Reklama

Babička stíhačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:22
Babička stíhačka

Dobrý večer,
chtěla bych znát jen názor nezaujatých, jestli to přeháním já nebo má matka. Je to osobní, proto chci prosím zůstat pod anonymem. Mám dceru, které bude brzy rok. Moje máma nemá žádné koníčky, chodí jen do práce, pak domů, kde se dívá jen na televizi. Můj otec své koníčky má a doma se zabaví. Denně mi moje máma volá a když to nezvedám, volá mi na skype a pak i manželovi na mobil. Každý den se ptá dokola na to stejné, stále se mi snaží vnucovat, co mám s dcerou dělat, co jí mám vařit atd., mám z toho až pocit, jako by to bylo její dítě a já byla nějaká najatá paní na hlídání. Doma ji tady máme 2× týdně, má klíče, takže zaklepe a hned si klíčema otevírá. Už asi 50× jsem jí říkala, že se mi to nelíbí a že telefony jí už prostě nezvedám z důvodu, že nic důležitého stejně nepotřebuje a mám jiné věci na starosti, než každý den odpovídat stále dokola na stejné dotazy. Dnes tady opět byla a byla jsem na ni už hodně jedovatá, teď mě to mrzí, stejně to ale nebude mít žádný účinek. Má dcera je její jediné vnouče a můj bratr je v cizině a domů nejezdí, tak chápu, že má jen nás, ale mám si to nechat kvůli tomu všechno líbit? Všechno má přeci své hranice, ale nechci, aby byla nešťastná… Říkala jsem jí, ať si třeba čte, to ji kdysi bavilo, ale bez výsledku. Co si o tom myslíte? Jsem docela flegmatik, ale tohle mi přijde už příliš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3036 příspěvků 14.12.16 18:49

Radu mám jen jednu. Buď ráda, že se maminka zajímá a že Ti volá. Spoustu holek tady takové štěstí nemají. :think: Jinak jsem teda nepochopila, co Ti tak strašného dělá, kromě volání a 2× týdně návštěva jediné vnučky…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31673 příspěvků 14.12.16 18:54

Tak mně přijde normální si s mamkou pravidelně volat. Děláme to tak taky.
Asi by mito vadily ty klíče. Ať přijde na návštěvu, ale ne že si hned bude odemykat.

Králičice
Extra třída :D 12966 příspěvků 14.12.16 18:55

Já tě chápu - mě to dělala tchyně :roll: Co ji pořídit nějaké zvířátko? Nebo kurs něčeho, co by ji mohlo bavit? :think:

tumpach
Kelišová 5846 příspěvků 14.12.16 18:57

Ahoj, taky nechapu, tak ti jednou zavolá denně, ma o tebe zajem, návštěva své jediné vnučky dvakrat týdně mi nepřijde moc, je to její jediná vnučka, Ps, pokud nevolá samozřejme pětkrát denně :) :)

Russet
Extra třída :D 10341 příspěvků 14.12.16 18:59

Mně je schopná babička volat brzo ráno nebo večer, ač ví, že uspávám dítě. Taky nechce nic důležitého. Kolikrát chce ještě nemluvícího pravnuka na telefon.
Radu nemám. Snad jen přežít to.
Někdo bude kroutit hlavou, ale ty telefonáty jsou opravdu vždy v tu nejnevhodnější dobu. Když to neberu, tak pak vyčítavě řekne, že jsem to nebrala.
Jak to lidi dělali, když nebyly mobily…

Fazulina
Závislačka 3406 příspěvků 14.12.16 19:02

My si s mamkou taky voláme denně, taky si píšeme denně smsky na dobré ráno a dobrou noc a ještě občas i přes den, co děláme a tak:-). Ale ona neprudí radama. Spíš volám já a ptá se, co a jak, třeba co vařit a tak. Dcerku zbožňuje, ale neradí a respektuje můj názor. Co se týče návštěv, bydlíme dál, takže k nám jezdí jen na nějaké svátky, ale zato já za ní jezdím často, většinou 1× týdně na víc dní:-). Vadily by mi ty klíče, ale pokud bych věděla předem, že přijde, tak ani to ne, asi… Ale moje mamka je velmi aktivné a pořád něco podniká, takže nemá čas na kraviny:-).

Russet
Extra třída :D 10341 příspěvků 14.12.16 19:09

@Fazulina
Když jste naladěné obě stejně, tak to ani jedné nevadí. Ale když nemá jeden tu potřebu denně se kontaktovat, může vyvolávat ty pocity, co má zakladatelka.
Já s mámou takhle úzký vztah neměla.
S kamarádkou si napíšem obden, co nového, pošlem fotky. Kdyby se mnou denně vykecávala po telefonu, bude mě to ubíjet. Se ségrou se vidíme cca 1× týdně a asi dvakrát v týdnu si zavoláme. To je pro mě tak akorát.

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 14.12.16 19:16

Budte rada, ze vola a zajima se, jednou to tak nebude a budete tady psat, ze jste na ni byla kvuli tomu jedovata a co by jste za to dala.
jinak my si taky volame denne, je u nas i 3× tydne, hlavne, kdyz je manzel v praci, aby nas nerusila. Klice ma taky, ale spis je nepouziva.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.12.16 19:19
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
chtěla bych znát jen názor nezaujatých, jestli to přeháním já nebo má matka. Je to osobní, proto chci prosím zůstat pod anonymem. Mám dceru, které bude brzy rok. Moje máma nemá žádné koníčky, chodí jen do práce, pak domů, kde se dívá jen na televizi. Můj otec své koníčky má a doma se zabaví. Denně mi moje máma volá a když to nezvedám, volá mi na skype a pak i manželovi na mobil. Každý den se ptá dokola na to stejné, stále se mi snaží vnucovat, co mám s dcerou dělat, co jí mám vařit atd., mám z toho až pocit, jako by to bylo její dítě a já byla nějaká najatá paní na hlídání. Doma ji tady máme 2× týdně, má klíče, takže zaklepe a hned si klíčema otevírá. Už asi 50× jsem jí říkala, že se mi to nelíbí a že telefony jí už prostě nezvedám z důvodu, že nic důležitého stejně nepotřebuje a mám jiné věci na starosti, než každý den odpovídat stále dokola na stejné dotazy. Dnes tady opět byla a byla jsem na ni už hodně jedovatá, teď mě to mrzí, stejně to ale nebude mít žádný účinek. Má dcera je její jediné vnouče a můj bratr je v cizině a domů nejezdí, tak chápu, že má jen nás, ale mám si to nechat kvůli tomu všechno líbit? Všechno má přeci své hranice, ale nechci, aby byla nešťastná… Říkala jsem jí, ať si třeba čte, to ji kdysi bavilo, ale bez výsledku. Co si o tom myslíte? Jsem docela flegmatik, ale tohle mi přijde už příliš.

Já Vám rozumím, od doby co mám děti tak taky nesnesu rady od kohokoliv z rodiny. A podle mě stačí jeden telefonát týdně, u nás se navštěvujem ob víkend. A je to super, ten klid. Ač s Vámi soucítím, neporadím… Možná snad by mohl pomoci Váš tatínek, aby mamce domluvil… :nevim:

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 19:33

Chapu te! Zalezi totiz a mnoha vecech. Volat si s mamou a poklabosit denne je ok, pokud to vyhovuje obema stranam, ale nevyzadane rady a stihackovani po manzelovi atd.by bylo i pro me prilis. Stejne tak navstevy 2× tydne ok, ale chtela bych je ohlasene, stejne jako hlasim ja, ze prijedem.

A rada? Padla tu uz dobra-co ji poridit pejska, kocku, andulku? Nebo dat k Vanocum nejaky zajmovy kurz-vareni, pleteni, patchwork…Treba ji to chytne. A co nejake kamosky, ma?

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 19:36

Zakladatelko já ti rozumím. S mamkou si píšu denně jenom když jsme někde v cizině, ale když jsme doma v normálním režimu, tak frekvence 1× za dva týdny návštěva a den předem smska nebo telefonát. Máme to obě nastavené stejně, ani ona ani já jsme nikdy na nějaké vykecávání po telefonu nebyly, s tátou to samé. Klíče má, ale když jsme doma, tak zvoní. Vy to s mamkou máte každá jinak, ale jestli jí to lze nějak citlivě říct…nevím.

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 19:45

Jo a jeste mala rada-snaz se ji neurazit a nezapudit-az ti dite povyroste, bude to milionova babicka na hlidani, kterou by ti mohli vsichni zavidet ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 19:46

Někdy volá i 2× denně a když říkám, že se ptá na to stejné tak tím myslím vážně pořád to stejné dokola, je to tak každý den v měsíci poslední rok. Vím, že jednou přijde doba, kdy bych byla za telefonát ráda, ale tohle je už na zblbnutí, trpělivě jsem jí vždy odpovídala, ale už nemám sílu, dost, že práce kolem dítěte je ta stejná práce dokola, jsme obě jiné typy, já optimista a ona strašný pesimista, když řeším nějaký problém, tak mě akorát více zdeptá, než aby mi nějak pomohla. Když jsem šla na plánovaný císařský řez, tak jsem jí volala, až byla dcera na světě, jinak by mě úplně vystresovala. Zvířata doma má. Manžel už taky naznačil, že to začíná přehánět a že když je u nás doma, tak je s malou jak utržená ze řetězu. Kdyby přišla 1× týdně a volala aspoň obden, tak jsem spokojená, ale nedá se s ní domluvit.

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 14.12.16 19:49

A ja teeb naprosto chapu.Ja kvuli klidu se odstehovala 2 tis km od matky. I to je malo. Stejne si jezdi. A kdyz vola, tak porad jen vycitky, ze mam napsat aspon 1 sms denne. A proc???Dela to ona, pise, co della? NU, ja by o to ani nestala.JA povazuji to za manipulaci a diktaturu. Nelibi se mi, ze okupuje moji domacnost a zahradu, kdyz je tu na navsteve.NE v tom smyslu, ze si navari, uklidi, hraje se s detmi.Ale v tom smyslu, ze vse musi byt podle ni:nejet televize. Chodit v papucech. Uvarit ji kafe, caj a ptat porad, zda neco nechce. Vyslovene ji rekla, at si vezme z lednicky, co chce. NEmuzu si chodit za ni a ptat porad, a nedej boze, ze se urazi. Nesmim detem vynadat, zvysit hlas. V jednem kuse na mne rvala v detstvi, ale ted je VZORNA. Komanduje, co se ma udelat:kouplena a to a vono. Neslysi, ze nase finance nedovoluji vse, co by se chtelo. Vybira i barvu zdi.Muj nazor stoji za H. A to mi vse vadi.Ona at zije svuj zivot. Nasekala chyb, i to, co se mi osoobne take nelibi, ale ja ji nereknu nic.Neni to ma vec a nejsem soudce. Kazdy zije, jak muze, podle moznosti.Jo,a nesmime lehnout odpov=cinout u televize vecer, po praci. Lezet se ma jen v noci posteli.Ale ja jem u sebe doma.Mame to tak. I pes nas ji vadi.Pes na gauci???Ano, je cisty, a odcerveny a je to clen rodiny. Morce na ruky?Hruza.Fuj.
TOhle ja nechapu proste. Vrchol byl, kdyz ja odjela do prace, vratim se a doma…prestaveny nabytek. :zed:
Delam to ja u ni doam? Ani by mne to nenapadlo.Ctim soukromi. Proto jsem z takovych navstev otravena a nechci je.
Chapu, proc ti vadi chovani matky.
Mit ja ji tak blziko, tak reknu vse narovinu. I at se urazi, to je jedno.Musi chapat, ze nejsem dite, ale dospela skoro stara baba. A uz cas, kdy ona mnou mohla mavat-utekl. respektovat jeden druheho ve vsem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama