Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Ještě teda přidám. Miluju bryndzové halušky a veškeré mléčné výrobky. Hlavně teda sýry, jogurty, kefír, mléko, smetana. Moc nemusím tvaroh a to ani v buchtach. Navaluje se mi z debrecinskych párků, některých paštik a teda ještě že slaných tyčinek a preclíku.
Pokud to teda nejsou ty preclíky v čokoládě ![]()
@Pears206 píše:
U nás na dvou posezeních dělají domácí a kynuté. Ne polotovar. Langoš velký jak kolo u vozu, základ s česnekem stojí 35 Kč. Se sýrem a kečupem 48 Kč. O jeden langoš se podělí 2 děti. Za mě OK, proč bych se s tím crcala doma.
no jasně, taky jsme měli od stánku obří za pade, ale ted poslední zkušenost, zoo Jihlava malej za 70kc a pak jsme byli na výletě v okolí ceskyho ráje a taky lagos za 70,malej
Musím říct, že je to fakt zajímavá diskuze. Nikdy by mě nenapadlo, že k tolika skvělým jídlům můžou mít lidi až fyzický odpor.
Ale mám pro to pochopení. My s manželem a starší dcerou máme např. rádi zelí. Dělám odjakživa a často. V jakékoliv formě - kysané, sladkokyselé, červené, zelné saláty, coleslaw… Ale mladší dcera to nepozře. Jen coleslaw sem tam sní. Od mala dělala scény, když ve školce na jídelníčku bylo psané zelí. Doma odmítá vyjít z pokoje, když cítí, že ho vařím.
A jsem si jistá, že jí to už vydrží prostě navždy.
Nemám ráda sladkoslane kombinace jako rohlik s marmeládou, ananas na pizze je naprosto odporný nebo precliky v čokoládě…nejim ani sladke obedy -nakyp, knedlíky.
Jsem vybirva dost, do restaurace nechodím, preferuji domaci jidlo. Best jakékoli testoviny, steak s domácím hranolkama, bramborova kase..
@JanaK8 Jak píšeš s tím rohlíkem a marmeládou, tak by mi nevadilo, pokud ten rohlík nebude ještě posypaný solí, to vždy olupuju, i ze slaných tyčinek. A vždy nejdříve namazat máslem, pak medem či marmoškou, jinak mi to tak nechutná ![]()
A přitom teda jsem si vzpomněla, tak napíšu, nepozřu nutelu, nechutná mi to. Je to přeslazené, strašně mastné. A navíc, ten palmáč plus nějaké ty další druhy cukru, prostě ne ![]()
Co mě ale napadlo v návaznosti na tvůj příspěvek, že mě nejde dohromady třeba káva a k tomu rohlík či chléb s něčím slaným, jakože se šunkou, sýrem salámem atd. Vždy něco sladkého a k snídani výhradně sladké ![]()
@Pears206 píše:
U nás na dvou posezeních dělají domácí a kynuté. Ne polotovar. Langoš velký jak kolo u vozu, základ s česnekem stojí 35 Kč. Se sýrem a kečupem 48 Kč. O jeden langoš se podělí 2 děti. Za mě OK, proč bych se s tím crcala doma.
Hlavne doma zadelas, nedas si jeden a to je pak v kombinaci s tim česnekovym mazanim o žlučnikovy zachvat ![]()
Já jim skoro všechno, jídlo mám obecně ráda, taky je to teda na mě vidět
![]()
Pokud bych měla vypíchnout, co opravdu miluju, tak je to sushi, pálivé (mexické, čínské,…), Francouzské brambory a maso téměř všeho druhu. Jo a chilli humus
ten si dělám i domácí.
Nemám ráda sladká jídla jako hlavní pokrm, chutná mi to jako dezert, ale abych si k obědu dala čtyři ovocné knedlíky, to ne. A nesnáším Růžičkovou kapustu.
Zajímavé, přístup mám ke kyselému. Kysané zelí čerstvé ne, ale zelnacku jo, coleslaw fuj, ale zelnaky mňam, kyselé ryby fuj, ale koprovka nebo čínská kyselá polévka mňam. Asi to kyselé snesu jen
v tepelné úpravě nebo přímo teplé.
@Mar__tanka1983 Tak to si mi připomněla další favority - sushi nebo francouzské brambory. Ale jedině s tatarkou ![]()
Miluju taky ryby v majonéze, takové ty vaničky s celými pláty ryby uvnitř. Prodávají to v Německu, tady v ČR jsem to bohužel neviděla.
Jak si hned člověk nevzpomene na vše najednou, tak pak při dalších příspěvcích, když čtu, tak se mi časem připomene. Teď aktuálně tu je o sushi, takže syrovém masu. To nejím, ani sushi mě neoslovilo a tatarák také nejím.
@Kvestorka píše:Mám to úplně stejně
Moje nejoblíbenější jsou bramborové knedlíky plněné uzeným, se zelím nebo se špenátem. Miluju jakoukoliv zeleninu ve sladkokyselém nálevu, různé čalamády, okurkový salát a taky takovej ten komunistickej nálev na hlávkový salát
Nesnáším sladká teplá jídla, křen, ryby, tučné maso a kremžskou hořčici.
Komunistickej nálev ![]()
Nejim tatarák, držkovou ani zabijačkovou polévku, vůbec ty zabíjačkové záležitosti nemusím, luštěniny, vnitřnosti.
Mám ráda hodně mléčné výrobky, jogurty, ze zakysane smetany, tvaroh. Káva, bez té nemůžu být, alkohol by pro mě naopak nemusel existovat.
@Dobrej_tym píše:
@Mar__tanka1983 Tak to si mi připomněla další favority - sushi nebo francouzské brambory. Ale jedině s tatarkouMiluju taky ryby v majonéze, takové ty vaničky s celými pláty ryby uvnitř. Prodávají to v Německu, tady v ČR jsem to bohužel neviděla.
Ty ryby v remuládě(tak se to jmenovalo) celé pláty si pamatuji z 90.let,milovala jsem to. Teď už jsem to dlouho nikde neviděla, jen rybí salát, který miluji taky, ale jen některé značky a jen někde vážený z pultu.
@Dobrej_tym píše:
@Mar__tanka1983 Tak to si mi připomněla další favority - sushi nebo francouzské brambory. Ale jedině s tatarkouMiluju taky ryby v majonéze, takové ty vaničky s celými pláty ryby uvnitř. Prodávají to v Německu, tady v ČR jsem to bohužel neviděla.
Já dám přednost před bramborami zapečeny testovinam.. Neboli sunkofleku. To je zatím nejoblíbenější jídlo i přítele.
V Kauflandu mají pláty ryb v remuládě - koprová, smetanová a hořčičná.
@Anna766 Tatarák jsem ochutnala před pár dny na rodinném setkání, úplně poprvé v životě. Tato rodinná větev jsou gurmáni, mají rádi dobré kvalitní jídlo v malém množství. V mládí jsem k tomu neměla důvěru, potom jsem buď byla těhotná nebo kojila.
Luxusní záležitost, už chápu, proč na to lidi chodí do restaurací tak rádi. Vůbec mi nepřišlo, že jím syrové maso.
Sama bych si to ale neudělala a už vůbec bych si to nedala někde, kde nevím, jak se staví k přípravě pokrmů a jaký je původ toho masa.
@sharunka03 píše:
Jak si hned člověk nevzpomene na vše najednou, tak pak při dalších příspěvcích, když čtu, tak se mi časem připomene. Teď aktuálně tu je o sushi, takže syrovém masu. To nejím, ani sushi mě neoslovilo a tatarák také nejím.
Táta rak si občas dám, v restauraci… Sushi a všechny mořské potvory nikdy