Větší břicho na pravé straně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 08:16
Větší břicho na pravé straně

Ahojky. Nejdřív jsem to sem nechtěla psát, ale už si prostě nevím rady.
Všechno začalo někdy v dubnu/květnu, kdy mi našli mononukleózu. Brali mi x krát krev a několikrát mi i prohmatávali břicho. Když jsem se vyléčila, všechno byla v pohodě. Ale někdy na začátku prázdnin jsem si OMYLEM nahmatala u pánve až nad pánvi jakýsi útvar (je to poměrně velké, tvar je koule?) lekla jsem se, ale nechala jsem to být. Po čase jsem to tam pořád měla a nahmatala jsem, že to jakokdyby pokračuje a že to je ovál a že to pokračuje k žebrům. Potom jsem i zjístila, že to tam nemám pořád. Někdy si to nahmatám, někdy ne. V září jsem byla u doktora, který mi vzal 3 zkumavky (na žalůdek atd..) a prohmatával mi také břichno. Všechno bylo v pohodě, ale já ten útvar pořád cítím. Napadlo mě, že by to mohlo být tlusté střevo, když v něm je stolice? Je mi 15.

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15861 příspěvků 08.12.18 08:25
@Anonymní píše:
Ahojky. Nejdřív jsem to sem nechtěla psát, ale už si prostě nevím rady.
Všechno začalo někdy v dubnu/květnu, kdy mi našli mononukleózu. Brali mi x krát krev a několikrát mi i prohmatávali břicho. Když jsem se vyléčila, všechno byla v pohodě. Ale někdy na začátku prázdnin jsem si OMYLEM nahmatala u pánve až nad pánvi jakýsi útvar (je to poměrně velké, tvar je koule?) lekla jsem se, ale nechala jsem to být. Po čase jsem to tam pořád měla a nahmatala jsem, že to jakokdyby pokračuje a že to je ovál a že to pokračuje k žebrům. Potom jsem i zjístila, že to tam nemám pořád. Někdy si to nahmatám, někdy ne. V září jsem byla u doktora, který mi vzal 3 zkumavky (na žalůdek atd..) a prohmatával mi také břichno. Všechno bylo v pohodě, ale já ten útvar pořád cítím. Napadlo mě, že by to mohlo být tlusté střevo, když v něm je stolice? Je mi 15.

Doktor nic nenahmatal. Toho bych se držela.

Aduš8
Závislačka 4449 příspěvků 08.12.18 08:32

Měla jsi mononukleozu, při té jsou normální zvětšená játra. Ale ty by cítil doktor. Kdyby to bylo něco abnormálního, tak to doktor najde.

Eliška.M.E.
Nováček 5 příspěvků 06.03.19 09:54
Větší práva strana

Dobrý den, jelikož jsem tu nová, tak nemůžu založit nové téma tak napíšu sem. Je mi 15 let a už zhruba od června mám větší pravou stranu břicha jakoby vedle pupku, ale trochu níž. Nikde jsem si žádnou bulku nenahmatala :think: nemám žádné bolesti, menstruaci jdem dostala. Když sedím a stojím, tak to vidět nejde.. až když si lehnu tak to jde vidět… :? Když na to trochu přitlačim, tak to zmizí ,ale když si zase stoupnu a znova lehnu, tak je to tam znavu.. Žádnou nemoc jsem neměla. Když ležím na těch zádech a mám „napnutý“ břišní svaly, tak jde cítit že tam něco je. Když přes to přejedu rukou, tak cítím ,že Je jedna strana níž než druhá. Zkoušela jsem si na břicho položit mobil, ale ten byl vodorovně jaky by tam nic nebylo :zed: . Před tím než jsem to na sobě začala pozorovat, tak jsem se koukla na jedno video od holky, která měla jednu stranu bricha větší a zjistili jí rakovinu. Od té doby jsem se začala dívat na svoje břicho jestli to tam taky nemám.. nejdříve jsem nic neviděla a potom jsem si toho všimla :,( a od té doby žiju s tím, že to může být rakovina, ale furt mi něco ve mně říká, že to nic není ,že to má skoro každý.. tak prosím napište jestli máte něco podobného a nebo co by to mohlo byt, Eliška. Přidala jsem i fotku aby jste se mohli mrknout. :nevim:

Tableta
Závislačka 4832 příspěvků 06.03.19 09:59

Prostě normální hezký a plochý břicho :nevim: Co bych za to kurňa dala :mrgreen:

Eliška.M.E.
Nováček 5 příspěvků 06.03.19 10:02

@Tableta vy nevidíte tu vypuklinu? :zed:
Nebo jí vidím jen já, je možný že jsem si to vsugerovala? :think:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 06.03.19 10:03

Svěř se mámě nebo dětské doktorce. Obavy se líp rozptylují u odborníků, než na internetu. Nicméně tělo není symetrické, to už určitě víš. Jedno prso máš menší než druhé například. A taky se nejedná o rakovinu.

Eliška.M.E.
Nováček 5 příspěvků 06.03.19 10:05

@Čičorečka ano vím, že není symetrické, ale vyděsilo mě to.. asi hlavně kvůli tomu videu

a12
Hvězda diskuse 36248 příspěvků 06.03.19 10:07

Hele, tak jsem se teda taky koukla na břicho :mrgreen: v leze a mam to taky :mrgreen: podle me je to normální :mrgreen:

Eliška.M.E.
Nováček 5 příspěvků 06.03.19 10:11

@a12 uuuff to se mi ulevilo :joy: že nejsem jediná.. jsem ráda, že jsem se tady o to podělila :smile: hned je mi lépe.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 06.03.19 10:19

už jsem ti psala minula, pokud máš strach, nech se vyšetřit líkařem Pohmat a ultrazvuk jsou raz dva a budeš mít klid na duši :think: Za mě máš plně normální břicho mladé holky :think:

Váš příspěvek
Reklama