Věci do porodnice - co vám dali a co ne?

24.1.20 09:36

Věci do porodnice - co vám dali a co ne?

Ahoj, mám v tom nějak zmatek. :think: když jsem rodila syna (ale je to už delší doba) tak mi v porodnici nedali nic - neměli tam ani toaletní papír, nebo mýdlo. Takže jsem si vezla vložky, košile, plinky pro dítě, no vše. Nedávno rodila sestra a té zas dali úplně vše a táhla spoustu věcí zbytečně. Na internetu jsem se dívala na nějaké články kde píší že vložky košile a oblečení pro mimi dávají všude, nám ale před těmi lety se synem nedali ani to. Mohu se zeptat jak to tedy je? Rodit pojedu asi do Brna ale zatím to nevím jistě a ani do které porodnice jeste nevím, jen bych chtěla mít představu kolik toho je potřeba nachystat s sebou. Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69117
24.1.20 09:40

Tohle se liší porodnici od porodnice, takže až nějakou vybereš, poptej se tam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
246
24.1.20 09:40

Každá porodnice to má jinak… musíš podle toho kam pojedeš. Já rodila z Apolináře a dostala jsem :porodní vložky, pleny na 24 hodin pro miminko, erár košile, toaletní papír tam byl. Zbytek jsem si vezla sama :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24995
24.1.20 09:40

Seznamy jsou na stránkách nemocnic, nevím proč čteš články… na Obilňáku jsem dostala košili, poporodní vložky - vždy příděl na den a pak jsem používala svoje, ani mě nenapadlo se ptát jestli by i ještě dali, třeba jo. pro malýho oblečení, ale jestli ho budeš mít jen u sebe, tak klidně svoje. toaletak si vezmi svuj. plinky jsem taky měla svoje. nekoupala jsem tam, v kojici mistnosti byl ale hipp spechovy gel k dispozci. vlozky do podprsenky taky svoje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7712
24.1.20 09:47

Jak tu zaznelo, je to porodnice od porodnice a mivaji seznamy. Pripadne se tam optej ;) ja dostala kosili, kolik jsem chtela, podlozky do postele, veci na malou vcetne kosmetiky. Pliny svy. Vlozky, kalhotky svy. Ale kosmetiku svou, toaletak taky svuj,…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1003
24.1.20 09:47

Já rodila pres rokem u Milostných bratří a půjčili mi košili -v průběhu dne jsme si mohla dojít na chodbu vyměnit když bylo potřeba a oblečení na miminko. Vložky a plenky jsem musela mít svoje. Celý seznam najdeš na jejich stránkách a myslím že většina porodnici má seznam co vzít s sebou ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
24.1.20 09:48

Musíš se ptát na konkrétní porodnici. Mě dali pleny, vložky, taoletak je samozřejmost, erár oblečky na dítě, na dítě vlastně komplet všechno. Zas nedávali erární košile třeba. U obou dětí sem sebou vezla prakticky zbytečně tašku plen a vložek, i když teď u druhého už byly ty příděly menší a musela sem sáhnout i do vlastních zasob, přecejenom se mi nechtelo pořád jak socka chodit somrovat vložky na sesternu 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
24.1.20 09:50

Ale nehrotila bych to tak, balík vložek uvezes a uvidíš podle potřeby, může ti pak něco dovézt návštěva.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
393
24.1.20 09:53

Nemocnice by měla mít na svých webových stránkách seznam toho, co si má vzít rodička s sebou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
24.1.20 11:20

Do Bohunic musíš mít svoje vložky, pleny, přebalovací podložky, toaleťák, atd. Dostaneš jen pár vložek ze začátku. Košile jsou k dispozici, oblečení pro dítě a zavinovačka taky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 14:56

Me prijde uplne padly na hlavu, ze nekde nedavaji poporodni vlozky :zed: to je jak kdybych nedala plenu lezicimu pacientovi protoze si ji neprinesl. Omlouvam se za odpoved mimo tema, ale uplne me to zarazilo. A toaletak? Tak to uz je uplne mimo :zed: Ja rodila 2× u apolinare a vlozek a podlozek tam bylo k dispozici fakt hodne a jeste jsem si odvezla skoro celej balik domu protoze byl uz nacatej. Košil plna skrin, volne k dispozici a denne cisty obleceni pro deti. Pro deti veskerou kosmetiku jsme taky dostali. Vezla jsem si jen prezuvky, rucnik a mydlo, pro miminko plenky, ale taky jsme dostali, myslim ze ale jen 10🤔 jsem zdravotnik, pracuji v nemocnici a pacietni od nas maji uplne vse. Mame i erár ručníky. Proto me to prijde neskutecny :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
24.1.20 20:02
@Anonymní píše:
Me prijde uplne padly na hlavu, ze nekde nedavaji poporodni vlozky :zed: to je jak kdybych nedala plenu lezicimu pacientovi protoze si ji neprinesl. Omlouvam se za odpoved mimo tema, ale uplne me to zarazilo. A toaletak? Tak to uz je uplne mimo :zed: Ja rodila 2× u apolinare a vlozek a podlozek tam bylo k dispozici fakt hodne a jeste jsem si odvezla skoro celej balik domu protoze byl uz nacatej. Košil plna skrin, volne k dispozici a denne cisty obleceni pro deti. Pro deti veskerou kosmetiku jsme taky dostali. Vezla jsem si jen prezuvky, rucnik a mydlo, pro miminko plenky, ale taky jsme dostali, myslim ze ale jen 10🤔 jsem zdravotnik, pracuji v nemocnici a pacietni od nas maji uplne vse. Mame i erár ručníky. Proto me to prijde neskutecny :nevim:

To je moc fajn že to někde funguje takhle pěkně. Já byla hospitalizovaná nedávno ale ne kvůli porodu to mám ještě před sebou a tam taky ani toaletní papír a mýdlo nic, prosila jsem sestřičky o půjčení ručníku abych se umyla aspoň vodou ale nemají. Nakonec jsem se po sprchování bez mýdla utirala do mikiny ve které jsem přijela protože jsem se musela umýt po.wc a toaletní papír nebyl. Omlouvám se za detaily ale též mě to zarazilo. Pak už jsem měla z domu ale skončila jsem tam nečekaně a rodina nepřijela hned.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2426
30.1.20 20:09

Asi jak kde. U nás musí mít člověk i vlastní toaletní papír, mýdlo, ručník…košili mi Teda dali. Skončila jsem nemocnici nečekaně a když jsem chtěla půjčit ručník nebo aspoň toaletní papír tak bohužel.. Utrit jsem se musela do trička co jsem měla tenden na sobě.. Když jsem po necekanem zákroku o víkendu potřebovala vložku dali mi dvě takové ty vatové potažené gazou a nazdar… Kiosek o víkendu zavřený a naproti do obchodu mě nikdo pustit nechtěl.. Kdybych neměla hodnou tchyni jelikož muž byl mimo město tak bych si tam nejspíš mezi stehna nacpala to prostěradlo na kterém Jsem ležela…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
30.1.20 20:16

@Ufinka87 tak to je síla 8o aspoň když někdo skončí ve špitále nečekaně by teda moh dostat nějaký erár. Já taky skončila v nemocnici ve 13tt se silným krvácením, neměla sem sebou nic krom dokladů a mobilu a dostala sem košily, i takové jednorázové pantofle abych tam kdyztak nechodila bosa, osusku abych se mohla umýt od krve, taoletak měli normálně všude na WC, neomezené množství vložek a celkově přístup sester byl super. Už tam sem byla k smrti vyděšená a ještě řešit, že si nemám čím utrit zadek, by mě asi dorazilo 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Seznam porodnic a jejich recenze na eMiminu

Kde přivedete na svět své miminko?

Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková