Reklama

Varlatka pouze ve vodě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:25
Varlatka pouze ve vodě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám skoro 5 letého syna. Varlatka nemá v pytlíku.. pouze v teplé vodě. Jinak mu je přes den prostě nikdy nenahmatam… Vadí to nějak? Setkal se s tím někdo? Jak se to řešilo? Nebo klesnou v pubertě? Děkuji

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 07.10.18 20:30

Petileteho syna neosahavam, sestoupeni varlat resil pediatr jiz v kojeneckem veku. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:32

@Svistice naše Dr právě nikdy toto nekontrolovala nebo sem si toho nevšimla… Ve 3 letech na prohlídce nic nenahmatala. Tak mi řekla že to mám já kontrolovat. Při další kontrole sem jí řekla že je má pouze ve vodě řekla že ok.. ale nějak se mi to nezdá, aby je měl jen ve vodě jinak vůbec

NikčaTrub
Stálice 53 příspěvků 07.10.18 20:34

ahoj, já myslím, že mu jenom občas někam putujou, můj syn je něměl sestouplé od narození, do roka mu levé sestoupilo samo a 2 mu ve 2 lechech stahovali v motole, myslím že by si toho tvůj pediatr všimnul, kdyby je nenahmatal dole ale treba někde výš v bříšku, to by vás poslal na ultrazvuk a doporučiil co dál, jinak nám dr říkal, že je nejlepší to udělat do roka a půl dítěte. V pozdějším věku - dospělosti by z toho ztraceného varlete mohl být nádor

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:37

běž s ním co nejdříve na urologii;varlátka by měla být stažena nejpozději kolem 3 let věku.A hrozí v takových případech ještě jeden problém - rakovina varlat.
Můj syn neměl sestouplé jedno varle,do těch 3 let jsem mu ho nechala operativně stáhnout; v 25 letech se u něj objevila rakovina varlat -a právě to může ale i nemusí souviset s tímto problémem v dětství,to ti ale žádný doktor jasně neřekne.Načetla jsem si proto tenkrát toho dost ohl.té rakoviny,a toto jsem se tam dočetla.
Takže až bude synek trochu větší,upozornit ho,že jakmile v těch místech ucítí nějakou nezvykloou bolest,píchání,at jde okamžitě k urologovi.
Syn to tenkrát odkládal,podce­noval,ale naštěstí ho tam tenkrát dotlačila jeho slečna,její sestra si rakovinou prošla a bohužel to špatně dopadlo v jejím případě.Šel tenkrát tedy na urologii,lékař projel varlata sonem,sdělil mu jasný ortel a do dvou dnů byl po operaci,ted už má po ní několik let a dobrý.

sirikit
Nadpozemská drbna 25117 příspěvků 07.10.18 20:37
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám skoro 5 letého syna. Varlatka nemá v pytlíku.. pouze v teplé vodě. Jinak mu je přes den prostě nikdy nenahmatam… Vadí to nějak? Setkal se s tím někdo? Jak se to řešilo? Nebo klesnou v pubertě? Děkuji

https://www.wikiskripta.eu/w/Sestup_varlat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:39

Řešili jsme stejný problém nedávno s našim sedmiletým. Byli jsme i na dětské chirurgii (poslala nás tam naše pediatrička) a byla nám doporučena kontrola, ale pouze vizuální. V našem případě jakýkoliv náznak sáhnutí vede k tomu, že se varlátka schovala a též nejsou nahmatatelná. Když beží nahatý např. do vany, várlata má obě dole. Byli jsme na kontrole asi třikrát a pak nás paní doktorka propustila s tím, že je pouze více lechtivý. Anonym - kvůli synovi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:41

Ještě jsem si uvědomila, že nám bylo doporučeno stahování. Ale musel to dělat sám několikrát denně, např. když šel na wc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 20:42
@NikčaTrub
@Anonymní píše:
běž s ním co nejdříve na urologii;varlátka by měla být stažena nejpozději kolem 3 let věku.A hrozí v takových případech ještě jeden problém - rakovina varlat.
Můj syn neměl sestouplé jedno varle,do těch 3 let jsem mu ho nechala operativně stáhnout; v 25 letech se u něj objevila rakovina varlat -a právě to může ale i nemusí souviset s tímto problémem v dětství,to ti ale žádný doktor jasně neřekne.Načetla jsem si proto tenkrát toho dost ohl.té rakoviny,a toto jsem se tam dočetla.
Takže až bude synek trochu větší,upozornit ho,že jakmile v těch místech ucítí nějakou nezvykloou bolest,píchání,at jde okamžitě k urologovi.
Syn to tenkrát odkládal,podce­noval,ale naštěstí ho tam tenkrát dotlačila jeho slečna,její sestra si rakovinou prošla a bohužel to špatně dopadlo v jejím případě.Šel tenkrát tedy na urologii,lékař projel varlata sonem,sdělil mu jasný ortel a do dvou dnů byl po operaci,ted už má po ní několik let a dobrý.

!!!! Tak teď syn ležel pod peřinou… V leže sem nic nenahmatala ale v tureckém sedě ano… Je to tedy v pořádku… Když stojí také nic nenahmatam… Jen v tom tureckém sedě…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:04

ZAKLADATELKA: !! Tak teď syn ležel pod peřinou… V leže sem nic nenahmatala ale v tureckém sedě ano… Je to tedy v pořádku… Když stojí také nic nenahmatam… Jen v tom tureckém sedě :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >