Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Anonymní píše: Více
Promiň, ale on normální je. Narozdíl od tebe ![]()
Proč mu uprostřed noci měříš teplotu? ![]()
To je ta nuda na té rodičovské, co? ![]()
Mateřská, ale rozhodně nééé dovolená. ![]()
@Šmoulice píše: Více
Proč? No protože posledních 14 dní jsme doma na, kdy 5 dní měl horečky, týden klid a pak opět horečky. Měl Atb tak ho prostě hlídám, protože to je pár dní kdy jsme ještě každou noc bojovali se 40!
@JancaS84 píše: Více
Měřím teploměrem do uší.. měly jsme jich hafo, tenhle nejdražší je nejpřesnější
@Anonymní píše: Více
![]()
Vykašli se na blbosti a radši se vyspi. Prospěje ti to … ![]()
@Anonymní píše: Více
Také máme teploměr do uší, model, který používají často na rychlé měření i lékaři v ambulancích a na pohotovosti.
Tyto teploměry jsou ale hodně citlivé na vlhkost - pokud je dítě spocené, měří hrozně málo. Mám to už odzkoušené, používáme několik let.
@Anonymní píše: Více
Měření v uchu není ideální, stejně jako na čele. Pokud na uchu leží, tak bude mít větší teplotu než do druhé.
Na čele se zase musí úplně uprostřed a nesmí se hýbat a být orosené. Proto se to u deti málo používá.
Měření na spánku je více průkazné, ale u miminek a batolat se stále nejvíce doporučuje měření do zadečku.
Měřím dite, jen kdyz je evidentně horke. Jinak nevidim důvod. On se v noci budi, ze ho meris? Jinak mam doma jen klasick, digitální teplomer
Příspěvek upraven 25.10.25 v 13:47
@Anonymní píše: Více
měřit zdravému dítěti v noci teplotu je nesmysl
@Anonymní píše: Více
No tak se na to vykašli a měř jen když se ti bude zdát že má horečku. To poznáš i když na něj sáhneš. Ideálně v zadečku.
Tělesná teplota je nejvyšší kolem poloviny odpoledne a nejnižší nad ránem. V rámci dne se pohybuje v rozmezí cca celého jednoho stupně.
Jednak je normální, že má nižší teplotu, a za druhé jsi nemusela naměřit správně. Jestli se ti nezdá dítě moc teplé, tak ho neměř a neřeš to, zvlášť jestli spí v klidu a jinak prospívá dobře. Oblečený je určitě dost (na naše děti by to bylo v 18 měsících už i moc).
V noci je teplota až o jeden stupeň nižší než ve dne. A ten tvůj teploměr je poměrně nepřesný.
Ahojky,
Asi trošku netradiční, ale syn má uprostřed noci třeba kolem 3h když ho měřím 35.3 teplotu.
I k ránu. A budí se. Na zátylku je suchý, teplý.
V místnosti 20 stupňů. Má dlouhý overal na spaní + merino spací pytel a ponožky.
Je mu 18 měsíců.
Je to normální?