Reklama

Večerní usínání u 4 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lukaev
Nováček 8 příspěvků 05.09.18 09:17
Večerní usínání u 4 měsíčního miminka

Ahoj holky, procetla jsem tady toho už velkou spoustu a v lecčem si díky tomu poradila, ale stejne mi to nakonec neda, abych nenapsala náš konkrétní případ a neposlechla si vaše názory a tipy.
Máme doma 4 měsíční holcicku a řekla bych, ze v podstatě od chvile, co se začal nastavovat jakysi večerní rituál s režimem(asi od 2.mesice) s tím s manželem bojujem.Nade dcerka je, řekla bych, velký spac, bohužel se i dost lehce budi, takže na mě působí dost často jako pretazena, protože nenaspi co potřebuje. Pres den už se její spanek jakžtakž ustálil-dopoledne spi tak hodinu, někdy hodinu a půl, přes obed cca hodinu a odpoledne da 2 hodiny. A teď ten kritickej moment, kdy v tom hrozne tápu..kolem 18.hodiny už na mě působí dost vyřízene, ale zaroven si říkám, ze ji přece nemuzu dat v 18 nebo 18,30 dejme tomu, definitivně spát na noc, takže to většinou sklouzne k tomu, ze si ji muž vezme do nosítka, jdeme se všichni projít ven a tam si tak 45 minut pospi.Pak doma uděláme večerní rituál před uložením, podotýkám, ze ma porad rudé oci a vypadá unavene.No a když si s ni lehnu(uspavam při kojeni, byva to po 20.hodine),po chvíli začne kopat, kroutit se, občas fňukat, takže berem do náruče a cca půl hodiny - 45 minut s ni ještě chodíme po byte.Pak znovu do postele a to už většinou zabírá a usne. Stejny model se opakuje furt dokola.Kdyz jsem predtim zkoušela dávat spát driv, tak sice většinou usnula, ale zase se pravidelně po pul hodine budila a definitivně usnula tvrdym spánkem až tak v půl desáté. Muj dotaz zní: vsunuly byste do toho dne ještě ten kratší spanek kolem 18.hodiny nebo už to mám spis směřovat k vecernimu spani? Co muze byt to kroucení a fnukani každý večer? Jeste jsem zapomnela dodat, ze driv v noci celkem hezky spala (budila se 2× za noc),teď poslední mesic se budi snad každou hodinu a půl-ze by zoubky? Předem díky:-)

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 05.09.18 09:29

Může to být bříško, nezačali jste s příkrmy? I to,že se najednou večer budí. Já jsem našeho malého dávala do postele na osmou,v sedm začal večerní rituál. A bylo to na něj pozdě,potom nemohl usnout únavou. Od cca 3. měsíce v šest koupeme a kolem sedmé zalehneme do postele. Sice vstává mezi 5 a 6 ranní,ale co se dá dělat. Nastavil si sám,jak mu to vyhovuje. A já mu to na sílu měnit nechci,protože jsem zase ráda,že máme celý večer s manželem pro sebe.

Lukaev
Nováček 8 příspěvků 05.09.18 09:38

@Aduš8 příkrmy jsme ještě nezacli,jen kojim.Je pravda,ze na brisko trpí od narození,ale už je i víc pohyblivá,takže si s tím umí poradit lip než predtim. :nevim: Pravda,ze vecery s manželem nám oběma hodne chybi.Zkusim to asi zase nastavit na dřívější hodinu a uvidíme,jestli už se umoudri nebo zas nastane buzení po půl hodinách..Klidne bych obětovala vstavani v 6 hodin pro spokojenost nás všech :) .Diky za názor :-)

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 05.09.18 09:51

Ahoj, ja jen k tomu spani v 18:00. Nase mala, ted 9 mesicni chodi v 18 az 19 kazdy den. Vyhovuje ji to tak a nam teda taky :) vecer mam jeste dost casu pro sebe. Ted usina kolem 18:30 a budi se kolem druhe a pak kolem pate. To si ji beru do postele a spime tak do pul 7 :) s ostatnim neporadim.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 05.09.18 09:56

@Lukaev tak jí zkus před posledním kojením ještě dávat kapky na prdíky,já malému taky občas šoupnu Sabsimplex,když vidím,že se trochu kroutí a to je mu 10 měsíců. Pak spinká v klidu,jinak se mi taky do těch desíti budí,když ho chytne bříško. Já jsem si zvykla vstávat na šestou,za celý den toho tolik stihnu,malý kolem desáté znovu zalehne a mám hodinku klid. A ty večery jsou opravdu k nezaplacení.

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 05.09.18 10:06

je to normalni, vnímá vic svet a vecer je uz pretazena z podnětu. muzes hi všimnout spani v 6 pokud ti nevadi jit spat pozdě nebo se muzes snazit ten vecer udelat kolem te 7… to zalezi co ti vyhovuje. syn mel období kdy usinal tak různe vecer, právem kdyz mu 2 spánky nestačily a ten treti vecer ho nabudil… přešlo to během par tydnu :-) cca od roku jsme začali s režimem a držíme doteď (4r) - chodi spat v 8-8:30 max

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 05.09.18 10:12

Mam petimesicni dceru a napisi jak je to u nas a jak bylo u syna. Syn chodil spavat pres den co dve hodiny. I vecer chodil jeste treba v 17:00 spat a pak sel spat treba ve 21:00. Dcerka ta je naprosto jina. Pres den spi tak 2× - 3×, ale nejdele musi spat do 16:30. Jakmile spi dyl, treba vcera spala az do 17:30, usnula vecer AZ o 22:30. A to taky vypadala uz ve 20:00, kdy jsem ji chtela dat spat, ze je unavena. Zkusila bych zrusit to spani navecer, nebo se jit projit, ale aby neusnula. Kazde dite je jine, co platilo u syna u dcery vubec. :-)

dupejj00
Kecalka 150 příspěvků 05.09.18 12:20

Muj sym ve 4 mesicich spal co hodinu a pul 30-40 min. Tvrdsim Spankem usnul vecer az kolem pul 10,takze klidne mohl jit spat v 7 a pak zas o te pul 10 vecer. miminka nemaji hodinky, rid se tim, jak potrebuje spat. :mavam:
Edit preklepy

Lukaev
Nováček 8 příspěvků 05.09.18 12:24

Díky všem za názory :) .Zkusim tu svou cacorku ukládat zas driv,třeba už se situace mezitím někam pohla a nebude se budit každou chvíli.

Lukaev
Nováček 8 příspěvků 05.09.18 12:27
@dupejj00 píše:
Muj sym ve 4 mesicich spal co hodinu a pul 30-40 min. Tvrdsim Spankem usnul vecer az kolem pul 10,takze klidne mohl jit spat v 7 a pak zas o te pul 10 vecer. miminka nemaji hodinky, rid se tim, jak potrebuje spat. :mavam:
Edit preklepy

Je mi to jasne :) ,to je asi tím,jak jsem prehlcena informacemi,ze to chce miminku nastavit s tím ritualem a za chvíli si zvykne. :nevim: .A kdy se to u vás casove změnilo? Dělali jste taky nějaký rituál a nebo proste jen ukládali,jak bylo třeba?

dupejj00
Kecalka 150 příspěvků 06.09.18 12:18

Zatim se to nezmenilo,jenom se prodlouzil interval mezi spanim na cca 2 hod.ted je mu 6,5 mesice. Vecer usina u prsa,v postylce byt nechce,tak to nelamu pres koleno.z ritualu mame zatim jenom zpivanistejne pisnicky a chovani pred kazdym spanim.

@Lukaev píše:
Je mi to jasne :) ,to je asi tím,jak jsem prehlcena informacemi,ze to chce miminku nastavit s tím ritualem a za chvíli si zvykne. :nevim: .A kdy se to u vás casove změnilo? Dělali jste taky nějaký rituál a nebo proste jen ukládali,jak bylo třeba?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama