Vdova bez partnera- strach z gynekologa!

158
25.11.15 19:38

Vdova bez partnera- strach z gynekologa!

Ahoj holky, vkladam sem prispevek od segry, nechodi na Emimino, nemohu ji poradit, chodim jen na preventivni kontroly a nemam moc zkusenosti, snad nekdo poradi, REJPALKY, PROSIM NEPISTE, ONA JE V TEZKE SITUACI, REJPANI SI NEZASLOUZI, JE MOC HODNA, MOC MI POMAHA I VSEM PRIBUZNYM:
Ahoj, jsem vdova, je mi 42 let. Ovdověla jsem před několika lety, nevedu sex. život, partnera v kvalitě bývalého jsem přes pokusy nenašla. děti nemám. Bývalý byl lékař gynekolg, nechodila jsem tedy ke gynekologovi (žili jsme navíc pracovně v Afghánistánu, tam byla jen tzv. polní nemocnice),naposledy jako mladá holka.HA jsem nikdy nebrala, nikdy žádné potíže, žádné onemocnění, výtoky, problémy. Mentruace na den přesně, bez jakýchkoliv problémů, odmala ale silná a dlouhá (7 až 8 dní),mají to tak všechny ženy v rodině. Poslední dobou ale bývala menstruace silnější než dřív. Odhodlala jsem se, navštívila gynekologa. Vyšetřil mě jen ultrazvukem (přejet zevně po podbřišku),prokonzultoval se mnou, zná i ségru, která tam stejně jako 2.ségra chodí taky s tímto problémem, u všech je to vysoká a silná sliznice, která se v kusech odplavuje během mensesu, silné krvácení, čili mi doporučil, že to bude jak u ségry, buď vydržet nebo jít ještě na vyšetření na kliniku. Nechtělo se mi, nevím jak gynekolog. vyšetření probíhá, mám strach. Navíc ty otázky, že nemám děti, sexuálně nežiji…Vyděsil mě až minulý menses,18 dní, začátek na den přesně, odplavovaly se kusy sliznice, bylo to hodně silné. Vzala jsem si dovolenou.Byla jsem telefonicky domluvená v nemocnici, že můžu kdykoliv přijet, ale když už jsem vydržela a viděla, že to slábne a odcházejí kusy sliznice, došlo mi, že jsem si tak ušetřila kyretáž, že sliznice odešla sama bez kyretáže, tak jswem vydržela. Měla jsem přírodní prášky na zeslabení, ty pomohly, avšak menses prodloužily. Po skončení tohoto dlouhého mensesu jsem si našla dobrou kliniku a objednala se, první termín mají až tento pátek. Včera mi ale opět začal běžný menses v řádném termínu. Jak minule trval 18 dní, rychle to uteklo a je tu další menstruace. Nevím, zda ji ustojím, jsem ještě oslabená odminule.Co mám v pátek gynekologovi říct? Uvidí mě prvně. Jak bude vyšetřování probíhat? Mám velký stres. Dá se rozběhnutý menses i pozastavit? Běží mi od včera. Zeslabit? Doufám, že to bude tentokrát slabší, že část sliznice minule odešla. Mám velký strach, jsem z toho nervózní. Takové ty babské rady, čaje atd.na zeslabení jsem zkusila, nepomohlo, tam musely opravdu odejít kusy sliznice. Děkuji za všechny rady. Někomu můžu připadat hloupá, ale nemám zkušenost s gynekology, nerodila jsem, nevím do čeho jdu. Olivní menstruace vyšetření? Jistě to bude i lékaři nepříjemné..Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2338
25.11.15 19:48

No tady ti asi nikdo nepomůže, prostě jdi ke gynekologovi a všechny problémy mu řekni. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
25.11.15 19:51

To není legrace, můžeš mít myom nebo bůh ví co, je dobře, že to řešíš. Kolegyni z práce vzali pro takový problém (krvácení kvůli myomu) dělohu a má klid. Předtím byla kvůli krvácení chudokrevná. Já jsem měla stresy za mlada z gynekologie strašné i zubaře a dnes je mi to jedno. Ty jsi nerodila, tak tohle zvykání máš o pár let později. Není důvod se Ti smát. Vyšetření možná budou nyní dělat jen vnitřním ultrazvukem, aby se podívali na sliznici. Oni jsou na krev zvyklí z porodů ve větším množství, takže toto řešit nebudou. Tedy nezabývej se tím, zda jim je to nepříjemné. Je to jejich práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 19:52

Jestli doktor bude v poho, a vi, nebo dozvi se o vasem problemu, tak rekne at prijdete hned po skonceni, nebo vas prohlidne i pritom, udela nejake testy atd. Nechte to na nem, proste tam prijdte a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4771
25.11.15 19:53

@radkakinc Ahoj, na vyšetření bych normálně šla, doktorovi všechno vysvětlila a on rozhodne, jestli tě vyšetří nebo to nechá, až MS skončí. Vůbec bych se toho nebála a neřešila to, lékaři jsou profesionálové a jsou zvyklí vyšetřovat i při krvácení. Chápu, že ti to nebude příjemné, ale teď bych se spíš zaměřila na svůj zdravotní stav. Musí se hlavně zjistit, co způsobuje tak masivní krvácení a řešit to. Drž se a hlavně k tomu lékaři běž, ať něco nezanedbáš. A určitě bude líp. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
25.11.15 19:53

Moc nechápu otázku, chápu správně, že paní má v pátek termín vyšetření, měla dlouhou MS a teď jí má znova? Jinak bych na vyšetření šla a s doktorem se domluvila co a jak. Vyšetřovat jí asi nebude chtít, ale třeba jí něco poradí, nebo vyšetří ultrazvukem nebo tak něco. Spíš si domluví jiný termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56957
25.11.15 19:54

@radkakinc jak malá holka.. nezlob se, ale ve 42 snad nemůže mít trauma z gyndy, ne? Na ni nikdo nebude blbě koukat, že nemá děti nebo sex. Do toho nikomu nic není :nevim: babské rady jsou naprd.. šupem k dr, oni jsou zvyklí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kim
9941
25.11.15 19:57

Ahoj!
Vyšetření se rozhodně neboj, nic to není, doktor udělá vaginální ultrazvuk a přinejhorším ultrazvuk přes břicho. Menstruace 18 dní není dobrá, je nutné to řešit a zahájit léčbu. Doktor může také odebrat krev, kdyby se jednalo o hormonální nerovnováhu. Určitě se nemáš čeho bát. Kontrola u gynekologa by měla být každý rok, kdy ti i jednou ročně nabírá z čípku vzorek na cytologii, aby se vyloučila rakovina. Rozhodně nic neodkládej. Ps: lékaři dělají vyšetření i při krvácení ultrazvukem naprosto běžně, menstruace rozhodně vyšetření neovlivní toho se neboj.
Doktorovi normálně řekni, kdy byla naposled menstruace, jak dlouhá, jak silná (na počet vložek, které si musela spotřebovat), zda byla bolestivá či nikoliv, že se cítíš unavená, a že teď ji máš znovu. Pokud to chápu dobře, lékařské prohlídky ti dělal tvůj bývalý partner? a ten ti na to říkal co? Určitě se ale nech důkladně vyšetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 20:03

Mela jsem obdobi, kdy jsem mela menstruci dvakrat dio mesice a dr me chtel videt/vysetrit/ vzdy pri krvaceni mimo cyklus. Asi tim neco zjisti, protoze poprve mi rekl, ze kdyz prijde po, tak nic moc nezjisti.
Jinak mi pichl injekci na zastaveni + jsem dostala ascorutin /nebo jak se to jmenuje/.
Urcite strach neni na miste. Nekdy nas strach svazuje a pritom je reseni problemu jednoduche. Tak proc se trapit. Nereste stud, reste zdravotni prioblem. :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
25.11.15 20:04

Ahoj,

tak bude to probíhat následovně. Přijdeš, sestřička si tě zavolá a pošle tě do kabinky. Odložíš si. Je dobré s sebou vzít sukni. Svlékneš si spodní prádlo, oblečeš sukni naostro. Po zavolání od lékaře z kabinky vyjdeš. Zeptá se tě s jakým problémem přicházíš a ty mu řekneš, že trpíš na velmi silnou MS, že to tak mají i ostatní ženy v rodině, ale že tě minule už vyděsilo to, že trvala MS 18 dní a že byla příliš silná a odcházely kusy sliznice. Zároveň ho upozorníš, že je pro tebe vyšetření u gynekologa premiéra a odůvodníš to tím, že tvůj muž byl gynekolog, tudíž o tebe pečoval on. Pokud se tě zeptá, proč je tomu nyní jinak, tak jen zmíníš, že jsi vdova. Jde o to, že když toto bude vědět, tak bude jistě postupovat šetrněji. Není se čeho bát. Dále tě vyzve aby sis vylezla na kozu, vylezeš na křeslo, nohy hodíš přes takové držáky. Gynekolog zřejmě provede tzv. vnitřní ultrazvuk. Vezme něco co vypadá jako tenký vibrátor a navleče na to kondom. Zasune ti to do pochvy a mírně zatlačí na děložní hrdlo. Vůbec to nebolí, není se čeho bát. Prohlédne tím dělohu (neboj, nebude ti lézt do dělohy, jen prostě opře konec toho „vibrátoru“ o děložní hrdlo). Uvidí celou dělohu, změří si děložní sliznici na monitoru, také prohlédne oba vaječníky. Poté ultrazvuk vytáhne. Strčí ti do pochvy tři až čtyři prsty, což opět vůbec nebolí a trošku promačká podbříšek druhou rukou. Bude se ptát, zda to nebolí. A protože jsi u gynekologa ještě pořádně nebyla zcela jistě bude odebírat vzorek na histologii z děložního čípku. Vezme něco, co vypadá jako tyčinka do uší se štětinkami na konci, vlastně je to taková řasenka. Strčí ti to do pochvy, dojde na konec k děložnímu hrdlu tam, kde předtím tlačil tím „vibrátorem“ a lehce do toho čípku zatlačí. Může to píchnout, ale věř, že to není žádná strašná bolest, je to prostě jen trošku nepříjemné. Dělá se to kvůli testu na rakovinu. Vzorek odešle do laboratoře. Tím vyšetření končí, slezeš z kozy, on tě vyzve aby ses šla obléknout do kabinky, pak ti řekne jak to dopadlo a jdeš domů. Fakt nic hrozného.

Jinak MS jde i zastavit, injekcí. Ale myslím, že ti dají každopádně hormony na úpravu cyklu, aby byla MS kratší a ve správných intervalech. No a na tu výšku děložní sliznice ti určo taky něco dají, myslím, že když exitují léky na zvýšení sliznice kvůli uhnizďování oplodněného vajíčka, na snížení bude taky něco existovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.15 20:14

Při objednávání se domluv a řekni že chceš, aby tě vyšetřila žena. Tento požadavek jsme měla také a nesetkala jsem se s nepochopením, jen byl omezený výběr v termínech. Na každé klinice jsou i gynekoložky.

• Nahlásit
  • Citovat
869
25.11.15 20:17

@sunshinegirl rada detailní, ale když tam jde při menstruaci, tak si rozhodně nemusí svlékat kalhotky v kabince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
25.11.15 20:34
@Anonymní píše:
Při objednávání se domluv a řekni že chceš, aby tě vyšetřila žena. Tento požadavek jsme měla také a nesetkala jsem se s nepochopením, jen byl omezený výběr v termínech. Na každé klinice jsou i gynekoložky.

Ano, to je dobrý nápad, já taky chodím jen k ženám, muže gynekology nemám ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
25.11.15 20:35

@radkakinc ja na silnou menstruaci dostala norethisteron, je to ale driak a je na predpis. Kazdopadne pomaha vyborne. Jenze resi jen dusledek a ne pricinu. Radim najit si duveryhodneho gynekologa, u ktereho se budete citit dobre. Muze to byt i zena, pokud s tim mate problem. At vse zdarne vyresite :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
25.11.15 20:35

Ahoj :) Ať se sestra nebojí, chápu ji, že je jí to nepříjemné… Nejlepší bude, když mu řekne všechno do detailů, on si to zapíše a zhodnotí, pak se domluví na dalším termínu kontroly a v pátek udělá asi jen ultrazvuk. Držím pěsti! A dej vědět, jak to probíhalo, ano? :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama