Večerka pro desetiletou

12071
3.10.10 10:46

večerka pro desetiletou

Ahoj, naší nejstarší bude v listopadu 10, chodí do 4. třídy. Po celém dni máme oba celkem dost, mladší lumpíky uložíme mezi osmou a půl devátou bez problémů, ale naše slečna je noční pták a před desátou je to pro ni brzo. Když na to přijde, vydrží do dvou tří ráno - to když byla u kamarádky na holčičí párty. Přitom ze školy se dostane ve 4, pak má pohybové kroužky, jednou týdně jí končí ve čtvrt na sedm, jednou až v osm. Nevím, co večer s ní. Nemá pokoj zvlášť,. takže aby si četla (což není její nejoblíbenější činnost), to by budila bráchu. V obýváku už bychom rádi měli klid a chvíli pro sebe.
Jak to mají vaše děti a jak jste to mívali vy v tomhle věku? My chodili doma max do devíti spát, myslím, že i dřív, ale já byla vždycky vyspávač :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.10.10 10:52

a nemůže to být tím, že do sebe dostává hodně cukru? colu, sladkosti apod? občas po tom mají děti hodně energie a nechce se jim spát. :nevim: a nebo co zkusit nějakou večerní procházku? např se psem? čerstvý vzduch by ji mohl unavit…a nebo jsem slyšela, že pomáhá i mléko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5495
3.10.10 10:54

Ahoj, máme jedenáctiletého páťáka, který má taky každé odpoledne sportovní kroužek + chodí tady s klukama ze sousedství kopat fotbal, takže se celé odpoledne i večer nezastaví (žádné polehávání u PC či TV nepřipadá v úvahu), spát chodí po osmé hodině s tím, že si může do čtřičtvrtě na devět poslouchat něco z MP4 nebo si číst, taky má pokoj dohromady s bráchou prvňákem, ten chodí spát zároveň s ním a většinou usne tak do půl deváté i při lampičce (taky má odpoledne družinu, tréninky a další aktivity).
Jsem zastáncem toho, že když děti mají během dne hodně velký výdej energie, tak je nutné zase načerpat zpět a u dětí je to kvalitní stravou a zdravým spánkem. Navíc naše děti, když ponocují, tak druhý den vstávají v půl sedmé, ať je pátek nebo svátek. M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
3.10.10 10:55

Z mých dětí je asi jediná, která na sladkosti vůbec není a cola se v naší domácnosti nevyskytuje nikdy.
Na procházku bych ji večer samotnou nepustila (jsme ve velkoměstě) a já už nemám energii ani co by se za chlup vešlo :wink: Zkoušela jsem meduňkový čaj, ale s ní nic nehne :nevim: myslím, že to je prostě v genech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
3.10.10 10:58

Mado, k narozkám dostane MP3, tak třeba to trochu pomůže :wink: a vstává každý den do školy v sedm až v půl osmé bez problémů, o vík v neděli si přispí, v sobotu chodí na koně, to musí vylézt max do půl deváté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
3.10.10 10:59

Mám jedenáctiletou holku.
Také má po škole pohybové kroužky, ty končí kolem páté jenou i kolem sedmé, na pc je denně kolem 1 hodiny, učí se, povídáme si, kouká s námi na televizi.Zatím je v pokoji sama.
Ofi má dovoleno do 21 hod, ale někdy to natahuje, nebo se jde teprve umýt ale kolem půl desáté již spát jde. O víkendu občas dokouká film do 11 - vyjímečně.. Žádné noční strašení bych nezvykala..
navíc tam bude mít za rok sestru, takže se to také jinak vyvrbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8411
3.10.10 11:22

Naše 5-i letá chodí spinkat v 7, 7-letý prvňáček v 8 a 12-letá slečna v 10. No a naše 18-měsíční… tak tohle uspat … je nad naše síly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
3.10.10 12:32

Co si pamatuju, tak už bylo dávno po večerce a my ještě nespali a zlobili v posteli a naprosto jasně si vybavuju znělku Aktualit a ty začínaly v půl desátý … takže bych řekla, že my museli být kompletně do devíti v posteli …

Naopak na intru jsem pak v prváku zažila šok, protože mi bylo 15, doma kolikrát naši šli spát třeba v deset půl jedenáctý a já si ještě psala nebo četla, a tady nás hnali do postele už v půl desátý, jinak byly kázeňský postihy, kterým bylo radno se vyhnout (zatrhlý vycházky a tak …)!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
3.10.10 12:36

Já bych řekla, že potřeba spaní je dost individuální, třeba já od mala spala pořád a ségra potřebuje jen pár hodin spánku dodnes.
Samozřejmě nějakou večerku to chce, ale nelámala bych to, zvlášť pokud v pohodě vstává a není unavená.

Véna moc pohybu přes den nemá, jen tak běžně, není moc rozlítané dítě a sporty nemá rád..sladké teda nejí a colu nepije, do vany chodí na osmou, do devíti si smí číst nebo poslouchat pohádky, pak zhasínáme, usíná tak do půl hodiny a vstává ráno v sedm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3412
3.10.10 15:02

Starám se o 12ti letého bratra. Zpočátku jsme měli malý byt, takže měl postel v obýváků a se spaním byla potíž. Prostě jsem ho nekompromisně poslala v devět do postele a nesměl se s náma ani dívat na TV. Trvalo to, ale zvyknul si. Občas má teď řeči, ale ví, že má být ve všední dny před devátou vykoupaný a připravený.
O víkendu může do 11ti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.10 19:28

Ahoj,v půl osmé jde do vany…kolem osmé už je komplet připravená na spaní,ale když chce,může se koukat na tv s námi,většinou do půl deváté sama odchází spát.Do školy vstává po půl sedmé.O víkendu vydrží někdy i do 22:00 :mrgreen: ale o to déle si přispí ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
7.10.10 21:16

muj syn chodí spát o 9 hod.má 10 let a někdy to natahuje a v poslední době by nejrači do 11 :cert: ale to bych vyletěla s kuže a dělá problémy…
ještě jsem nezažila že by řekl že jde sám spát :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama