Reklama

Těžkosti s prarodičema

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 01:07
Tezkosti s prarodicema

Ahojky omlouvam se za anonymitu ale je to pro me takove da se rict neprijemne tema. Mame 20.mesicni holcicku, nasi ji obcas hlidaji ikdyz s autistickym synem to nemaji lehke, problem nastava u tchyne a tchana za tech 20.mesicu ji meli podotykam pouze na den asi petkrat na nic nikdy. Nevim jestli me to ma mrzet nebo stvat. Samozrejme ze nepotrebuji sve dite nekam davat, ale nekdy mi proste prijde, ze delaji vsechno proto aby tu vnucku si pujcit nemuseli. To jednou jedou do obi podruhy na trhy potreti do mesta po ctvrty na vylet. Pokazdy neco. Ja vim, ze uspavani ty nasi ulicnice neni zadna hitparada, ale zaroven jsem snad xkrat rikala, ze ji odpoledni spanek zas tolik nechybi. I na manzelovi vidim ze ho to stve. Jenze on jim nic nerekne a ja uz tuplem ne. Nejhorsi je, ze se strasne divej ze mala na ne reaguje skoro jak na cizi, no neni divu kdyz je vidi jednou tejdne na dve hodky, kdyz to vezmu fakt optimisticky. Ja na to nemam silu jim vycist, ze mi pripada, ze je to vnouce nejak moc nezajima. Navic tchyne ma naprosto jine nazory ohledne deti a ja nevim jak ji vysvetlit, ze to je me dite, a ze ji chci vychovavat tak jak ja uznam za vhodny, vecne se prem kolem jidla, ze oni davali vsechno parky lizatka susenky, mne se to nelibi, parky jspu humac at uz si rika kdo chce co chce, lizatka tuny cukru a ecek a susenky jskbysmet. Nebo ze spi v pytlicku, spi hezky celou noc pokud ji netrapej zoubky a neni ji sest aby to bylo nejak trapny, ze nechodi na nocnik, ustavicne zkousim ji nechavat bez jenze to mi pak pocura celej obejvak a ja muzu celej vecer jen prat, ze manzel chodil od roka, jo protoze ho davala co hodinu, no jo ale ona na nocniku nevydrzi a to vi i manzel moc dobre pac to na jeji popud zkousel…Achjo ma to nekdo taky tak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5409 příspěvků 9 inzerátů 17.12.16 02:02

Mám to hodně podobně. Rezignovala jsem. V rámci zachování vlastního duševního zdraví se návštěvám vyhýbám. Dcerku neustále kritizují a poukazují, že tatínek na tom byl jinak. V roce chodil na nočník, usínal po položení do postýlky, tchýně měla doma neustále uklizeno… Když už přijedou na návštěvu, dcerky si skoro nevšímají a raději debatují o politice. Na druhou stranu si stěžují, že s vnučkou nemají vztah, protože ji k nim málo vozím. Sami za ní nepřijeli nikdy, i když jsem je zvala. Nemám na tvoji situaci radu, sama se v tom plácám. S manželem se mi na to téma nechce mluvit, přece jen jsou to jeho rodiče a některé věci nevidí. Ale ten rozhovor mě stejně brzy nemine. Radu nemám, jen soucit a pochopení :kytka:.

Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 17.12.16 02:17

Já syna prarodičům „nepůjčuju“ :-) Býváme tam na návštěvě nebo oni dorazí k nám, párkrát babi hlídala a já byla doma (buď jsem uklízela nebo mi nebylo ok). Ale abych ho tam šoupla na celý den, to jsem ještě neudělala. Z mé strany má jen dědu, vozíval ho v kočárku a teď mu slibuje, že ho naučí lyžovat, až povyroste.
S jídlem se nemusím bát, nedávají mu, co já nechci. Když mu dá sladkost, nedělám z toho vědu, přežila bych i párek. Ale většinou mà vzorně napečeno. A dobrou polévku k tomu.
Možná až začnu chodit do práce, budu pomoc potřebovat, ale jinak se zvládneme u syna prostřídat nebo ho bereme sebou. Na noc ho nechàvat jinde než doma zatím nechci. Až si sám řekne, že by chtěl přespat u babičky.

Halamka
Závislačka 3456 příspěvků 17.12.16 05:30

Moc nerozumim, na co si stezujes?
Na jednu stranu, ze si malou neberou na noc a na druhou, ze te nerespektuji a delaji si to po svem.
U nas tchyne nejevi zajem vubec, pokud bych se neozvala, tak vnucku nevidi klidne rok a bydli 15.min od nas a potom si stezuje, ze ji vubec nevidi. Ale zajem zadny. No ja ji dceru nutit nebudu.
Myslim, ze u vas je to v pohode, na to, kolik male je.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 17.12.16 05:47

Na jednu stranu chces, aby ti dite hlidali, na druhou ti vadi, ze nerespektuji tvoje pokyny. Oboje holt u tvych prarodicu nejde. Souhlasim s tebou, ze prarodice by meli respektovat pokyny rodicu ohledne vychovy a vyzivy, ale kdyz toho nejsou schopni, tak jim dceru na hlidani nedavej. Bud vzdy v jejich pritomnosti s ni a tak dohlidnes, ze vychova probehne podle tvych predstav.

vendulaaa
Závislačka 4890 příspěvků 17.12.16 05:55

Podle mě se zase tak moc nestane, když jednou za čas někdo děcku dá párek nebo sladkost. A v rámci hlídání od babičky bych to i brala… Tak často s tou babičkou zase nebude, aby jej ty věci nějak formovaly nebo otrávily :roll:
K ostatním věcem mám jednu odpověď: „nám to tak vyhovuje, babičko, ale když budete hlídat malou, klidně ji zkuste učit na nočník nebo spinkat jinak, budu jedině ráda, když se vám to povede“.
Ona babička sama zjistí, co jde a co nejde. A pokud malou naučí na nočník, tak ti jedině pomůže, ne?
Jako co je za problém moc nevidím. Všechno je to o toleranci a schopnosti přiznat si, že když od někoho něco chci (hlídání), tak musím i něco dát (volnost v rozhodování).

beruska9
Extra třída :D 10564 příspěvků 17.12.16 07:18

Mno tak prarodice nejsou jaksi povinni hlidat a uz vubec ne pres noc :nevim: A pokud kazde hlidani pro ne znamena konflikt, tak se jim ani nedivim, ze se do toho nehrnou (tim nerikam, ze by te nemeli respektovat, to by meli, ale zname to, ze…)

forstella
Závislačka 2725 příspěvků 17.12.16 07:43

Muzu se zeptat kde je teda problem? Na jednu stranu chcete hlidani a na druhou vam prarodice nevyhovuji v pristupu k dcerce a jeji vychove. Tak jim to nenute. Nase dcerka byla hlidana na noc poprve v 24 mesicich- u prarodicu byla na noc 1× u mych rodicu 2× a je ji 28 mesicu. Ne kazdy je muze zblaznit z maleho ditete.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 07:51

Koukam, ze je hodne podobnych pripadu, na noc bych jim to ani nenutila, na to mam svoji mamku, ta se neboji a mala je u ni zvykla kdyz bydlime v jednom baraku. Spis me mrzi, ze jiny vnouce mit nebudou krom male a kdovi jednou treba jeste jedno chtit budem, ale na to se spolehnout nemuzou. Ztraceji cas, ktery se jim nikdy nevrati, ty chvile kdy je takhle malinka utecou :( ze ji daji domaci buchtu to mi nevadi, ani prisolenou polivku, ale jsou proste veci ktere razantne odmitam, nechci ji je zatim ucit vubec ochutnat. Je to par veci ktere se omezit rozhodne daji. Misto parku maji pripravenou sunku to beru. Ze ji budou zkouset na nocnik mi taky nevadi at zkousej ona jim predvede to samy co vsude :-D a ze ji daj spat do postele pod perinu to mi je taky vcelku fuck, ale proc mi proboha vycita jak to delam doma?

Barinec
Kecalka 255 příspěvků 17.12.16 08:06

Mame to podobne, syn 3 roky, k babicce/tchyni nechce, jenze ona si predstavuje, ze ji ho oblecu, vyzvednu ze skolky a predam bez reci na ulici jak psa. Tento tyden jsme delali divadlo pred skolkou, on ji videl a utikal, dokonce mel i takove ty litostive slzy bez kriku, ale bylo videt jak je smutny. Snazila jsem se ho presvedcit vysvetlovanim, ona jen stala a vubec se neangazovala. Cele to trvalo asi 20 minut a kdyz uz jsem se rozhodla, ze pujde domu se mnou, syn si vzal medvidka a sel. Sice jak na popravu, ale sel. Bylo mi ho strasne lito. Od tchyne syna vyzvedaval manzel a rikal, ze byl spokojeny a hral si. Tak nevim, co si o tom myslet. Spis mam dojem, ze se syn smiril, ze tam je a tak si alespon pohral a taky se beztak prejedl sladkostma, protoze druhy den mel mega srajdu. Taky nevim jak situaci resit, vim ze tchyne se synem moc nemluvi a nevysvetluje. Jednou mu doslova vyrvala z rukou zvonek, co mu dala, protoze s nim zvonil, syn nechapal a rekl ji, ze je na ho.vno a oba mu rekla, ty jsi taky na ho.vno. To jsem zas zirala ja a nevedela jak zareagovat. Manzel vi, ze to neni idealni, ale promluvy nezabraly. Takze je to proste na nich, jaky si vybuduji vztah s vnukem.

scentini
Závislačka 3398 příspěvků 17.12.16 08:07

Ja teda o hlidani od tchyne netouzim. Tchyne mela dceru asi 3 krat na cely den, kdy spolu byly samy. A moc dobry pocit z toho nemam, ani me tak nejde o jidlo, ale o pristup j dceri. Myslim, ze dceru peskuje a je takova chladna. A to se mi nelibi, dcera je zlata a nepotrebuju aby ji furt peskovala. Nastesti se tchyne do hlidani nehrne. Dceru na noc nechce natoz treba na vikend. Moji rodice hlidaji treba jednou za tri mesice na noc. My jdeme do kina atd. Jinak se s partnerem v hlidani male stridame. Nebo i hlida muj bracha. Ten to s dcerou umi.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 17.12.16 08:09

Zakladatelko, spravne jsi napsala, ze je to tve dite, tak se starej. Prarodice nemaji povinnost ti ho hlidat a ty se za to na ne nemuzes zlobit :nevim:
Nelibi se ti babicciny vychovne metody, ale vnucku bys ji soupla klidne na noc. Trochu vycuranost, ne? ;)
Cele mi to zase prijde jako averze vuci tchyni, nic jineho. Nebo se pletu?

Ach jo, jednou budu mit dve snachy. Snad budou normalni.. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 08:17

To zas tak neni pravda vycuranost. To je spis o tom ze mi je z toho do place, kdyz vidim, ze jim staci ji mit na hodku a tim to hasne, ja u babicek taky poradne nikdy nebyla a nemam s nima tak hezkej vztah jako mamka se svou babickou. Navic jim vadi, ze je mala bere skoro jak cizi jenze za to si muzou sami kdyz to tak nechtej maj s tim neco delat. Uz davno jsem to vzdala, jen je to proste smutny kdyz vidim jak s moji mamkou ma pekny vztah a s nima ne.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 17.12.16 08:27
@Anonymní píše:
To zas tak neni pravda vycuranost. To je spis o tom ze mi je z toho do place, kdyz vidim, ze jim staci ji mit na hodku a tim to hasne, ja u babicek taky poradne nikdy nebyla a nemam s nima tak hezkej vztah jako mamka se svou babickou. Navic jim vadi, ze je mala bere skoro jak cizi jenze za to si muzou sami kdyz to tak nechtej maj s tim neco delat. Uz davno jsem to vzdala, jen je to proste smutny kdyz vidim jak s moji mamkou ma pekny vztah a s nima ne.

Tak si tim nekaz zivot a dcerka si to sama prebere, az popadne rozum :nevim:
A je to presne, jak tu nekdo psal. Ne kazdy prarodic je automaticky priposrany z maleho ditete. Tvoje dcera ma jednu milujici babicku, ber to tak, ze nektere deti nemaji zadnou. A nech tchyni zit :mrgreen:

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 17.12.16 08:29

Já mám Teda super tchýni, sice nehlidaji, ale názor na výchovu máme jiný. Vyslechnu si ji a dělám si to po svém, je to moje dítě. Občas pohlídá, ale musím uspat a u nás. Malej ještě nikde jinde nespal. Je mu 20.mesicu. Nadruhou stranu mi to přišlo líto, že nespal u nich jenže proto jsem si ho přece nedělala?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama