Reklama

Jak donutit přítelovu sestru aby platila nájem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 15:44
Jak donutit pritelovu sestru aby platila nájem ?

Zdravím ;)
Máme takový problém žijeme s přítelem ve dvougeneracnim domě s jeho rodiči. Jeho máma je cizinka a jeho otec je nevlastní. S přítelem spolu chodíme téměř 7 a pul roku a čekáme rodinu :srdce: Jde hlavně o dům a soužití s jeho rodiči. Dům už je 2 roky v jeho vlastnictví a vzal si letos hypotéku, aby jsme si predelali vrchní patro kde bydlíme ;) bydlela tu dřív jeho sestra. Měla pokoj hned vedle našeho a nebývalá tu často, tak jsme pokoj zrušili a začali rekonstrukci. Mezitím ona porodila dceru a bydlela s jejím přítelem v zahraničí…jenže tam se jí už nechtělo bydlet a pohádala se s přítelem a začala bydlet tady s námi respektive s jejími rodiči dole v patře. Jenže kámen úrazu je to, že ona nechce přispívat na nájem ani korunu žije tu už pres 2 mesice a víme, že oni spotřebují více elektřiny než my…my platíme s přítelem vodu a elektrinu a jeho rodiče plyn…vychází to skoro stejně ta částka…jenže jen do té doby to bylo jakžtakž a neplatilo se nic navíc než sem zacala jezdit jeho sestra na dlouhé víkendy a teď tu i bydli…to se protočí víc vody i elektřiny…jeji přítel vydělává nehorázné peníze a ona jen nakupuje hadry, chodí na kosmetiku, na řasy pořád ke kadeřnici a nemá ani 600 co po ní chceme každý měsíc na nájem. Opakuje jen pořád dokola, že je tu doma a o mě říká že tady nemám co dělat. Přitom dům je přítelův a já jeho přítelkyně tak mám právo tady byt a mít slovo. Mám tu i trvalou adresu. Uz nevím jak ji to vysvětlit že i když „je doma“ tak se musí platit. Poraďte co máme dělat? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 16.12.16 15:49

No ale kdyz bydli dole s rodiči…a rodiče na vás napsali dum, tak by vas 600 vytrhnout nemuselo, myslim.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 15:51

Domluvit si s rodiči, ať oni platí vodu a elektřinu a vy plyn. Budete platit to co předtím a oni ať si to s dcerou řeší.

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 16.12.16 15:54
@Saatine píše:
Domluvit si s rodiči, ať oni platí vodu a elektřinu a vy plyn. Budete platit to co předtím a oni ať si to s dcerou řeší.

Jo, jenže oni čekají rodinu, takže by to bylo nespravedlivý k rodičům.

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 15:55

No jde o to, že máme svůj elektroměr a víme kolik spotrebujeme…A je to o hodně min, než oni a my nechceme za nikoho platit…minuly rok byl přeplatek a to si nechali jeho rodiče a nedoplatky platíme my to je taky nespravedlivý. Mě by také nikdo nenechal bydlet zadarmo…A navíc ona tu bydlí ráda, protoze nemusí nic dělat. My čekáme rodinu a nebudu tady ani po nikom uklizet verandu…uz jsem ji poklizela tolikrát a ona ani nehla prstem…

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 16.12.16 15:56

Preplatek na čem? na plynu? A nedoplatky na čem?

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 16.12.16 15:56

Udělejte si oddělené měřiče na vše, a každý plaťte to, co spotřebujete.
Jinak ty jako přítelkyňe opravde moc slovo nemáš, to snad má tvůj přítel, ne?

A taky by mohlo být zajímevé, jak se stalo, že dům patří 100% tvému příteli…

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 16.12.16 15:58

Tak jestli mate ofiko elektromer, tak si zaridte jeste vodomer a jeďte si na sebe a plyn napul.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 16.12.16 15:58

Vy jste ji vyplatili?

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 15:58
@Saatine píše:
Domluvit si s rodiči, ať oni platí vodu a elektřinu a vy plyn. Budete platit to co předtím a oni ať si to s dcerou řeší.

To by bylo také reseni, děkuji ale i tak by se zase více protopilo..když je tu ona tak se topí víc..

Paoloska
Echt Kelišová 8039 příspěvků 16.12.16 16:00

@Semik01 Myslím, že by to měl v první řadě řešit tvůj partner. Dům je jeho, nejste manželé :nevim:

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 16:00
@jita22 píše:
Preplatek na čem? na plynu? A nedoplatky na čem?

Přeplatek jeden rok za elektřinu a další rok co tu víc začala jezdit na ty víkendy tak nedoplatek..za elektrinu

Šarlota4
Echt Kelišová 9627 příspěvků 16.12.16 16:00

Tvoje svagrovka je mozna vycurana, ale tobe tam nepatri ani kluka od dveri a lprabdu tam zadne slovo nemas. Nejste manzele.

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 16:04
@J_Doe píše:
Udělejte si oddělené měřiče na vše, a každý plaťte to, co spotřebujete.
Jinak ty jako přítelkyňe opravde moc slovo nemáš, to snad má tvůj přítel, ne?A taky by mohlo být zajímevé, jak se stalo, že dům patří 100% tvému příteli…

Dům dostal darem…vlastní merice mu jeho matka vymluvila a strašidla ho tím, že on bude platit víc…ale to si nemyslím! Dala jsem uz do tohoto domu dost svých peněz a chci aby vše bylo spravedlivé. Přítele s tím otravuji pořád řekl mi, že ji o peníze řekne jinak ji vypise z domu…A mimochodem když se řešil přepis domu měl být přepsán na ni ona ho nechtěla…

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 16.12.16 16:06
@jita22 píše:
Tak jestli mate ofiko elektromer, tak si zaridte jeste vodomer a jeďte si na sebe a plyn napul.

Ofiko úplně nemáme je napojeny na ten hlavní…náš elektrikář říkal, že by to bylo hodně složitý že tu byla hrozne udělaná elektřina…ale také me to tak napadlo :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama