Velikost porci pro mimi

614
13.10.04 13:19

Velikost porci pro mimi

Ahoj maminky,
mam 6,5m stareho syna, a nedavno jsme zacali s prikrmy. Papa vsechno a pusinku otevira primo ukazkove :D Jenze, kdyz vse sni, mam pocit, ze by si dal jeste, kdyby bylo co. Davam mu porce okolo 180g (no, jak to vyjde…), ale ve vsech priruckach a receptarich pro kojence je 120gramu normovano na 2 porce… Nechci ho prekrmovat, ale zase nechci, aby mel hlad… :(
Jeste uvadim, ze prikrm dostava na obed a na veceri a jinak (snidane, svacina, odpoledni svacina a 2. vecere) je kojen.
S jak velkymi porcemi jidla jste u prikrmu zacinali vy? Prosim poradte!
Diky moc.
Eliska a Jakub

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

61
13.10.04 15:09

Ahojky
nejdriv bych te chtela uklidnit,ze podle me, se mimi ani prekrmit nenecha,to se neboj,pokud uz bude mit dost,tak tu svou pusinu zavre a uz neotevre,kdyz bude mit dost :lol: .Tak to aspon funguje u naseho Jendy. :wink:
Nas Jenda sni na obed porci,asi 200-250gr,na svacinu 150gr jogurt +60gr ovoce.A na veceri cely talir(200-250ml) kase.
A rozhodne neni prekrmovany.Na to ze ma (dnes)11 mesicu,tak ma jen 9 kg. Coz je akorat,az zacne malej litat,tak to vybeha.
Samozrejme se mu jidlo nenuti.Jednou sni vic jednou min.
Kazde mimi je jine,ale prekrmit ho rozhodne nemuzes,to se neboj :lol:
Tak paaa
Trinitron a Jenik 11 mesicu(dnes :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.04 16:02

Ahoj Eliško,
naše mimi se překrmit nechá. Já jsem řešila stejný problém, tak jsem mu jednou zkusila dávat tak dlouho, dokud otevíral pusinku. Nakonec se poblinkal tak, že jsem ho 3× převlékala a malý prospal vyčerpaním celé odpoledne. Upřímně, docela jsem se vyděsila. Teď mu dávám max. 150g, po delší nebo kratší době se přihlásí o kojení. Tekutiny do něj neumím dostat žádné, mě by zajímalo jak 7.měsíční miminko naučit na hrníček. Láhev mu dávat nechci, protože chci co nejdéle kojit.
Pavla + Adík (7.měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
2096
13.10.04 16:37

Ahojky:)

Eliško, náš Davídek taky překrmit nejde, ale asi každé mimi je jiné. My jíme k obědu tak 150 g a pak je ještě kojo kojo, a k večeři skoro 200 ml kaše a druhá večeře kojení. Jinak samozřejmě stále kojím. Jinak Pavlo dávám malému přes den pít převařenou vodu z lahvičky (ale jen maličko, počítám, že za celý den vypije tak 50 ml) a protože tam má malé dírky, tak musí tahat a děláme to tak skoro měsíc a na prso nezanevřel, takže lahvičky na pití se holky nebojte:) Hrneček si necháme na později:)

Diny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
13.10.04 17:13

S tými porciami veľmi neporadím, ja nič nevážim, varím od oka. Ale rozhodne u väčšiny detí platí, že spapajú len toľko, koľko potrebujú, preto ich nemáme nikdy nútiť. Noemka niekedy papá tak všelijak, nebaví ju to, nudí sa, okúňa. Takých dní je ale menej, inak papá také porcie, že aj ja by som sa tuším najedla, ale priberá už veľmi mierne, pomaličky prekŕmená určite nie je. A keď už nechce, tak proste nechce a nedostanete to do nej. Chcela som ale k tomu pitiu - pokiaľ sú detičky kojené a nechcete zatiaľ odstavovať, tak žiadne tekutiny dodávať nemusíte, mliečko stačí. Detičky si vedia vypýtať, keď sú smädné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
14.10.04 21:44

Ahoj,
moc vam dekuju za reakce! Ja vim, ze to asi prehanim, ale sama mam problemy s vahou a nechci, aby syn na tom byl stejne… :(
Na tom „neprekrmeni“ asi neco bude - dnes vecer krmil manzel a udelal malemu kasi temer ze 200ml vody misto 150ml, Kubik to sice spapal vsechno, ale pak pred spanim si ode mne cucnul jen malinko a vic nechtel.
Kazdopadne, jeste jednou vam moc a moc dekuju a preju hezky vecer! :D
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama