Problém se spánkem u ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 12.04.18 11:21
Problém se spánkem u ročního dítěte

Ahojte :) Mám takový menší dotaz kolik vám spí roční dítě přes den? Vím že takových témat tu je dost, ale zajímá mě jak je to třeba aktuálně. Náš malý poslední dobou toho spí celkem málo se mi zdá. Večer jde spát kolem 19-19:30. Spí většinou vkuse do té cca 6.hoďky, potom někdy usne třeba po hodině, ale jen na pár minut, ale většinou už neusne. Kolem 9.či 10.hoďky už začíná být protivný, tak ho jdu uspat, ale marně (jelikož má asi už víc jak měsíc naučené, že usíná kolem 11.hodiny před obědem) To spí tak hoďku, někdy pár minut navíc(max hodku a půl) Dáme oběd a kolem 3.hodiny je protivný, jde na něm vidět že by spinkal, furt si tře očka, uši, je slabý protože už ani u nábytku moc neustojí apod. Ale když ho dám do postýlky, tak hnedka vstane a kouká, nebo případně rovnou řve. Když ho dám do kočáru, tak to samé. Jediné kde usne je v autě a to ještě až tak po 15min. jízdě. A to je schopný spát i hodinu. Kdybych na něm neviděla že je unavený tak to neřeším že nespí, ale takto se to nedá. Nevím jak to řešit. Zda třeba zkusit to spaní odložit až po obědě, ale pochybuju že do té doby vydrží. Máte s tím někdo taky takové problémy? Nebo napadá vás nějaké řešení? :) Už si vážně nevím rady :nevim: Potom je malý protivný, potom začne být manžel protivný a já bych se asi picla :mrgreen:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 30682 příspěvků 12.04.18 11:26

Dávej ho do postýlky dřív než si začně mnout oči. To už je přetažený a těžko usíná.

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 12.04.18 11:34

@lucenka To jsem právě dneska zkoušela, už začal být kolem 9.nějaký unavený(vstával v 6) ale nechtěl usnout. Jako kdyby měl v sobě nějaký budík, že ještě není 11 a spát prostě nebude :zed:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 30682 příspěvků 12.04.18 11:40
@lolaOV píše:
@lucenka To jsem právě dneska zkoušela, už začal být kolem 9.nějaký unavený(vstával v 6) ale nechtěl usnout. Jako kdyby měl v sobě nějaký budík, že ještě není 11 a spát prostě nebude :zed:

No ale musíš ho dát do té postele než na něm začne být ta únava vidět. Teď víš, že ti vydrží necelé 3 hodiny vzhůru… Tak bych ho dala do postele třeba v 8:45

Hadumi
Extra třída :D 13098 příspěvků 12.04.18 11:51

V roce spal cca 19:30-7:00, pak 10:00-12:00, 15:30-16:30. Denní spánky uspávám v kočárku.

ElucaK
Kecalka 177 příspěvků 12.04.18 12:14

My uz jedeme jen s jednim spankem od 11 mesicu. Ted je dceri 15m. Presne takhle se u nas zacala projevovat neochota spat 2× denne. Zacla jsem nenasilne posunovat dopoledni spani.. Kdyz uz ted ti chodi spat v 11, tak ho udrz. Dej mu v 11 obed a hned potom spat. Ze zacatku se ti treba vzbudi brzy, tak ho zkus hned znovu uspat at spi cca do dvou a to uz by do sedmi do vecera mohl vydrzet… A nebo si da jeste navecer slofika, ale treba po 15 min ho vzbud a casem ani spinkat nepujde. Jinak dcera spi 19:30-7:00 a 12:30-14:00. Nekdy zacina byt protivna kolem desate dopoledne a dela ospalou, to u nas znamena poradnou svacinu, nejake ovoce nebo jogurt nestaci. Vypada to, ze by snedla slona. Nacpe si pupek, uplne ozije a jedeme dal az do obeda ;)

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 12.04.18 12:41

@lucenka Jo takhle, chápu. No zkusím to teda ještě ráno ho dát brzo spát, jsem zvědavá teda.

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 12.04.18 12:42

@Hadumi To ti krásně spinkal teda. Mě v kočáru usne jen v těch 11. To je mu asi jedno jestli spí v postýlce nebo v kočáru. Ale v postýlce spinká déle mi přijde. Jinak odpolední spaní fakt max v autě :(

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 12.04.18 12:46

@ElucaK Jenže na něm jde právě vidět že by spal, ale prostě neusne. Unavený je, ale spánek nehrozí :nevim: Tak podle mě mu ten jeden spánek asi nestačí, nebo nevím. No to jsem právě uvažovala, že bych ho zkusila aspon do té 12-12:30 udržet, ale to už bude tak protivný že asi uteču :D A co dáváš na sváču? Náš malý toho právě taky sní hoooodně. Je schopný sníst celý jogurt, potom nemléčnou kaši s ovocem a zapít to třeba 230ml um. mléka :D

ElucaK
Kecalka 177 příspěvků 12.04.18 13:40

@lolaOV no k snidani ma velky krajic chleba treba se sunkou a k tomu zeleninu a na svacu ma treba jogurt a pul rohliku a cely banan a ve dvanact obed polivku cca dve naberacky a pak drtek druheho jidla a jde spinkat a dostane 150 UM. Cca ve tri ma dalsi obr svacu a k veceri bud co k obedu a nebo chleba s necim a zeleninu a na spani opet UM. A mezi tim klidne bude zobat nejaky ovoce nebo dobroty, kdyz by je mela po ruce.. Je to velky jedlik, nevim kam to dava..

ElucaK
Kecalka 177 příspěvků 12.04.18 13:46

@lolaOV my kdyz prechazeli na jeden spanek tak byla zvykla na dva v cca 10 a druhy cca v 15:30 a u obojiho delala hrozny drahoty. Krasne si lehla, vyzunkla mlicko a tradaa, jde se radit. A takhle to jelo cca 1,5h nez milostiva usnula a ja se mohla na hlavu stavet. Jen kocarek a auto zabirali okamzite, ale v postylce se lepe vyspala. Takze jsem zakrocila, protoze to bylo hlavne o moje nervy, nic nevydrzim :lol: a zacali jsme jen s jednim po obede. Pomalu treba uz v tech 11. To uz byla uplne ko a usnula hned a postupne jsem to posouvala az na obed ve 12 a spanek v 12:30.. A nebo jestli je nejaka sance, zkus ho udrzet rano dele spiciho. Treba cerny zavesy :mrgreen:

lolaOV
Povídálka 29 příspěvků 13.04.18 17:45

@ElucaK Tak tomu říkám pořádný jedlík teda :D To ani náš toho tolik nesní a že toho sní hooodně oproti ostatním :D Tak dneska to bylo zajímavé..vstával v 7:15,kolem 9.už byl protivný, usnul cosik kolem 10. a spal hodinku, potom oběd, kolem 3.už byl zase protivný a ve 4hodiny usnul a spal hodku. Ale v těch 4hod usínal teda s pláčem, furt si třel oči, no hruza. Ráno ho už znova uspat nejde, to jsem zkoušela :D

ElucaK
Kecalka 177 příspěvků 13.04.18 22:09

@lolaOV tak jeste me napada, pokud je to jen nejaky obdobi, tak jestli to neni od zubu? To mi mala taky nemuze usnout, pritom je uplne umordovana, kdyz uz usne, tak uz spi klidne. Trva to treba 14 dni, ani nic nevyleze, jen to poporoste, a je zase chvili klid :nevim:
Tak se drz mamko, snad se to nejak vyresi. Taky tyhle stavy tezko snasim :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama