Reklama

Vaření máku - prosím radu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

z1908
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 23.02.18 20:30
Vaření máku - prosím radu

Dobrý večer. Prosím o radu a předem se omlouvám za hloupý dotaz. Syn má rád k jídlu šišky mákem. Udělat šišky není problém, ale s tím mákem mám problém. Koupila jsem mletý mák, na chvilku dala do mléka a povařila. Syn říkal, že je tvrdé. Já to nejím a ani nikdo, koho jsem se ptala to nevaří. Prosím tedy o PODROBNÝ popis toho jak uvařit mletý mák ze sáčku, aby byl dobrý - měkký. Nejlépe postup jako pro „blbce“. Předem děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 23.02.18 20:35

Já nevím, ale já nevarila. Posypat mletým mákem, moučkovým cukrem, přelít madlem, hotovo. :nevim:
Mák jsem vařila jen jako náplň do buchet.

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 23.02.18 20:40

A on chce plněné šišky, takové jak se někdy prodávají v polotovaru? My je děláme doma obyč. jen sypané, ale nějak si neumím představit tvrdý uvařený mák, maková náplň je maximálně suchá, tak přidat víc mléka, ale tvrdá? :nevim:

warita
Echt Kelišová 7768 příspěvků 23.02.18 20:40

Mak se nevari, mak se mele. Pak smichat s cukrem, poli maslem Hotovo!

lachtanice86
Kelišová 6082 příspěvků 23.02.18 20:40

Na sisky s mákem ten mlety tedy nikdy nevarim. Posypu, přidám cukr a zaliju máslem.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 23.02.18 20:41

Znám spařený mák mlékem pouze jako náplň do buchet. Šulánky sypu mletým mákem, cukrem a poleju máslem.

vokishka
Extra třída :D 12614 příspěvků 23.02.18 20:50

On ten kupovaný mletý mák je takový tvrdší. Asi to dělá ten cukr, co je tam přidaný, křupe. Nejlepší je mít mlýnek na mák a sama si umlet.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 23.02.18 20:54
@z1908 píše:
Dobrý večer. Prosím o radu a předem se omlouvám za hloupý dotaz. Syn má rád k jídlu šišky mákem. Udělat šišky není problém, ale s tím mákem mám problém. Koupila jsem mletý mák, na chvilku dala do mléka a povařila. Syn říkal, že je tvrdé. Já to nejím a ani nikdo, koho jsem se ptala to nevaří. Prosím tedy o PODROBNÝ popis toho jak uvařit mletý mák ze sáčku, aby byl dobrý - měkký. Nejlépe postup jako pro „blbce“. Předem děkuji za reakce.

mák se nevaří - nejlíp když si ho umeleš sama - kupovaný mletý je hrubý…
pokud ho chceš jako náplň tak spařit horkým - vroucím mlékem.. jinak stačí mák smíchat s mletým cukrem + na ovonění badyán a skořici..

mary.27
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 23.02.18 20:59

Já tedy ten mák z pytlíku vysypu do hrnce, přileju mléko, přádám lžíci cukru a vařím, když se tekutina zredukuje, vypnu a servíruji…

mary.27
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 23.02.18 21:01

2 hrnky mletého máku
1,5 hrnku mléka
hrst rozinek
svařit do husta za stálého míchání, následně vmíchat cukr (podle chuti).

mary.27
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 23.02.18 21:02

Ale používím mák mletý v pytlíku, ten nemletý je jen na posypání pečiva… :think:

Malaga
Generální žvanilka 24605 příspěvků 23.02.18 21:08

Na šišky mák nevařit…svařuje se jen jako náplň do buchet
a přesně jak píšou holky - namlít svůj, bude mnohem lepší než z obchodu, namel si ho víc a můžeš ho dát i do mrazáku, aby ti nežluknul…i když jestli to má syn rád, tak to ten mák ani nestihne

z1908
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 23.02.18 21:39

Ahaa…tak to moc všem děkuji za informace. Mlýnek na mák je nějaký speciální?
Jinak jedná se o šišky posypané mákem. A polotovar kupovat nechci, dokud mám sílu, tak mu to chci dělat domácí. Jednou za čas :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44479 příspěvků 23.02.18 21:42

Mlety mak varim pouze, kdyz potrebuji napln do listovych satecku.
Na posyp se micha - mlety mak a cukr moucka. A na taliri zalit maslem.
U nas ve skole daji rozpustit maslo a pridaji olej, tim prelivaji.

Malaga
Generální žvanilka 24605 příspěvků 23.02.18 21:43

Jj mlýnek na mák je speciální, ale dá se normálně koupit a možná ho má i vaše mamka nebo babička ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >