Vánoční (ne)nálada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 08:37
Vánoční (ne)nálada

Ahoj,

zakládám „mírně“ depresivní téma, a to navíc anonymně. Za to se omlouvám.

Potřebuju se vykecat (vypsat) a třeba i slyšet, že v tom nejsem sama a nebo třeba cizí (moje) trápení zvedne náladu aspoň někomu jinému. V podstatě se jedná o hromadu drobností, které se nakumulovaly a já se cítím pár dní před Vánoci pod psa a mám chuť dát někomu mezi oči.

• Včera jsem převlíkla postele, tetelila se, jak se v těch voňavých peřinách krásně spí a dnes mi přijde dcera do postele úplně ledová bez kalhot, to už jsem věděla, která bije, jdu k její posteli a ta je totálně proch…čůraná. Hm, stane se, akorát už jí budou za pár měsíců čtyři a tohle jsem za posledních pár týdnů, kdy je nahromadě (nachlazená, tudíž ze školky doma, ach jo) absolvovala mockrát. Moje chyba, měla jsem si dohlídnout na vyčůrání před spaním, když tatínek zapomíná. Rozhodilo mě ječící miminko. Tak dnes znovu a líp.
  • Syn včera celý den prokňoural a večer prořval - začaly mu růst zuby a do toho chytl taky rýmu od dcery. Nosit, nosit, nosit. 8 kilo, 2 hodiny.
  • V neděli a pondělí jsem lehla a nebýt mojí mamky, která mi pomohla s dětmi, asi by bylo po nás. Zimnice, třes, horečka 39°, zvracení, hrozná bolest kloubů a únava, bolení pravého prsu. Díky za Paralen. V úterý u dr. antibiotika - zánět prsu. Pimafucin na antibiotika - zase dostanu zánět dole.
  • Můj otec = kapitola sama pro sebe. Skoro v 60 letech se z něj stává protivnej chlap, kterýho rozhodí jakýkoliv problémeček a dokáže ho zveličit jako by šlo o národní katastrofu.
  • V sobotu nás čekají Vánoce s dětmi a mými i manželovými rodiči. Proč? Možná proto, že díky otcově poslední dobou protivné povaze nedokážou být naši spolu na Vánoce sami, svou mamku miluju a je to jedinej člověk (kromě manžela), se kterým se cítím uvolněně a svá. Manželovi rodiče bydlí kousek, a tak bylo dle všeobecného mínění hloupé je nepozvat. Ale na upozornění, že u nás se nevečeří klasický smažený kapr s bramborovým salátem, takže budu ráda (!!!) když si donesou kousek pro sebe, aby si pochutnali (a můj manžel si mohl vybrat a dát trochu od toho i toho, holt byl zvyklý celý život na maminčina kapra), tchýně prohlásila, že to nevadí, rádi ochutnají toho našeho a svého si nechají na další dny :pocitac: Tak ještě jednou - byla bych ráda, kdybyste si donesli kousek kapra pro sebe, než zase začnete kritizovat, jak je vaším zvykem naše jídlo nebo se tvářit, jak kdyby snědli hovínko (samozřejmě jsem si v duchu pomyslela a „mamince“ vysvětlila znovu něžně). Od konce listopadu peču cukroví, i pro tchána, který ho miluje a tchýně v důchodu evidentně nemá čas. Tak snad kousek kapra usmažit zvládne. O tom, že se o umístění rodičů starala hlavně švagrová, protože ona chce být na Vánoce s dětmi a chlapem v klidu a sama daleko od všech, nemluvě.

Ach jo, Vánoce miluju, sháním a balím dárečky pro svoje malý miláčky, pustila jsem se i do minizákusků, aby bylo všechno dokonalý, zdobím, uklízím, dělám, co můžu a nakonec mám chuť na všechny křičet, ať mi vlezou na hrb. Ufff. Myslím, že takhle se nás cítí víc. Potřebovalo to ven.

K.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Dana066
Kecalka 356 příspěvků 22.12.16 08:48

A musí být vše dokonalé? Děti jsou ještě tak malé, že tu dokonalost ani neocení. Nic ve zlém. Napeč 3,4 druhy cukroví, vaše nejoblíbenější, úklid v mezích a dál bych se nestresovala. Zvlášť, když jsi nemocná. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 08:48

Hele, jeste neni uplne blbe. Ja jsem si sla 19. v pondeli pro obrazek miminka v 11tt a dozvedela jsem se, ze uz mu nebije srdicko. 20. jsem musela na revizi delohy. Bylo to nase prvni, tesili jsme se s manzelem, jak to oznamime o Vanocich rodicum. Misto toho premejslim, jestli se mi vubec tyhle Vanoce chce neco slavit. Vim, ze kazdy problemy jsou blby, ale co ja bych ted dala za pocuranou postel a horecku. Drz se, bude lip.

svycarka
Echt Kelišová 7602 příspěvků 22.12.16 08:52

To ze jsou deti nemocne je neprijemne, ale zbytek si delas sama :nevim: proc se tak nervujes? proc peces pro tchana? Proc nemate s manzelem vlastni a detmi pokojne Vanoce a s rodinou se nepotkate 25? Nemusis na sebe prebirat odpovednost za tchyni co nepece a za mamku co ma ubrucenyho chlapa. Osobne tuhle honbu za dokonalyma svatkama nechapu - stejne jako moje babicka, bydli jiz sama v Cr a nechtela letos k nam, ze to ma daleko(no z auta nasednout na letadlo je vazne pracne :roll: )ale je stara a chapu to. A stejne pekla 8 druhu cukrovi a gruntovala celej byt a pak na skypu nadava, ze se na to muze vys.rat, ze je uplne schvacena. nepochopim :nevim:
Kazdopadne se hod do klidu, otevri si vinko a nech to plout ;) Tak stastny a vesely :pankac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 08:52

Anonymní 8:48 Promiň, vím, že pro tebe jsou to malicherné problémy (a taky jsou). Je mi moc líto, co se vám stalo. Ale jestli tohle může být aspoň malinká útěcha - zažila to i moje sestra a pár kamarádek, nejpozději do půl roku byly všechny (!!!) znovu těhotné. Hodně štěstí. :hug: K.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 22.12.16 08:55

Snad se ti ulevilo. Delas si to slozite sama, chces dokonalost, kterou stejne nikdo neoceni a ty se strhnes.

PetrVesely
Závislačka 3474 příspěvků 22.12.16 08:57
@Anonymní píše:
Ach jo, Vánoce miluju, sháním a balím dárečky pro svoje malý miláčky, pustila jsem se i do minizákusků, aby bylo všechno dokonalý, zdobím, uklízím, dělám, co můžu a nakonec mám chuť na všechny křičet, ať mi vlezou na hrb. Ufff. Myslím, že takhle se nás cítí víc. Potřebovalo to ven.

Pokud bude maminka vynervená a depresivní tak pohodu Vánoc rozhodně nespraví minizákusky a vygruntovanej byt. Popřemýšlej o tom, co jsou životní priority a o čem jsou vánoce. Nejsou to svátky klidu a lásky? Nikde tam nevidím ani minizákusky ani ukřičenou maminku. Přeji klidné prožití.

iziwolvie
Kecalka 387 příspěvků 22.12.16 09:00

Manžel má od úterý střevní chřipku. Sice už je celkem v pohodě, ale i tak se bojím, aby to ještě nechytl nikdo jinej, hlavně děcka. Nejmladší měl v úterý v noci horečku, teď už jen soplí a kašle, snad z toho nebude zánět průdušek, což se mu už 2× stalo. Nejstarší dostal horečku dnes v noci a bolelo ho ucho. Ráno už si na ucho nestěžoval, ale i tak ho to může chytnout v prostřed svátků. Prostřední dítko se zatím drží, ale aby to od těch dvou nechytla? To bych se divila, spíš si to nechává až na svátky. ☺ Jo a mě zatím jen bolí v krku. Šťastné a veselé. :mrgreen:

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 22.12.16 09:06

Tvoje problémy na mou hlavu… počuraná postel? No to je vážně katastrofa a to ostatní taky. Místo vypisování na webu si radši srovnej vztahy s těmi, kterých se to týká.

„Od konce listopadu peču cukroví, i pro tchána, který ho miluje a tchýně v důchodu evidentně nemá čas. Tak snad kousek kapra usmažit zvládne.“

„Skoro v 60 letech se z něj stává protivnej chlap, kterýho rozhodí jakýkoliv problémeček a dokáže ho zveličit jako by šlo o národní katastrofu.“**

Co to jako je?? Takhle uvažuješ o svých nejbližších? Zamysli se nejdřív nad sebou, než si začneš stěžovat :-) každý je nějaký a Ty nemáš patent na pravdu. Jsi malinko nafoukaná, ne?

Příspěvek upraven 22.12.16 v 09:07

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 09:06

Samozřejmě máte všichni pravdu, Vánoce jsem svátky klidu a pohody. Já se jen dopředu trochu bojím kombinace protivnej děda - urejpaná babka. :) Ano, dělám si to sama, moc dobře to vím, vypustila jsem tady trochu a hned se mi ulevilo. :D Holt kombinace perfekcionistka + po letech práce konečně (!!!) nový, vlastníma rukama postavený, vytoužený domeček a první Vánoce v něm není šťastná. :oops:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 22.12.16 09:08
@Anonymní píše:
Samozřejmě máte všichni pravdu, Vánoce jsem svátky klidu a pohody. Já se jen dopředu trochu bojím kombinace protivnej děda - urejpaná babka.:) Ano, dělám si to sama, moc dobře to vím, vypustila jsem tady trochu a hned se mi ulevilo. :D Holt kombinace perfekcionistka + po letech práce konečně (!!!) nový, vlastníma rukama postavený, vytoužený domeček a první Vánoce v něm není šťastná. :oops:
:mrgreen: :lol: posaď je vedle sebe at si notují a kup si vaječňák :mrgreen:

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 22.12.16 09:09

Ahoj, tak takhle nějak se cítím taky. Bohužel nám se miminko už nějaký ten rok vyhýbá. Ale na letošní Vánoční nenáladě to nic nemění. :mrgreen: denně v práci si jedu ranní a odpolední směny. Mezi nimi stihnout napéct cukroví, nazdobit alespoň obývák a stromek. Stihnout navštívit minimálně půlku rodiny (a to jsme velmi početná rodina),protože jak to bývá za námi nikdo nepřijede, musíte vy za nima jinak posloucháte že se ani neukážete. Takže dnes jedu po ranní směně navštívit tetu a babičku čímž můj maraton návštěv už zdárně končí. Večer domů abych mohla zítra být v práci 12-20 a po zítřejší šichtě udělat salát a obalit řízky. Na Štědrý den jsem totiž do dvanácti v práci, potom jedu domů vyvenčit hafany a hned na to odjíždím rovnou směr tchýně u které každý rok slavíme ne je v baráku úplně sama. Tudíž mě čeká pomáhat i u ní s jídlem a podobně :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: budu šťastná až budou svátky za mnou. A to jsem nemluvila o tom co to každý rok stojí peněz… :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 22.12.16 09:10

Tak jestli je tohle stěžovací diskuze, tak se přidávám, naše miminko má svoji první rýmičku, takže já za sebou 2 probdělé noci a ve dne taky jen nosím (co bych dala za 8 kg, naše dítě má 11 :mrgreen: ) Vánoční úklid odložen na neurčito (ehm na příští Vánoce), snad stihnu upéct aspoň plánovanou vánočku :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 09:13

@adam75 Hele, uznávám, že můj příspěvek může vyznít hooodně blbě. Nafoukaná myslím ne. Ale i když mám oba ráda, vůbec nevíš, o čem je řeč. Cholerický děda, kterého naštvou drobnosti a neovládá se, není žádný med. Tchýně k nám chodí na oběd, i když vidí, že mám na stavbě dvě děti na hlídání, chystám jídlo pro fachmany a celkově to není ideální místo pro děti a my práce nad hlavu. Občas by stačilo se zeptat, jestli nechceme aspoň uvařit čaj, když jsem se vraceli v zimě promrzlí. Místo toho jsem vařila ještě i pro maminku. Vůbec nevíš, o čem mluvíš, tak TOHLE prosím nehodnoť. Na tohle se mi ani nechce reagovat. Kdo nezažil a nezná, nemůže pochopit. A já si chtěla opravdu jen trochu ulevit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 09:15

@Terry1991 Jj, naše prababička je v nemocnici, takže naplánovat návštěvy ještě tam. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >