Reklama

Velmi vysoké CRP ve 2. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 11:49
Velmi vysoké crp ve 2 trimestru

Ahoj holky…je tu některá, která v těhotenství prodělala bakteriální infekci, kdy bylo zjištěno velmi vysoké CRP před nasazením antibiotik a její miminko je v pořádku? Já byla cca 21+4, když jsem dostala 40tky horečky. Po necelých 24 hodinách jsem přistála na pohotovosti, kde byla odebrána krev a všichni naprosto zděšení, že CRP mám 300 mg/l, což je velmi vážný stav…hospitali­zovaná jsem nebyla jen kvůli malým dětem, které mám doma…slíbila jsem, že pár dnů se o mne postará muž doma a budu ležet. Dostala jsem Augmentin na 10 dnů, diagnoza těžký zánět dýchacích cest a středouší. Nyní mám samozřejmě obavy o miminko. :zed: Děti krátce předtím obě prodělaly zápal plic, obě v té době byly na antibiotikách a mé odběry byly ještě 2 dny před návštěvou pohotovosti naprosto bez známek jakéhokoli onemocnění… :zed: Děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 29.12.17 12:35

Tak CRP máte hodně vysoké a svědčí pro bakteriální infekci. Dostala jste ATB, která těhotná může užívat, zánět se vyléčí. Nejspíš jste chytla zápal plic od dětí. Jste ve 2 trimestru, miminko bude určitě v pořádku. Po léčbě doporučuji kontrolu na gynekologii s ultrazvukem plodu. Vám klidovy režim!!! Ať se starají ostatní :mrgreen:

brumi
Kelišová 6447 příspěvků 29.12.17 12:48

@JaniceB neboj také jsem brala atb při těhu s gabkou i Maťou a jsou oba zdraví :)

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 13:05

@Jírovka No moc klidu jsem nemela, uz je to za mnou, ale v hlave se to honi… @brumi Ahooojky! No hele ja jsem z toho uplne hotova…dochazi mi to vsechno az ted… :roll:

stonožka12
Kecalka 487 příspěvků 7 inzerátů 29.12.17 13:15

Buďte v klidu, Augmentin jsou penicilinová antibiotika, ty se v těhotenství můžou. Já jsem měla rozsáhlý zánět ve 3. trimestru, dostávala jsem atb dokonce v kapačkách, koňské dávky, a miminko se narodilo naprosto zdravé. :kytka:

lecka
Kelišová 5215 příspěvků 29.12.17 13:23

Ahoj, mám osobní zkušenost. Crp 280 hospitalizace měsíc, ant 4 druhy dohromady 26 dnů sem je brala. Malička se narodila s nižší porodní vahou ale plně zdravá.

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 16:21

@lecka No…moc pekny…280 :zed: :zed: :zed: A co ti pro Buh bylo? @stonožka12 Dekuju…mne nejde ani tak o ty antibiotika, spise o ty horecky a ten zanet v tele v takove mire… :zed:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 29.12.17 16:39

@JaniceB já pracuju na infekci, a CRP vídáme opravdu kolem 300 běžně- např. u zápalu plic a zánětu ledvin. Podstatné je, že Vám infekci prelecili. Samozřejmě chápu, že když jste těhotná, tak člověk nemyslí jen na sebe. Ale horší je pro mimco teď ten stres… uvidíte, že vše bude v pořádku, pohyby cítíte předpokládám. A už jste měla vyšetření kolem 20-22ty- myslím screening ve II. trimestru? Nebo Vás po nemoci teprve čeká? To by mělo uklidnit.

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 17:26

@Jírovka Sla jsem na screening treti den, co jsem mela nasazena ta antibiotika - sla jsem s rouskou a cekala na chodbe. nebyl mozny jiny termin…takze necekam, ze by neco spatne bylo tak rychle videt…kazdopadne pohyby a vsechno zatim dle normalu…Bojim se spise dilcich poskozeni nekterych organu… :zed: Navic syn ted prodelava infekcni mononukleozu… :zed: Takze dalsi obavy a vysetreni jsou zas pred nami…

KamcaN
Nováček 4 příspěvky 29.12.17 17:34

Ségra brala snad ve všech trimestrech ATB (jednou angína, pak zase něco jiného), taky měla horečky a má zdravá dvojčata. Takže klid!
Já jsem teď těhotná poprvé a zatím ťukám do stolu - ještě jsem nedostala ani rýmičku. Ale jsem v 1. trimestru, takže to ještě může přijít.
Ale ty se neboj, bude to dobré!!! :kytka:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 29.12.17 17:37

@JaniceB a má EBV mononukleozu? Protože v tom případě jste ji Vy už určitě měla v mládí, tudíž máte protilátky a nic Vám ani miminku nehrozí…

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 17:58

@Jírovka No netusim, asi ano…kouknu se.

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 18:01

@Jírovka Tak v papirech ma primoinfekce CMV - infekční mononukleoza :zed:

brumi
Kelišová 6447 příspěvků 29.12.17 19:26

@JaniceB jejky tak teda mononukleóza? bobku, ale neboj z toho se dostaneš a malá bude taky v pořádku :hug: :hug: a hlavně už jsi druhý trimestr, mě vždy dr říkal že první je nejhorší a pak dokonce cca 8 kdy vlastně plíce, ale do té dpoby budeš v pořádku, moc ti držím palečky

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 29.12.17 19:37

@brumi No jo…jenze to plati pro bezne chripky a virozky…neplati to u listerie, toxo, CMV atd. Ale to se teprve bude zkoumat…zda jsem to prodelala. Ty teploty urcite nebyly kvuli tomu, protoze jaterni testy mam v poradku…udajne. A to bych pri mononukleoze nemela.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >