :lol: budu to tedy brát jako období a čekat až to přejde

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 2 inzeráty 14.04.18 07:29

Mela jsem to uplne stejne. Dokud jsem rano kojila, budil se snad cim dal tim driv. Asi se nemohl dockat:) co jsem prestala, do tydne se budil na 7.

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 14.04.18 07:31

Snad je to jen přechodné období, u tak malých dětí to je celkem časté, navíc je teď i dříve světlo takže se to mohlo nahromadit…malá 5 let nyní jako malinká vstávala do dvou let každý den okolo 3-4 max, pak se to zlepšilo že dokonce do 6 :dance:, ALE přes zimu spinká i do půl 8, nyní už zase nejpozději po 6 a tak je to každou zimu a léto…,jediné co mi trochu pomáhá to ranní spaní trochu protáhnout je udělat v pokoji úplně černo aby byla tma co nejdýl, to se pak spinká o hoďku někdy i víc

Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 14.04.18 07:32
@Taurielka píše:
@-Evka- no my máme blackout závěsy, takže tma jak v pr… ale stejně to nepomáhá :lol:

@Marie432875 radikálně nic měnit nechci, já se špatně přizpůsobuju, takže by to mohlo být (pro mě) ještě horší :lol:

@Verun83 spí dopoledne cca 1h (do obědě nevydrží ani náhodou) a pak odpo zhruba 1,5 - 2h (od 13:30 do 15:00, zhruba okolo)

Odpoledne ho vzbud uz po hodine. To mu na odpocinuti musi stacit. Deti vstavaly taky ve 4h. Odpo spaly i 2h. Pak je jsem je zacala budit max po hodine, aby uz byly z postele a pomohlo to.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 14.04.18 07:37
@Verun83 píše:
Odpoledne ho vzbud uz po hodine. To mu na odpocinuti musi stacit. Deti vstavaly taky ve 4h. Odpo spaly i 2h. Pak je jsem je zacala budit max po hodine, aby uz byly z postele a pomohlo to.

Tak tady si dovolím nesouhlasit. To jsem kdysi zkoušela na staršího syna, a noční spanek se mu neskutecne dodrbal…budil se, špatne usinal, na ranní vstavani to vliv nemělo…vydržela jsem to necelé dva týdny a vrátila jsem se k původnímu režimu,,spi jak potřebuješ sám”… :think:

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 2 inzeráty 14.04.18 07:44
@Marie432875 píše:
Tak tady si dovolím nesouhlasit. To jsem kdysi zkoušela na staršího syna, a noční spanek se mu neskutecne dodrbal…budil se, špatne usinal, na ranní vstavani to vliv nemělo…vydržela jsem to necelé dva týdny a vrátila jsem se k původnímu režimu,,spi jak potřebuješ sám”… :think:

Naprosty souhlas. Taky jsem odpo zkousela budit a v noci s nim pak bylo k nevydrzeni.

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 14.04.18 07:53

@Marie432875 ano, souhlasím, čím míň spí přes den, tím je přetaženej a v noci je to pak ještě horší. Také jsem to zkoušela. Byl protivnej už po probuzení, protože nebyl dospalej

Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 14.04.18 08:13
@Taurielka píše:
@Marie432875 ano, souhlasím, čím míň spí přes den, tím je přetaženej a v noci je to pak ještě horší. Také jsem to zkoušela. Byl protivnej už po probuzení, protože nebyl dospalej

No, tak nezbyva nez vstavat ve 4. Casem se to snad zmeni.

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 14.04.18 09:01

Většina mých dětí jsou skřivani, takže tímto obdobím si prošli skoro všichni. Mě to vůbec nevadí, protože jsem stejně nastavená, klidně vstanu ve 4 nebo v 5 hodin, uvařím nebo si udělám jiné věci, s dítětem, které je už vzhůru. Daleko hůře jsem snášela jedno „soví“ dítě, které mělo tendenci usínat k půlnoci a ráno vyspávat. Toto je na houby, dopoledne zabité. Takto brzké vstávání bylo ale přechodné. Dobré je to v budoucnu, protože tyto děti nemají absolutně problém brzy ráno vstát a ihned fungovat. To oceníš, až bude chodit do školky, do školy.

Zkušenost mám tedy opačnou, chtěla jsem předělat „soví“ dítě, kdy já už jsem padala na hubu, stejně to moc nepomohlo, jedině čas. Žádné nedávání spát, buzení odpoledne, tmavé závěsy, nic, jedině čas. Postupem času už neusínala tak extrémně pozdě, ale je jí 9 a pokud může, ráda se navrací ke své přirozenosti. S tím rozdílem, že si večer čte nebo poslouchá písničky ve sluchátkách, ale když se snaží usnout dřív, prý kouká do stropu a usnout nemůže.

Než otěhotníš a porodíš, tak bude spát zase pravděpodobně ji­nak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama