Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Nevadil by mi nikdo z nich, pokud by se k dětem choval hezky dle zvyků naši kultury.
@terinka4444 píše:
hele k té slovenštině, fakt mě překvapilo, že jí děti nerozumí. Jako mé dítě a slovenské dítě se mezi sebou dorozumívaly anglicky, to jsem jako zírala. Já proč mluvíte anglicky? Prý my si mami nerozumíme, pochopím každé dvacáté slovo, v angličtině si pokecáme víc. To je pekelný, my dospělí ještě slovenštinu vnímáme v pohodě, ale děti ne, nepřijdou s tím jazykem do stykem a prostě mu nerozumí. A Slovensko fakt berou jako cizinu, stejně jako Německo třeba.
Deti chapu, ze nerozumi 20-40r. lide, tak to opravdu nepochopim.
@carsa píše:
Nevadilo by mi nic a ani, kdyby nemluvil dokonale česky. Moje děti mají spolužáky a kamarády Vietnamce, Číňany, Rusy, Ukrajince, Pakistánce, jsme dokonale namíchaná čtvrťNěkdo umí česky lépe někdo hůře. Navíc asistent mluvící dokonalou britskou angličtinou by byl v naší škole, kde Aj učí Češka, co v životě nevytáhla paty z ČR, dokonalým zjevením
Příspěvek upraven 01.07.18 v 15:44
Ano, ano a ano. Ale asi se to nepočítá, jsem z Prahy. ![]()
Jinak jsem si tu už několikrát všimla, že to, co je v soukromé školce bráno jako pozitivum a rodiče za to platí jako mourovatí, tak v státní je bráno jako důvod tam dítě v žádném případě nedát.
A představa, že by rodiče v mezinárodní školce věděli nebo dokonce řešili, jakého je učitel vyznání, je naivní.
Obě děti chodí do anglické školky, takže kromě českých lektorů pro nejmenší děti jsou tam i rodilí Britové, pečlivě vybraní a se vzděláním, včetně 2 mužů - a děti je zbožnují
a samozřejmě tam chodí spousta děti jiné národností - Číňané, Japonci a další vč. muslimů (poznala jsem podle zahalené maminky). Ale na děti to má pozitivní vliv, chápou, že se někdo liší a je to pro ně normální. Jo a co se týká AJ, dcera se v 5,5 plynule domluví (chodí od 2 a 3/4 roku). A jsme z Prahy ![]()
@Kakachna
Myslim si, ze kdyby statni skolka nebo skola sehnala asistenta, ktery je rodily mluvci, ze spousta normalnich rodicu by byla velmi ochotna, prizpusobiva a prispela klidne na jeho plat, aby mohl ve skolce/skole pusobit. Nedovedu si predstavit, ktery clovek by mel problem, ze maji asistenta, ktery prohloubi detem jazykove dovednosti. Snad jednou tyhle moznosti vice nase MSMT.
@Kelsey Pravidelně tu čtu, že rodiče nechtějí dát dítě do školky, kde je hodně dětí cizinců. Jednou tu byla diskuze, zda by matkám vadil učitel ve školce. Pro naprostou většinu to bylo nepřijatelné a všechny ho hned měly za pedofila. Přitom soukromé školky se chlubí mezinárodním prostředím a muži v učitelském sboru.
@Kakachna
Mame ve skole dva ucitele a zbytek je babinec.
Vic ucitelu, vic muzskych vzoru. Predchazet si je, aby neutekli jinam.
@Kelsey píše:
@Kakachna
Myslim si, ze kdyby statni skolka nebo skola sehnala asistenta, ktery je rodily mluvci, ze spousta normalnich rodicu by byla velmi ochotna, prizpusobiva a prispela klidne na jeho plat, aby mohl ve skolce/skole pusobit. Nedovedu si predstavit, ktery clovek by mel problem, ze maji asistenta, ktery prohloubi detem jazykove dovednosti. Snad jednou tyhle moznosti vice nase MSMT.
V tyhle republice? Půlka maminek by hned sepisovala petici,hlavně na nějakém malomeste ![]()
@Kelsey Mně to i v té školce přijde super. Dělají s dětmi zase jiné věci, než učitelky. Jsem ráda za pestřejší prostředí, dětem to rozšíří obzory. A obzvlášť pro chlapečky je fajn mít kolem sebe i mužské vzory. Si to vem, doma od narození s maminkou, ve školce učitelka, na prvním stupni učitelka, na druhém stupni, když má kliku, tak třeba nějakého učitele má, jinak zase samá učitelka,… chlapa do 15 let téměř nepotká.
@catherine100 píše:
V tyhle republice? Půlka maminek by hned sepisovala petici,hlavně na nějakém malomeste
Přesně. Před pár lety v Praze (je možné, že i někde jinde) vznikaly v některých státních zš bilingvní třídy. Rodiče v nich dopláceli jen za rodilé mluvčí, zbytek byl zdarma. Teď, po stížnostech, už se jde tvrdě po nich, že se nesmí vybírat penízeza předměty v dopoledních hodinách. Pro dobrotu na žebrotu.
@Kakachna píše:
@Kelsey Mně to i v té školce přijde super. Dělají s dětmi zase jiné věci, než učitelky. Jsem ráda za pestřejší prostředí, dětem to rozšíří obzory. A obzvlášť pro chlapečky je fajn mít kolem sebe i mužské vzory. Si to vem, doma od narození s maminkou, ve školce učitelka, na prvním stupni učitelka, na druhém stupni, když má kliku, tak třeba nějakého učitele má, jinak zase samá učitelka,… chlapa do 15 let téměř nepotká.
A co otec, děda, strýc…?
Jinak souhlas, učitelů by mělo byt víc.
@Russet A kolik hodin s takovým strýcem každý den stráví hodin? I toho tatínka děti často vidí hodinku, dvě před spaním. Kolik % z času to tak je oproti času, který tráví s matkou, učitelkou v mš, v zš / vychovatelkou v družině…
měli jsme to tak ve šokolce a máme to tak i ve škole, nikdy by mě nenapadlo, řešit to ![]()
@Kakachna píše:
@Russet A kolik hodin s takovým strýcem každý den stráví hodin? I toho tatínka děti často vidí hodinku, dvě před spaním. Kolik % z času to tak je oproti času, který tráví s matkou, učitelkou v mš, v zš / vychovatelkou v družině…
Můj syn například netráví s otcem hodinku denně. Je schopný ho obstarat, když jsem 13 hodin z domu kvůli práci. S dědou se vidí skoro denně. S druhým jsme strávili dovolenou ![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.