Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anonymní píše:
@Russet no mozna tam je nejaky psychicky problem z meho detstvi, ale opravdu se nepamatuji.
To může fakt být jen tím, že někdo, nemuseli to být ani rodiče, se nějak špatně vyjadřoval. I nechtěně třeba. Ale na druhou stranu určitý respekt a odstup by asi měl být i u dětí. Já bych ho měla u cizích asi. U vlastního mi to nevadí.
@Anonymní píše:
zas je fajn, ze uz ted vnimas, ze proste i malym detem by melo byt doprano nejaky to soukromi… znam zas kamaradku, ktera snad jeste v 10ti holce kontrolovala jestli to ma umyty spravne… a nema skoro vubec pred ni stud… takovej pro me fakt extrem na druhou stranu…
Jj, učit ji, aby se umyla sama a respektovat její intimitu. Desetiletou holku bych nekontrovala, jen kdyby si stěžovala na nějaký problém.
@Alriga proč by to měl být troll…to je teď tady taková klasika… buď uživatelky reagují negativně, posměšně, urážlivě nebo je to troll ![]()
@Russet v tech deseti letech to uz mi prijde teda zas jina liga
to si nedovedu predstavit. Mozna mas pravdu no, clovek si takove veci kolikrat ani nepamatuje. Je fakt, ze ted bojujeme s nocnikem a moje mama dceri rekla, ze je zla holka a nebude ji takhle mit rada.. Az me to zarazilo. Tak jestli treba nekdy pronesla podobny komentar…
@Salorka dekuji, taky mi to tak pripada. Tohle zrovna neni tema o kterem bych se bezne bavila s kamaradkama
tak
jsem rada, ze se muze clovek takto anonymne zepta
@Salorka s tímhle naprosto souhlasím. Jakmile se objeví nějaké kontroverznější nebo méně časté téma, tak se jedná, dle některých uživatelek, okamžitě o trolla ![]()
Tak já mám trochu divný pocit taky, ale u nás je dcera už starší (3,5 roku) a máme doma miminko, tak hlavně od té doby to vnímám jinak. Asi jak si člověk uvědomí, že už to není úplně malé dítě… Rovnou bych se zeptala, jestli můžu - odkdy se u vás už děti myly samy? Jako mycí houbou už se dcera mydlí sama, akorát ten spodek a vlasy ještě myjeme my, no a taky splachování po namydlení, protože jinak by byla vytopená celá koupelna. Holt asi budeme muset pořídit sprchový závěs… ![]()
@Anonymní píše:
@Russet v tech deseti letech to uz mi prijde teda zas jina ligato si nedovedu predstavit. Mozna mas pravdu no, clovek si takove veci kolikrat ani nepamatuje. Je fakt, ze ted bojujeme s nocnikem a moje mama dceri rekla, ze je zla holka a nebude ji takhle mit rada.. Az me to zarazilo. Tak jestli treba nekdy pronesla podobny komentar…
Proč je zlá holka?!
@Anonymní píše:
@Salorka dekuji, taky mi to tak pripada. Tohle zrovna neni tema o kterem bych se bezne bavila s kamaradkamatak
jsem rada, ze se muze clovek takto anonymne zepta
Nevím, asi není téma, co bych s jednou dětnou kamarádkou neuměla řešit. Ale máme obě kluky podobného věku.
A to si představ, že malým klukům ještě stojí ty jejich tycky. To je teprve mazec…
beru to jak to je, až vyroste, ani jedna z vás si na to nevzpomene. Časem ji naucis mýt se sama… a za chvíli nebudou ani pleny, počkej až ti bude dělat komín s pokadenym kadakem na záchodě, pak si vzpomenes ještě na to, jak bylo hezké prebalovat jen pocuranou pipku ![]()
@Anonymní píše:
zas je fajn, ze uz ted vnimas, ze proste i malym detem by melo byt doprano nejaky to soukromi… znam zas kamaradku, ktera snad jeste v 10ti holce kontrolovala jestli to ma umyty spravne… a nema skoro vubec pred ni stud… takovej pro me fakt extrem na druhou stranu…
Neměla ta dcera kamaradky srostle stydké pysky? Ono se to pak musí docela dlouho hlídat
@Anonymní píše:
@Melodie91 ja jsem to donedavna mela taky tak. Ale proste tim asi jak roste, tak
je mi to neprijemny..
Ja to jako chapu…ja to proste vnimam jako ukol
sama se neumyje a udelat se to musi..verim, ze dcera to nijak nevnima, spis si myslim, ze to bude naopak brzy nepeijemne manzelovi.., ale nejspis to souvisi vsechno se vsim..u nas se chodilo doma nahy, nemela jsem nikdy problem resit s mamou intimni problemy…s holcickou se pusinkujem na pusu, to spouste kidi taky vadi, resp neni prijemne
…ted to nejak prekonas a sama se to casem nauci
s tim se neda nic delat
Zakladatelko neřeš to a dělej to automaticky.My třeba jsme řešili synechii a šlo se na gyndu. Doktor říkal kontrolovat. A to do 7 let! Nebyla jsem z toho nadšená ale je to moje dítě a šlo o zdravotní problém. Je to za náma a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela!
@Verurizeckova píše:
A to si představ, že malým klukům ještě stojí ty jejich tycky. To je teprve mazec…beru to jak to je, až vyroste, ani jedna z vás si na to nevzpomene. Časem ji naucis mýt se sama… a za chvíli nebudou ani pleny, počkej až ti bude dělat komín s pokadenym kadakem na záchodě, pak si vzpomenes ještě na to, jak bylo hezké prebalovat jen pocuranou pipku
Joji synova první erekce mě docela rozhodila z konceptu(manžel se mi fakt hodně smál
), ale taky to beru tak jak to je
![]()
Taky mi to přišlo divný. Hlavně když měl syn 100× denně erekci a člověk mu ještě musel různě ohýbat pinďu aby nečůral z plenky ven.
Teď už se tomu tak maximálně zasmějeme když ráno čůrá v sedě před nočník. Je to dítě a ještě nepotřebuje žádný svůj prostor, soukromí, intimní zónu. Tu ať má až se sám umyje a utře zadek. Nesmíte nad tím tolik přemýšlet. ![]()